Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek TELEPOLIS.PL - sierpień

TOP10 telefonów i marek TELEPOLIS.PL - sierpień

WitekT 1 Września 2010 09:13

0 0

Sierpniowy ranking najpopularniejszych telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL przynosi aż 5 nowości, "pudło" opanowane przez SonyEricssona, a połowę stawki zajętą przez Nokię.

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w sierpniu (w nawiasie pozycja z lipca):

1. (N) SonyEricsson Zylo
2. (N) SonyEricsson XPERIA X10 mini pro
3. (2) Sony-Ericsson Elm
4. (1) Nokia 5230 (test telefonu)
5. (N) Nokia C6
6. (N) Nokia C3
7. (4) Nokia E52 (test telefonu)
8. (8) HTC Smart
9. (N) Nokia C5
10. (5) Samsung S5620 Monte (test telefonu)

W porównaniu z poprzednim zestawieniem z rankingu wypadły HTC Wildfire (z 3. miejsca), Samsung S8500 Wave (z 6. miejsca), Nokia 7230 (z 7. miejsca), Samsung S5230 Avila GPS (z 9. miejsca) oraz Nokia X3 (z 10. miejsca).




Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 1733 (8 nowych w lipcu), były oglądane w sierpniu prawie 2,3 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w sierpniu (w nawiasach zmiana w stosunku do lipca):

1. (1) Nokia - 36,88% (-0,82 p.p.)
2. (3) SonyEricsson - 18,44% (+5,77 p.p.)
3. (2) Samsung - 17,60% (-2,10 p.p.)
4. (4) LG - 8,90% (-0,67 p.p.)
5. (5) HTC - 4,93% (-1,16 p.p.)
6. (6) Motorola - 2,71% (-0,20 p.p.)
7. (8) BlackBerry - 1,10% (+0,37 p.p.)
8. (7) Apple - 1,03% (+0,15 p.p.)
9. (9) Orange - 0,33% (-0,05 p.p.)
10. (N) Sagem - 0,30% (-0,02 p.p.)
Pozostałe marki - 2,01% (-0,26 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~x  2010-09-01 10:01:45  host: public34838.xdsl.centertel.pl

    No pięknie!! 3 modele SE na pierwszych miejscach. Nie mogę się doczekać, aż Szrotia w ogóle zniknie z listy.

  • 0

    2. ~  2010-09-01 10:17:50  host: t13-02.opera-mini.net

    Przykre,ale prawdziwe.Czas zmienić moja nokię na coś topowego i sprawnego.Ranking chyba potwierdza zmiany.Coraz trudniej zauważyć u znajomych nokię.

  • 0

    3. ~fragles  2010-09-01 10:34:54  host: chello084010043139.chello.pl

    a caly ranking to to co daja w abonamencie najtanszym oraz mix'ach.....(poza xperia i smart)....

  • 0

    4. ~mario595  2010-09-01 10:57:34  host: hsk118.internetdsl.tpnet.pl

    No reklama robi swoje. Ciekaw jestem ilu ludzi posiada taką Xperię czy Zylo.

  • 0

    5. ~SE ONLY  2010-09-01 11:44:32  host: cjl99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    SE znów jest na wysoko, w końcu zaczęło się coś dziać :) Xperia rządzi :) Jeszcze dołożyłbym Vivaz :)

  • 0

    7. ~HeJ  2010-09-01 12:15:21  host: nat3-241.ghnet.pl

    Miło widzieć, że Sony Ericsson i jego nowe modele znowu cieszą się uznaniem- widząc, co wprowadza do ofert kolejnych operatorów jestem pełen uznania dla marki, która w ostatnim okresie nie radziła sobie najlepiej.

  • 0

    8. ~Elektron  2010-09-01 12:46:35  host: 77-254-199-123.adsl.inetia.pl

    Zabawni tu są co niektórzy. Jak modele Nokii były na czołowych miejscach tego zestawienia to był wielki płacz i żałosne tłumaczenia typu - "przecież to tylko klikanie na modele Nokii..." (żeby było śmieszniej to w przypadku każdej marki i każdego modelu chodzi tu o ilość wejść - kliknięć); "to dlatego, że Nokie są u operatorów za złotówkę" (jakby zapomnieli, że prawie wszystkie modele z tego zestawienia można dostać za złotówkę u operatorów) i tym podobne "gorzkie żale" oraz narzekanie na Nokię. Natomiast teraz jak na pierwszych trzech miejscach jeśli chodzi o liczbę "odwiedzin" pojawiły się Sony Ericssony to pieją nad tymi modelami z zachwytu... zapominając, że to chodzi tylko o liczbę kliknięć na te modele, a nie o ich wyniki sprzedaży, czy jakość! Oj maniaki SE żal mi was... przykład waszej chorej działalności można zaobserwować chociażby w rankingu "Top telefony", gdzie jakieś przeciętne i archaiczne modele SE blokują dostęp dla aktualnych i dużo lepszych modeli różnych producentów!

  • 0

    9. ~  2010-09-01 15:09:08  host: t21-09.opera-mini.net

    @elektron To wymień te lepsze modele w tym samym przedziale cenowym np:około 500zl -hazel i która nokia w tej cenie jest lepsza to kupuje nokię.

  • 0

    11. ~Elektron  2010-09-01 18:42:32  host: 77-254-199-123.adsl.inetia.pl

    A co do Sony Ericssona Hazel to nie kosztuje on około 500 zł, ale w przedziale od 768,00 zł do 897,00 zł. A w tej cenie to można już spokojnie kupić przyzwoity smartfon (wielu producentów - np. Nokii, Samsunga, LG), a nie jakiś przeciętny i do tego kontrowersyjnie wyglądający (dla wielu osób po prostu niesamowicie brzydki) Sony Ericssona Hazel.

  • 0

    12. ~Elektron  2010-09-01 19:20:59  host: 77-254-199-123.adsl.inetia.pl

    No i proszę - ledwo co skończyłem pisać poprzednie posty, a już z rankingu "top telefony" wyleciał ciekawy, niezły i przede wszystkim aktualny model Motoroli - BACKFLIP. Również dzisiaj, ale nieco wcześniej z rankingu "wyklikano" Motorolę CLIQ, oraz HTC HD mini. Zamiast nich do rankingu powrócił jakiś stary „szpej” - Sony Ericsson W800, który zadebiutował w 2005 roku, więc ze względu na jego zaawansowany wiek większość dzieciaków, która teraz na niego klika pewnie go nawet w ręce nie trzymała! ;-) No ale to przecież ma znaczek Sony Ericssona, to bezmyślnie na niego klikają ;-) Niestety podobna sytuacja ma miejsce jeśli chodzi o inne, przeciętne i przestarzałe modele Sony Ericssona w "top telefony". ;-/

  • 0

    15. ~Elektron  2010-09-01 22:23:54  host: 77-254-199-123.adsl.inetia.pl

    No i potwierdziło się to o czym wcześniej pisałem - maniacy SE znowu nasilili swoją aktywność i "wyklikali" z rankingu "top telefony" ciekawy i udany model Motoroli - Milestone XT720. Kto uważał, że ten smartfon Motoroli jest gorszy od takiego starego gruchota jak np. Sony Ericsson K550i, czy W800?? Tylko maniak SE! Wiesz już czym się różni maniak SE od normalnego użytkownika telefonu SE?! Nawiasem mówić - zapewne również Motorola MILESTONE 2 też długo nie zagości w rankingu "top telefony" - maniaki SE o to zadbają! ;-)

  • 0

    18. ~Elektron  2010-09-01 22:40:10  host: 77-254-199-123.adsl.inetia.pl

    Kurczę, co napiszę to się staje faktem - maniacy SE już usunęli z rankingu "top telefony" Motorolę MILESTONE 2... szybko. Pewnie są teraz z siebie zadowoleni... Tylko jedna rasa (marka) ma prawo znajdować się w zestawieniu "top telefony"... co nie? ;-)

  • 0

    19. ~Elektron  2010-09-01 22:43:20  host: 77-254-199-123.adsl.inetia.pl

    Teraz pora na LG GD880 Mini... kto pozwolił temu modelowi zagościć w zestawieniu "top telefony"?! ;-) Maniacy SE do boju - brać LG GD880 Mini...! ;-D

  • 0

    20. ~Sewix  2010-09-02 23:11:49  host: 80.48.168.96

    Elektron, ty chory jesteś. Opanuj się człowieku i pisz coś konstruktywnego.

  • 0

    21. ~darek  2010-09-03 00:05:32  host: t18-08.opera-mini.net

    Ciekawi mnie kto się kryje za @elektron. Moje wypowiedzi zostały skasowane dlaczego?

  • 0

    22. ~Lukanos  2010-09-04 16:18:35  host: 195-211-0-50.dsi-sieci.pl

    @21 Bo kogoś obrażały ? Zawierały wulgarne słowa ? Lub oszczerstwa ? Rasistowskie ? itp. Odpowiedz sobie sam

  • 0

    24. ~  2010-09-04 16:30:20  host: p15-03.opera-mini.net

    Za bardzo nie wiem jak się odnieść do komentarzy które usunieto bo ich nie widziałem. Więc co było takiego w nich złego że redakcja je usunęła?

  • 0

    25. ~Chłopak z wioski  2010-09-04 16:54:16  host: v01-15.opera-mini.net

    Wyręczę panów Moderatorów otóż te opinie były tak napisane, jakby ktoś sobie robił wycieczki krajoznawcze, zamiast odnosić się do danego tematu news'a.

  • 0

    26. ~maniek  2010-09-05 21:58:50  host: any40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tylko jestem ciekaw jak będzie wyglądał następny ranking. nie ma żadnego LG. w sumie dziwne bo to 4 producent na naszym rynku. Brawa dla nokii i sony-ericksona. Ja tylko czekam na koniec roku jak LG wprowadzi na rynek nowe modele. Może wreszcie zrobi się trochę ciekawiej:P

Dodaj swoją opinię