Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - czerwiec

TOP10 telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL - czerwiec

WitekT 4 Lipca 2012 08:36

0 0

Duzi tracą, mniejsi zyskują, a Sony goni SonyEricssona - tak można podsumować zainteresowanie markami w naszym katalogu telefonów w czerwcu.

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w czerwcu (w nawiasie pozycja z maja):

1. (1) SonyEricsson Live with Walkman (test telefonu)
2. (3) Sony Xperia S (test telefonu)
3. (2) Samsung S5830 Galaxy Ace (test telefonu)
4. (4) Nokia Lumia 800 (test telefonu)
5. (6) Samsung I9300 Galaxy S III
6. (N) SonyEricsson Xperia neo V
7. (7) Nokia Asha 302 (test telefonu)
8. (8) Samsung S5610 (test telefonu)
9. (N) Samsung I5510 Galaxy 551 (test telefonu)
10. (N) Nokia Lumia 610

W porównaniu z poprzednim zestawieniem, z rankingu wypadła Nokia Lumia 710 (z 5. miejsca), Nokia 500 (z 9. miejsca) oraz SonyEricsson XPERIA X10 mini pro (z 10. miejsca).




Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 2201 (6 nowych w czerwcu), były oglądane w zeszłym miesiącu ponad 1,3 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w czerwcu (w nawiasach zmiana w stosunku do maja):

1. (1) Nokia - 27,20% (-1,69 p.p.)
2. (2) Samsung -25,98% (-0,10 p.p.)
3. (3) SonyEricsson - 16,16% (-1,01 p.p.)
4. (4) HTC - 9,89% (+0,65 p.p.)
5. (7) Sony - 5,13% (+1,89 p.p.)
6. (6) Motorola - 4,98% (+0,34 p.p.)
7. (5) LG - 4,94% (+0,18 p.p.)
8. (8) BlackBerry - 1,49% (+0,14 p.p.)
9. (9) Apple - 1,28% (+0,13 p.p.)
10. (N) ZTE - 0,55% (-0,13 p.p.)
Pozostałe marki - 2,04% (-0,14 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • -1

    1.  2012-07-04 09:14:27

    A czy SE i Sony jako pewne kontinuum nie powinny być liczone razem? :)

  • -1

    2.  2012-07-04 09:28:18

    1: Dokładnie. Wręcz powiem, że telefony SE po aktualizacji do ICS już się prezentują w sofcie jako Sony, więc nie widzę sensu rozdzielania. Sens by może był, gdyby Ericsson sam robił telefony.

  • 1

    3.  2012-07-04 09:39:32

    My widzimy sens - żeby pokazać, jak Sony zastępuje powoli SonyEricssona. I nie jest ważne co w sofcie, tylko gdzie ludzie u nas szukają telefonów.

  • 0

    4. ~  2012-07-04 09:42:39  host: z46-09.opera-mini.net

    Mocno odbiegamy od rynku swiatowego z popularnoscia.

  • 2

    6.  2012-07-04 10:15:59

    @3 Jeśli połączycie SE i SONY w wyszukiwarce (listy firm) to "problem" rozwiązany.

  • 2

    8. ~  2012-07-04 10:26:29  host: z46-09.opera-mini.net

    @7 jest pod nr 9

  • 2

    9. ~  2012-07-04 10:27:47  host: z15-14.opera-mini.net

    @1 nie używaj słów których znaczenia w pełni nie rozumiesz,continuum nie jest synonimem słowa kontynuacja

  • 2

    10. ~gość  2012-07-04 10:31:18  host: z25-13.opera-mini.net

    @7,8 Drodzy czytelnicy. Zakończmy temat apple, bo zaraz zjawi się ten gość i na nowo rozgorzeje dyskusja niemająca nic wspólnego z tematem. Pozdrawiam.

  • 0

    12. ~bonawewntura  2012-07-04 10:46:09  host: afcl214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10 no i się doczekałeś.:p

  • 0

    13. ~hanibaldexter  2012-07-04 10:52:20  host: 212.160.172.70

    a prawda taka ze większość wyświetleń to pracownicy callcenter którzy sprawdzają dane o telefonie który prezentują klientowi i oczywiście klienci którym się takowy telefon przedstawia w ofercie i mogę wam zagwarantować że SE WT19i nagle o dziwo spadnie jego zainteresowanie na miesiąc lipiec więc takowy ranking jest bezwartościowy

  • 0

    14. ~Mario  2012-07-04 10:57:19  host: z28-13.opera-mini.net

    W pierwszym zdaniu skasujcie literke s w wyrazie straca. To czas terazniejszy (ew. przeszly) a nie przyszly :-) pozdro

  • 0

    15. ~sdf  2012-07-04 11:04:54  host: ip-78-30-105-244.free.aero2.net.pl

    A gdzie Alcatel OTV?!

  • 0

    16. ~sdf  2012-07-04 11:06:18  host: ip-78-30-105-244.free.aero2.net.pl

    ...a zapomniałem brakuje też Sagema MC 815

  • 1

    17. ~  2012-07-04 11:52:51  host: z16-12.opera-mini.net

    @13 Jesteś w błędzie to użytkownicy sprawdzają specyfikacje telefonów na telepolis,ponieważ tutaj mają najbardziej przejrzysty opis, nie ma lepszego portalu w tej kategori.

  • 0

    18.  2012-07-04 12:39:15

    @17 właśnie w tym co on mówi jest dużo prawdy. Telepolis to jedna z niewielu stron której nie mają zablokowanych i służy im głównie do pracy. @13 wprowadzają coś ciekawszego, zabierają profity za ten model czy go wycofują?

  • 0

    19.  2012-07-04 12:40:59

    @11 pewnie wpływ na to ma fakt, że ten ranking nie ma nic wspólnego z najpopularniejszymi telefonami w Polsce ani ze sprzedażą.

  • 0

    20. ~  2012-07-04 13:04:11  host: user-164-127-109-38.play-internet.pl

    A gdzie moja Nokia E71?!

  • 0

    21.  2012-07-04 13:31:49

    @20 sprawdź w kuchni.

  • 0

    22. ~Leonsio  2012-07-04 20:35:06  host: host_181_147.compower.pl

    Sony Xperia S.....Największe g...o,jakie kiedykolwiek kupiłem.Dwa razy był już w serwisie,za drugim razem czekałem prawie 4 tyg, na wymianę zakichanego wyświetlacza (telefon był wysyłany z tytułu rękojmi ale Resenersis w porozumieniu z SRony nie daje ekspertyz stąd musiałem czekać aż serwis łaskawie ściągnie części z ch..j wi skąd).Generalnie dziwię się że na telepolis nie pojawił się jeszcze artykuł o tym jakie jaja dzieją się z tymi telefonami.Super wejście smoka pod marką Sony,nie ma co konkurencja się pos...a w majtki...ze śmiechu.Zanim kupicie Zperię S proponuję się piętnaście razy zastanowić.

  • 0

    23. ~Leonsio  2012-07-04 20:36:41  host: host_181_147.compower.pl

    Nie kupujcie tego chłamu!!!!

Dodaj swoją opinię