Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek TELEPOLIS.PL - marzec

TOP10 telefonów i marek TELEPOLIS.PL - marzec

WitekT 2 Kwietnia 2010 09:37

0 0

Marcowy ranking najpopularniejszych telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL przynosi dwie nowości w TOP10 telefonów i kolejne umocnienie Samsunga w rankingu marek, depczącego już po piętach SonyEricssonowi.

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w marcu (w nawiasie pozycja z lutego):

1. (1) Nokia 6303 classic (test telefonu)
2. (2) Samsung S5230 Avila (test telefonu)
3. (7) Nokia E52 (test telefonu)
4. (3) Nokia 5530
5. (6) LG KP500 (test telefonu)
6. (8) Samsung S5230 Avila GPS
7. (5) LG GD510
8. (4) Nokia X3
9. (N) Nokia 6700 classic (test telefonu)
10. (N) SonyEricsson W205

W porównaniu z poprzednim zestawieniem z rankingu wypadł LG KU990 (z 9. miejsca) oraz LG KU990i (z 10. miejsca).




Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 1681, były oglądane w lutym ponad 2 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w marcu (w nawiasach zmiana w stosunku do lutego):

1. (1) Nokia - 37,17% (+0,49 p.p.)
2. (2) SonyEricsson - 20,79% (-0,88 p.p.)
3. (3) Samsung - 20,04% (+1,64 p.p.)
4. (4) LG - 9,76% (-1,04 p.p.)
5. (5) HTC - 3,71% (-0,27 p.p.)
6. (6) Motorola - 3,26% (-0,17 p.p.)
7. (7) BlackBerry - 1,01% (+0,34 p.p.)
8. (9) Apple - 0,52% (0,00 p.p.)
9. (8) Orange - 0,49% (-0,05 p.p.)
10. (N) Sagem - 0,41% (-0,01 p.p.)
Pozostałe marki - 2,84% (-0,05 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • -1

    1.  2010-04-02 10:08:47

    Trochę martwi mnie pozycja 1 i 3. Myślałem, że czytelnicy telepolis bardziej kierują się obiektywną oceną (jakość do ceny), a tutaj mam wrażenie przebijają "stereotypy". Sorki. No offence. O gustach wszak się nie dyskutuje :-)

  • 0

    2. ~f  2010-04-02 12:23:36  host: cns237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    APSpracownik , nie po raz pierwszy udowadniasz że nie należysz do "elity krajowych myślicieli". Nokia to przede wszystkim telefony do dzwonienia, świetnie łapią zasięg i gwarantują nadal najwyższą jakość połączeń + funkcjonalne i intuicyjne menu czego o wielu modelach konkurencji powiedzieć nie można ( zwłaszcza koreańskiej dwójce). A takie a nie inne zestawienie wyników sprzedaży to nie gusta ale świadomy wybór kupujących, którzy wiedzą co kupują i z czym nie będą mieć później problemów. Żadna sztuka kupić tandetę a później bić głową w ścianę gdy telefon nagle ni z tego ni z owego gubi zasięg. Zaraz pewnie posypią się skargi na E52 która dostarcza problemów, nie wiem może i dostarcza ale na tle wielu wielu innych produktów Nokii z którymi nie ma najmniejszego problemu i tak nie jest to jakaś tragedia. Natomiast Samsungi i LG to etatowi od lat znani dostarczyciele rozrywek z pod znaku "problem phone". Pozdrawiam i wesołych świąt :)

  • 1

    3.  2010-04-02 12:41:19

    Chciałbym zauważyć że jest to lista najchętniej przeglądanych telefonów, co nie znaczy, że wybieranych przez klientów. Bardziej odzwierciedla wg mnie to jakie telefony są obecnie popularne (a popularność w Polsce to nadal głównie wyznaczana jest przez telefony za 1 zł). Stąd aż 5 telefonów dotykowych (a dotyk modny jest, zwłasza ten tańszy - LG, Samsung) oraz promowany ostatnio przez Orange w zetafonie (reklamy w internecie) SE W205. Natomiast na temat marek nie ma co dyslutować-każdy się może zepsuć, a że ciągła popularność Nokii niektórych boli to już trudno. Po części to wina operatorów, którzy promują to co ludzie kupią (a nie dać w promocji za złotówkę chociaż jednej-dwóch Nokii do wyboru to wręcz "grzech marketingowy").

  • 0

    4. ~Elektron  2010-04-02 14:17:45  host: 77-255-127-33.adsl.inetia.pl

    Widzę, że niektórzy ze stałych bywalców na forach telepolis nadal nie orientują się jaka jest sytuacja w branży telefonów komórkowych, gdzie Nokia od lat jest liderem. Nie dziwi zatem fakt, że modele tej marki jak i sama marka zajmują czołowe miejsca nie tylko w statystykach sprzedaży ale także w zestawieniach obrazujących popularność (ilość wejść). To proste i logiczne, no ale niektórzy nadal mają wielki problem ze zrozumieniem tego...! Swoją drogą to śmiać mi się chce ze zbulwersowania - "że Nokia znowu na szczycie". Cieszę się również, że zagorzałym przeciwnikom Nokii skacze ciśnienie na widok Nokii w czołówkach zestawień! Oby tak dalej! Do skutku! ;-)

  • 1

    5. ~Adict  2010-04-02 20:02:26  host: 77-253-188-139.adsl.inetia.pl

    Pracuje w salonie i niestety masakrycznie duzo jest Nokii do serwisu - 2 razy wiecej niz Samsunga, tak srednio 20% Nokii wraca na serwis moim zdaniem, Samsung około 8% , SE 1-2% - prze 2 lata uzytkowania

  • 0

    6. ~E  2010-04-02 22:19:00  host: 77-255-127-33.adsl.inetia.pl

    "Adict" takie puste teksty każdy sobie może napisać: Pracuje w salonie i niestety masakrycznie dużo jest zwrotów Sony Ericssona do serwisu - 2 razy wiecej niz Samsunga, tak średnio 20% Sony Ericssonów wraca na serwis moim zdaniem, Samsung około 8%, a Nokii tylko od 1 do 2%.

  • 0

    7.  2010-04-03 09:56:30

    Biorąc pod uwagę przewagę jaką miała na naszym rynku Nokia nie dziwi fakt że nadal jest na szczycie, znamienne natomiast jest to że co roku jej przewaga wyraźnie topnieje. Ja również jestem pracownikiem sieci komórkowej (E - nie wyśle Ci zaświadczenia że tak jest, musisz uwierzyć na słowo)i wiem że zjawisko to ma proste uzasadnienie - większość klientów przywiązana jest do tej marki, nowi klienci dużo rzadziej już wybierają Nokię, bo jej jakość już nie jest taka jak była kiedyś.

  • 0

    8.  2010-04-03 10:03:36

    Ja mam LG KU990 i nie narzekam z zasięgiem jak i jakością.

  • 0

    9. ~E  2010-04-03 10:17:29  host: 77-255-127-33.adsl.inetia.pl

    Do Vodevil1: A Ja pracuje w tej samej sieci komórkowej co ty, tylko, że ja tam jestem specjalistą do spraw marketingu, a ty tam tylko sprzątasz. :-) Zatem swoje tendencyjne i wyraźne "anty-Nokiowe" przemyślenia, które nawiasem mówiąc niewiele mają wspólnego z prawdą "wyssałeś" sobie... z kosza na śmieci! ;-) Tam gdzie my wyrzucamy błędne i nieaktualne dane. ;-D Większość tego co tu napisał niejaki "Vodevil1" to jakaś dziecinada i z analizą rynku telefonów komórkowych oraz z prawdziwymi zachowaniami klientów na tym rynku ma tyle wspólnego co zajączek z księżycem! :-)

  • 0

    10.  2010-04-03 10:23:28

    Każda marka telefonu dobra aby tylko łapało dobrze zasięg w windzie, w piwnicy.

  • 0

    11. ~jugon  2010-04-03 11:03:24  host: 83-238-44-10.ip.netia.com.pl

    Widzę że LG KP500 trochę opadło... ale to nic, zapewne wzniesie się z powrotem na wyżyny

  • 0

    12.  2010-04-05 21:41:53

    jak na specjalistę d/s marketingu E ma nad wyraz niski poziom kultury..

  • 0

    13. ~E  2010-04-06 12:06:01  host: 77-254-196-40.adsl.inetia.pl

    A nad wyraz przewrażliwiony "murgrabia code" ma coś na poparcie swoich odważnych tez?! ;-) O argumentach już nie wspomnę, bo pewnie szlachetka nie wie co to. Czy może znowu trafił się tu amator pustej paplaniny? ;-P

  • 0

    14. ~tabor  2010-04-06 13:13:34  host: 91.209.141.10

    Cookie trochę spadło w rankingu, ale za to LG GD510 dopiero co zdążyło pojawić się na rynku a już jest jednym z popularniejszych telefonów w marcu

  • 0

    15.  2010-04-07 15:20:41

    Cookie może spadło w rankingu, ale ciągle jest popularne. W wielu ofertach potaniał, np. w TTfonie jest za 1 zł. Poza tym to nie nowość.

  • 0

    16. ~tabor  2010-04-09 11:06:26  host: 91.209.141.10