Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - kwiecień

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - kwiecień

WitekT 2 Maja 2012 09:06

0 0

Kwiecień to dwie Nokie z Windows Phone 7 na podium i mocna, pierwsza pozycja tego producenta w rankingu marek. Inaczej niż na globalnym rynku, jeżeli chodzi o sprzedaż.



Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w kwietniu (w nawiasie pozycja z marca):

1. (2) Nokia Lumia 710 (test telefonu)
2. (4) Nokia Lumia 800 (test telefonu)
3. (1) SonyEricsson Live with Walkman (test telefonu)
4. (3) Samsung S5830 Galaxy Ace (test telefonu)
5. (8) SonyEricsson Xperia neo V
6. (7) SonyEricsson XPERIA X10 mini pro (test telefonu)
7. (N) Sony Xperia S (test telefonu)
8. (6) Nokia 500 (test telefonu)
9. (5) Samsung S5570 Galaxy Mini (test telefonu)
10. (9) Samsung S5610 (test telefonu)




W porównaniu z poprzednim zestawieniem, z rankingu wypadł Samsung S5660 Galaxy Gio (z 10. miejsca).

Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 2180 (8 nowych w kwietniu), były oglądane w zeszłym miesiącu prawie 1,3 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w kwietniu (w nawiasach zmiana w stosunku do marca):

1. (1) Nokia - 30,09% (-1,07 p.p.)
2. (2) Samsung - 24,35% (-0,60 p.p.)
3. (3) SonyEricsson - 18,27% (-0,34 p.p.)
4. (4) HTC - 9,27% (+1,03 p.p.)
5. (5) LG - 4,89% (-0,79 p.p.)
6. (6) Motorola - 3,88% (+0,59 p.p.)
7. (7) Sony - 2,71% (+0,45 p.p.)
8. (9) BlackBerry - 1,54% (+0,18 p.p.)
9. (8) Apple - 1,35% (-0,16 p.p.)
10. (N) Huawei - 0,68% (+0,14 p.p.)
Pozostałe marki - 2,97% (+0,60 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    23.  2012-05-02 14:41:29

    @22 Xperia X10 mini Pro i Xperia mini Pro to są 2 różne telefony.

  • 0

    25.  2012-05-02 21:42:42

    @17 a pominąłeś Nokie E7 która nie dość że ma 4" to jeszcze klawiaturę. Patelnią to jest Galaxy Note ze swoimi 5,3"

  • 0

    26. ~a_lex  2012-05-03 00:13:01  host: 91.222.57.138

    Jesli różnica jest taka sama jak pomiędzy x10 mini a mini, to sama mini jest lepsza. To w takim razie czy w newsie nie ma błędu? Nie chodzi o ten nowszy model tylko o ten juz właściwie staroć?

  • 0

    27.  2012-05-03 09:28:14

    @26 X10 mini PRO dzielnie się trzyma w rankingu od kilku miesięcy i mnie to też intryguje. A różnica jest olbrzymia. Od wyświetlacza po procesor.

  • 0

    28.  2012-05-03 10:10:12

    @27, @26 - bo jest zgrabnym telefonem, małym, stosunkowo dobrze działającym i dostępnym wręcz za śmieszną cenę.

  • 0

    29.  2012-05-03 10:27:10

    @28 ja bym jeszcze dodał niewygodnym z bardzo słabą baterią. Jedyne co go ratuje to klawiatura. Telefony z tak małym ekranem nie nadają się na dotyk. Tym bardziej, że ww obudowie niewiele większej i nieco innym rozłożeniu przycisków spokojnie i 3" się bym zmieściły. Telefon może i mały ale za to bardzo pękaty. Bardziej go było czuć w kieszeni od S8500.

  • 0

    30. ~a_lex  2012-05-03 10:43:03  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Prawie identyczna (z wyglądu) jak x10 mini pro jest mini pro, tylko ma dwa razy większą rozdzielczość, szybki procesor, dwa razy tyle pamięci. A w zestawieniu nadal trzyma się x10, mimo że telefon ma ponad dwa lata. Może ludzie się po prostu mylą? Może mało kto czai że x10 mini to co innego niż mini.

  • 0

    31.  2012-05-03 10:51:46

    30, od większości usłyszysz 'Mam Xperię.' - 'Jaką?' - 'Eeee? No Xperię.'

  • 0

    32.  2012-05-03 11:24:13

    #31 Kamil_K - a Ty znasz model swojej pralki czy lodówki? To taki sam sprzęt jak telefon.

  • 0

    33.  2012-05-03 11:32:30

    Maniiiek - miałem, i ciągle mam X10MP. Bateria owszem słaba, ale telefon bardzo użyteczny, mały. Pare kont pocztowych, przeglądanie netu, muzyka - i wszystko działało i ciągle działa. Jedynie procesora czasem brakowało. Dlatego przesiadłem się na MP jak codzienny telefon.

  • 0

    34. ~riko  2012-05-03 12:22:14  host: 213-238-105-254.adsl.inetia.pl

    @24 Nokia ma tak wysoką pozycję,ponieważ ludzie są ciekawi co za nowe *** urodziło się ze związku nokia i microsoftu. Czy to dziecko dożyje pierwszych urodzin, czy wykituje jak inne dzieci tych nieudacznych rodziców.

  • 0

    35. ~a_lex  2012-05-03 13:24:17  host: 91.222.57.138

    A jakie były inne dzieci tej dwójki rodziców?

  • 0

    36.  2012-05-03 13:44:59

    @33 jestem pełny podziwu, że przeglądałeś na nim internet. Ja koledze nokie E65 do tego celu zabierałem bo na tej Xperii było to karkołomne i frustrujące zajęcie.

  • 0

    37. ~  2012-05-03 13:59:21  host: z58-08.opera-mini.net

    @36 - kiedyś topowy smartfon miał 2,6", czyli SE P1i. Kolego na swoim miał taki sam, tylko że WM6 albo i coś starszego i serwery nadzorował, konsola itd. X10MP ma 2,55". Teraz piszę z GS2, który w domu robi za mini tablet, bo na co dzień jest dla mnie nie wygodny.

  • 0

    38. ~  2012-05-03 14:03:56  host: z58-08.opera-mini.net

    37 to mój post.

  • 0

    39.  2012-05-03 14:21:29

    @37 Ale SE P1i jest inaczej zbudowany, do tego ma niezastąpione pokrętło. Kolega który ma telefon na WM6 pewnie rysika używał? Zrozum, że miałem X10 mini PRO i wg mnie jest on zbyt mały do wygodniej obsługi. Możesz rzucać argumenty, nawet napisać, że ten telefon dostał nagrodę za genialną ergonomie. Mnie to i tak nie przekona bo bazuje na własnym doświadczeniu. Nie jestem jakimś zwolennikiem patelni. Ekrany powyżej 4" do mnie nie trafiają. Od 3.2" do 3.7" to jak dla mnie najlepsze wymiary. Nie twierdzę, że X10 mini PRO to zły telefon. Po prostu nie spełnia swojej roli jeśli o przeglądanie internetu chodzi. Już mój obecny SE C905 jest wygodniejszy w tej roli.

  • 0

    40. ~  2012-05-03 14:50:22  host: z48-09.opera-mini.net

    Maniiiek. - ale ja rozumiem, że wg. Ciebie, więc mi nie imputuj że coś Ci narzucam. Ja przedstawiłem swoje zdanie i tyle. Nie do końca zgadzam się z Twoim, szczególnie na podstawie swoich doświadczeń i je opisałem.

  • 0

    41. ~LepikPL  2012-05-03 15:22:58  host: user-31-175-130-232.play-internet.pl

    Ranking rozumiem "O czym Polacy nie mają pojęcia" lub "top 10 zapytań laikòw". Sprawa jest prosta. To zwykłe zapytania z gógli. Zapytania typu: test opinia marka. widzi to odpowiedź i klika. nic to nie ma wspólnego z top 10 telefonów lub marek.

  • 0

    42.  2012-05-03 17:55:27

    @41 thank you captain obvious

  • 0

    43. ~Natii  2012-05-11 11:11:32  host: CLIENT-certico-2.wroclaw.dialog.net.pl

    u mnie w pracy codzień siedzi na słuchawce ok 60 osób i codzien korzystamy z tej strony i p[rzeglądanie telefonów wiec te liczby w tym wypadku nic nie znaczą ;]

Dodaj swoją opinię