Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek TELEPOLIS.PL - marzec

TOP10 telefonów i marek TELEPOLIS.PL - marzec

sirmark 5 Kwietnia 2009 23:17

0 0

Marcowy ranking najpopularniejszych telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL przynosi ciekawy wynik. Pierwsze pięć pozycji nie uległo zmianie w stosunku do miesiąca poprzedniego.

W porównaniu z poprzednim zestawieniem z rankingu wypadły: Nokia N95 (6. miejsce), Nokia N70 (9. miejsce) oraz Samsung SGH-J700 (10. miejsce).

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w marcu (w nawiasie pozycja z lutego):

1. (1) LG KU990
2. (2) Nokia N73
3. (3) SonyEricsson C702
4. (4) SonyEricsson W910i
5. (5) SonyEricsson K800i
6. (-) SonyEricsson W595
7. (8) Nokia E51
8. (-) Samsung SGH-F480
9. (-) LG KE970 Shine
10. (7) SonyEricsson C902




Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 1522 (w marcu przybyły 23), były oglądane w marcu ponad 2,52 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w marcu (w nawiasach zmiana w stosunku do lutego):

1. (1) Nokia - 36,36% (-0,58 p.p.)
2. (2) SonyEricsson - 24,58% (+0,05 p.p.)
3. (3) Samsung - 15,23% (+0,27 p.p.)
4. (4) LG - 10,51% (+1,20 p.p.)
5. (5) Motorola - 4,83% (-0,64 p.p.)
6. (6) HTC - 2,84% (-0,23 p.p.)
7. (7) Sagem - 0,93% (-0,01 p.p.)
8. (8) Toshiba - 0,65% (-0,14 p.p.)
9.(10) Siemens - 0,50% (+0,02 p.p.)
10.(9) Orange - 0,49% (0,0 p.p.)
Pozostałe marki - 3,06% (+0,04 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18. ~adams  2009-04-06 00:38:45  host: host-86-63-150-123.nplay.net.pl

    @16 se wiedzie prym? niebardzo. Aktualnie na przód wysuwają się samsung, lg. Ale nie jest to prym w sprzedaży ;) przyzwyczajenia ludzi są ważniejsze przy wyborze fona, niestety. Mokia od dawna odcina kupony, ostatino dołączył do niej se, motorola wogóle sie gdzieś zgubiła. Ja jestem pod wrażeniem samsunga - oni naprawdę poszli do przodu, oferują ciekawe telefony, wprowadzają innowacje [przyszły rok fon z projektorem]

  • 0

    19. ~Gal  2009-04-06 01:10:29  host: 83-238-149-154.ip.netia.com.pl

    16 - no popatrz, a ja mam 6300 i uwazam, ze to najlepszy telefon od czasow 6610i. Pokreslam: telefon, nie gadzet - czyli nie dla dzieci, rozumesz wasc. Ale moze jestem tepy.

  • 0

    20.  2009-04-06 05:15:11

    a już rozumiem :) dzięki za wyjaśnienie :) myślałem, że jakieś ankiety były prowadzone, tylko że ich nie widziałem - stąd było moje pytanie.

  • 0

    21.  2009-04-06 05:34:15

    viewty rządzi

  • 0

    22. ~czapla  2009-04-06 06:16:22  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    i znowu banda kretynow ktorych stac jedynie na ten syf z rankingu sie wypowida... ja nigdy nei wlazlem na to co jest w tym tanku...

  • 0

    23. ~  2009-04-06 06:29:16  host: p04-03.opera-mini.net

    Wow lg na podium no niezle i nadal brak nowosci z barcelony

  • 0

    24.  2009-04-06 07:06:33

    #1, 3 panie z wągrowca ty na pewno nie jesteś wrażliwy :D i sam masz kloc zamiast łeba :D

  • 0

    25. ~3m  2009-04-06 07:27:35  host: air53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawy ranking:1)Brak nowych modeli w top 10. 2)Brak typowych low-endów 3)To chyba (niestety) ostatnie podrygi SE na tak wysokim poziomie popularności marki.

  • 0

    26. ~jaras_  2009-04-06 07:43:02  host: apn-77-115-43-104.gprs.plus.pl

    SE odchodzi powoli od taniego plastiku, co wie każdy, kto ma obecnie styczność z tą firmą.. A proste menu jest dla wielu atutem,a nie porażką.. Pozatem każdy producent miej lub wiecej tworzy klonów.. Drażnią mnie tępe opinie małolatów, ktorzy nie wiele wiedzą, a biją pianę i urządzają pyskówki, które nic nie wnoszą.. Miałem wiele telefonów i ani o SE, ani o Nokii nie mogę złego słowa powiedzieć.. Samsunga i LG nigdy nie miałem, więc się nie wypowiadam na ten temat. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

  • 0

    27.  2009-04-06 07:56:42

    Nie wiem czy było ale: tytuł to:"TOP10 telefonów i marek TELEPOLIS.PL - marzec" a zaczynacie artykuł od: "Lutowy ranking" ;)

  • 0

    28.  2009-04-06 08:08:50

    #27. dzieki :)

  • 0

    29.  2009-04-06 10:35:34

    Ten rankingu dotyczy młodych ludzi. Według rankingu są to wypasione tel. I tak największą popularnością cieszą się proste tel. bez bajerów. Sam miałem wcześniej wypasiony tel. a teraz prostą Nokię z latarką. Nie łatwo mi było przeskoczyć ale teraz widzę, że jest to tel. o wiele bardziej praktyczny i funkcjonalny i co najważniejsze, nie muszę na niego uważać. A latarka? bardziej przydatna niż radio czy mp3.

  • 0

    30. ~  2009-04-06 11:31:44  host: 94-40-44-199.tktelekom.pl

    Dla mnie SE to telefony dla dzieciaków, plastik, bajery, po co komu np shake control. SE dawno nie zrobił porządnego telefonu, wg mnie prym teraz wiedzie Samsung, sam mam Nokie i stwierdziłem że to nie to samo co 3-4 lata temu, ale na pewno Nokia jeszcze przez długi, bardzo długi czas będzie liderem.

  • 0

    31.  2009-04-06 11:39:12

    #31 po co ShakeControl? bo to jest durniu WALKMAN :D o ile wiesz co to znaczy?

  • 0

    32.  2009-04-06 11:47:14

    i po to by ułatwić sterowanie walkmanem, po co ty tu jesteś? nic merytorycznego nie wnosisz(o ile wiesz, co to znaczy?)

  • 0

    33.  2009-04-06 11:51:07

    papszmir: jeszcze jeden komentarz z wycieczkami osobistymi i dostajesz bana.

  • 0

    34. ~  2009-04-06 11:52:16  host: 94-40-44-199.tktelekom.pl

    Do 31 Ale naprawdę wygodnie się tego używa :D pierwsze co zrobiłem to to wyłączyłem, bo słucham muzyki zazwyczaj w ruchu, więc nie bardzo mi się to przyda, a walkmany z tych telefonów są takie jak z Magnetowidu DVD czyli żadne (nieliczne modele maja porządną jakość muzyki mowa tu niestety tylko o w9^^) Miałem już 5 SE i nie mów mi że nie wiem co to jest Walkman dzieciaku. Porównując np z Samsungiem i450 to ta cała seria powinna iść do piachu. Ale przyznam że menu i użytkowanie jest przyjemne. (w SE )

  • 0

    35. ~  2009-04-06 14:15:24  host: 80.51.91.252

    @24 papszmir zaślepiony jesteś SE - obudź się wreszcie! Poza SE istnieją też inne marki, które już wieki temu wyprzedziły SE - i pod względem wyglądu, i pod względem funkcji. W psychologii istnieje zjawisko zafiksowania się na pewnym etapie rozwojowym - ty zafiksowałeś się niestety na telefonach firmy SE, szkoda więc że nie wiesz co tracisz...

  • 0

    36. ~qwerty  2009-04-06 15:45:59  host: public60972.xdsl.centertel.pl

    jedno jest pewne Se to największe gów** jakie ten świat widział i jarają się nim tylko gimnazjaliści i osoby opóźnione w rozwoju( czytaj dzieci neo).Nie jestem fanboyem danej marki ale dobre telefony(oczywiście nie wszystkie) mają tylko samsung, nokia i LG

  • 0

    37. ~  2009-04-06 16:04:07  host: evv12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    maly blad - w drugim rankingu jest na 10 miejscu ORANGE - klikam i wchodzi w iPhony ;)

Dodaj swoją opinię