Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek TELEPOLIS.PL - październik

TOP10 telefonów i marek TELEPOLIS.PL - październik

WitekT 4 Listopada 2009 22:08

0 0

Październikowy ranking najpopularniejszych telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL przynosi dwie nowości, jednak ciągle Avila i Viewty przyciągały największą uwagę czytelników.

W porównaniu z poprzednim zestawieniem z rankingu wypadł SonyEricsson C702 (z 9. miejsca) i Samsung S7220 (z 10. miejsca).

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w październiku (w nawiasie pozycja z września):

1. (1) Samsung S5230 Avila
2. (2) LG KU990i
3. (6) Nokia 6700 classic
4. (3) SonyEricsson C902
5. (N) Samsung S3650
6. (N) Nokia 2700 classic
7. (4) Nokia 6303
8. (5) LG KU990
9. (8) LG KP500
10. (7) Nokia 6300




Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 1616 (10 nowych w październiku), były oglądane w październiku prawie 2,4 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w października (w nawiasach zmiana w stosunku do września):

1. (1) Nokia - 40,16% (+0,62 p.p.)
2. (2) SonyEricsson - 21,02% (-0,43 p.p.)
3. (3) Samsung - 18,40% (+0,66 p.p.)
4. (4) LG - 10,15% (-0,64 p.p.)
5. (5) Motorola - 2,83% (-0,22 p.p.)
6. (6) HTC - 2,79% (+0,32 p.p.)
7. (7) Apple - 0,61% (-0,42 p.p.)
8. (9) Orange - 0,48% (+0,02 p.p.)
9. (N) Sagem - 0,43% (-)
10. (10) Toshiba - 0,42% (-0,05 p.p.)

Pozostałe marki - 2,72% (+0,14 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2009-11-04 22:32:49

    stz: tu kiosk ruchu, ja tu... ja tu mięso mam! :-) Takich błedów tu być nie powinno, choć czasem oczywiście się zdarzają - ale są szybko poprawiane. ;-)

  • 0

    7. ~lena  2009-11-04 23:11:41  host: 87-205-89-28.adsl.inetia.pl

    Też pozbyłam się avili, koszmarny telefon. A spróbujcie na tym napisać sms-a w trzęsącym tramwaju :-) A obudowa faktycznie zrobiona z jakiegoś badziewia które po przejechaniu paznokciem rysuje się. Taki plastik dla niewymagających.

  • 0

    8.  2009-11-04 23:51:47

    Cóż,listopadowy ranking,pewnie przywieje Corby,na drugim miejscu.@1.Kilka innych z tej listy,tez nie są orłami jakosci.Są tanie,dlatego popularne.

  • 0

    9. ~Byczkonur  2009-11-05 00:12:04  host: arg13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cóz jako ubogi burak mogę powiedzieć. Ładowanie telefonu co 10-11 dni to spora wygoda. Przyzwoita jakość dźwięku podczas rozmów. Nienagannie funkcjonujące radio. Genialnie działające rozpoznawanie utworów z pobranej próbki. Całkiem nieźle sprawujący się 3 calowy dotykowy wyświetlacz na którym bez problemu da się obejrzeć film w tramwaju spokojnie siedząc jednocześnie unikając wzroku spoconego natrętnego babska które niezbyt mocnym acz regularnym i sugestywnym i niby przypadkowym szturchaniem stara się sterroryzować okolicznych współpasażerów celem ustąpienia jej miejsca. @ ~never Synu. Jak zaczniesz wydawać na telefony przez siebie zarobione pieniądze a nie moje i mamy , być może wreszcie zaczniesz je szanować. Pozdrawiam. Tata.

  • 0

    10. ~Kamil  2009-11-05 00:16:52  host: c174-100.icpnet.pl

    Avila to tani ale dobry telefon, nie wiem co tak się uwzieliście. C905 to telefon z wyższej półki więc nie wiem co to za bezsensowne porównanie. Pomyśl nad OMNIĄ a nie AVILĄ!!

  • 0

    11. ~Hose  2009-11-05 00:24:16  host: host81-158-100-187.range81-158.btcentralplus.com

    W pewnych komentarzach można doszukać się zbieżności, nie mówię tu tylko o treści ;-) Ad 1. Nie każdy jest bogatym "burakiem", ktoś na nich musi pracować, lub nie każdy musi komuś udowadniać że go stać, niech sobie kupi telefon na jaki może sobie pozwolić, lub jaki jest mu potrzebny, poza tym nie każdy potrzebuje telefonu TOP 1 z rankingów "bycia gościem". W procentowym udziale w rynku lwią część stanowią aparaty z najniższej półki. Wiadomo że ilość powoduje wysokie notowania w rankingach sprzedaży, jednak jakości Porsche za 800tyś PLN nie jesteś w stanie uzyskać w aucie za 45tyś, podobnie jest także wśród telefonów. Po to jest tak wielkie spektrum towarów by każdy znalazł coś co najlepiej mu odpowiada.

  • 0

    12. ~  2009-11-05 06:38:44  host: chello089074153057.chello.pl

    Motorola na 5 miejscu bravo. Samsung Avilla na 1 miejscu wiedziałem że tak będzie :D

  • 0

    13. ~Dina  2009-11-05 06:40:37  host: p09-11.opera-mini.net

    Hose-trafniej nie mogłeś tego podsumować. :)

  • 0

    14. ~  2009-11-05 07:59:48  host: ip-89-174-123-25.multimo.pl

    a zdjecia avila robi bardzo dobre czulosc ekranu super a klapka tylna fakt rysuje sie i jedynie z tym sie zgodze

  • 0

    15. ~me  2009-11-05 08:21:22  host: chello084010127128.chello.pl

    lol... nie zauwazyliscie ze glosy przeciwko Avili od "daro" i "leny" poszly z tego samego IP?? "Never" rowniez ma bardzo podobny. Jakis zazdrosny konstruktor Nokii tu sie wypowiada??

  • 0

    16. ~  2009-11-05 08:27:31  host: p08-10.opera-mini.net

    Witku moze warto dac newsa o koncu zawstydzajacego w 36i6

  • 0

    17. ~Ziolo  2009-11-05 08:30:47  host: chello089074153057.chello.pl

    @1. Moi znajomi mają Avillę i sobie bardzo ją chwalą. Jeżeli chcesz mieć bardzo dobry telefon dotykowy kup sobie IPhona. Wujek :P

  • 0

    18. ~franco baresi  2009-11-05 09:57:06  host: abue52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kiedy test Nokii 6303 classic ? ten telefon nieźle przebojem wchodzi na rynek i jest godnym następcą kultowej 6300. To średnia półka czyli telefon dla mas, jeden z najchętniej kupowanych telefonów w ofertach operatorów jak i na wolnym rynku.

  • 0

    19. ~Chrom  2009-11-05 10:28:39  host: chello089074153057.chello.pl

    @18. Ciekawe czy w Orange w salonie można 6300 jeszcze dostać :/

  • 0

    20. ~  2009-11-05 11:48:13  host: v06-10.opera-mini.net

    19. A po co brać w Orange 6300 z ich gównianym brandowanym softem. Nowy bez umowy kosztuje już 350zł więc jest lepiej niz zadłużać się w Orżnąć.

  • 0

    21. ~E.T  2009-11-05 12:50:57  host: dpi117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale jak się przedłuża umowę to zawsze można go wziąć - ludzie czasem mają abonamenty :) @Chrom - sprawdz na stronie orange - może tam zamówisz?

  • 0

    22. ~sebbooo  2009-11-10 01:37:23  host: w3cahce7.punkt.pl

    ku990i na 2 miejscu!? Przecież to badziew!

  • 0

    24. ~haha  2009-11-28 00:23:35  host: public31266.xdsl.centertel.pl

    lg ku990 bez "i" to wypas, avila nie ma szans

  • 0

    25. ~Nokia  2010-10-11 20:10:08  host: t22-03.opera-mini.net

    A ja mam dwie nokie. 2700 i 6303. Nie na lepszych ze średniej półki. Poszukującym dobrego i taniego telefonu gorąco polecam.

  • 0

    26. ~Nokia  2010-10-11 20:12:20  host: t22-03.opera-mini.net

    P.S. i bardzo wygodnie korzysta się przez nie z internetu.

Dodaj swoją opinię