Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek TELEPOLIS.PL - kwiecień

TOP10 telefonów i marek TELEPOLIS.PL - kwiecień

sirmark 8 Maja 2008 22:38

0 0

Kwietniowy ranking najpopularniejszych telefonów i marek w katalogu TELEPOLIS.PL nie wprowadza szczególnych zmian. Nokia utrzymuje swoją pozycję.

W porównaniu z poprzednim miesiącem z zestawienia wypadła Nokia 6288 (7. miejsce) oraz Nokia E50 (10. miejsce)

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w kwietniu (w nawiasie pozycja z marca):




1. (1) Nokia N95
2. (3) SonyEricsson K800i
3. (2) Nokia 3110 classic
4. (6) Nokia N73
5. (4) SonyEricsson K550i
6. (5) Nokia 6300
7. (9) Motorola KRZR K1
8. (8) LG KE970 Shine
9. (-) Nokia E51
10. (-) Nokia 6500 slide

Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 1361, były oglądane w kwietniu prawie 2,5 mln razy. Oto lista 10 najpopularniejszych marek w kwietniu:

1. (1) Nokia - 41,43% (-2,07 p.p.)
2. (2) SonyEricsson - 24,24% (+0,84 p.p.)
3. (3) Samsung - 13,04% (+0,34 p.p.)
4. (4) Motorola - 7,51% (+0,21 p.p.)
5. (5) LG - 5,11% (-0,09 p.p.)
6. (6) Sagem - 1,75% (+0,05 p.p.)
7. (7) HTC - 1,16% (+0,06 p.p.)
8. (9) Toshiba - 0,85% (+0,03 p.p)
9. (8) Siemens - 0,65% (-0,11 p.p)
10. (10) BenQ-Siemens - 0,56% (+0,04 p.p.)
Pozostałe marki - 3,70% (+0,78 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2008-05-09 06:41:23

    SE górą :D

  • 0

    2. ~Ebe  2008-05-09 07:28:31  host: host-81-190-209-35.wroclaw.mm.pl

    #1 SE górą- chyba tylko nad Samsungiem ;-)

  • 0

    3.  2008-05-09 07:45:31

    Czy powoli nie powienien pojawic sie ranking udzialu poszczegolnych producentow w rynku swiatowym za pierwszy kwartal ? Bo pojawialy sie juz wyniki paru marek...

  • 0

    4.  2008-05-09 08:17:26

    PLANET - przespałeś 29. kwietnia:) http://telepolis.pl/news.php?id=11236

  • 0

    5. ~  2008-05-09 09:15:29  host: dvi130.internetdsl.tpnet.pl

    szajsung i wszystko jasne.

  • 0

    6.  2008-05-09 10:41:07

    LuiN - a czy nie można zrobić rankigu, czy raczej zestawienia modeli/marek telefonów używanych przez zarejestrowanych użytkowników Telepolis? Nie sądzicie, ze to by dało jakiś obraz, nawet ciekawy, chociaż nie zawsze prawdziwy, bo przecież ludzie potrafią cuda wypisywać, kto korzysta z Telepolis?

  • 0

    7. ~orangutan  2008-05-09 10:49:40  host: efp28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no na szczęście jeśli chodzi o sprzedaż fonów to samsung jest na 2 miejscu (ma ponad 2 razy więcej sprzedancyh telefonów na rynku światowym niz sony ericsson jeśli chodzi o 1 kwartał tego roku) i to się liczy bardziej niż jakaśtam oglądalność poszczególnych marek na serwisach

  • 0

    8.  2008-05-09 11:55:46

    wlo - na forum są osoby, które w sposób bardziej zaawansowany szukają informacji o telefonach, przeważnie są to też bardziej wymagający użytkownicy, a więc i telefony zakupują przeważnie "lepsze". To co prezentuje ten news nie jest ograniczone do forum, ba - nie jest ograniczone nawet do osób, które czytają część portalową strony. To szersze ujęcie, a wszystko za sprawą Google. Wpisując nazwę telefonu w Google, przeważnie Telepolis jest gdzieś tam na górze - więc powyższe wyniki odzwierciedlają również to, czego szukają osoby nie znające w ogóle Telepolis. Pokazanie, że połowa Polaków ma Nokie serii N i E, a druga połowa produkty Sony Ericssona i setki HTC TyTN II raczej nie ukazałaby faktycznego stanu;)

  • 0

    9. ~rafi  2008-05-09 11:59:41  host: ahz89.internetdsl.tpnet.pl

    Błagam, zróbcie profesjonalną wyszukiwarkę telefonów w bazie!

  • 0

    10.  2008-05-09 12:12:40

    LuiN - wiem, dlatego takie rankingi nie są odzwiercieleniem popularności danego modelu - raczej zainteresowania nim ;-) Mi chodzi o te modele, które użytkownicy podają w swoim profilu - nie sądzę by nie dało się wyodrębnić tego z bazy czy rekordu?

  • 0

    11.  2008-05-09 12:14:42

    Natomiast dziwię, się, że ludzie nie szukają informacji o telefonach (czy o produktach w ogóle) na stronach ich producentów?!

  • 0

    12.  2008-05-09 13:25:58

    wlo - może gdyby trzeba było podczas rejestracji linkować swój telefon z katalogiem to jeszcze jeszcze. A tak - każdy wpisuje swój model jak chce: Nokiae51, e51, Nokia e51 itd., co więcej sporo ludzi ma w bazie jakiś telefon sprzed lat, a nie wpisuje nowego, albo wisi tam tak na prawdę informacja odnośnie tego co się chce mieć, a nie już posiada.Z informacji ze sklepów można jakieś wnioski wyciągnąć odnośnie tego co się aktualnie kupuje, podobnie z resztą jak z aukcji - zawsze jednak będzie ale, że nie wszystkie telefony są w ofertach danego sklepu. W każdej z takich statystyk będzie jakiś błąd. Nawet producenci nie są w stanie powiedzieć ile jest sztuk danego telefonu w Polsce - za dużo ich do nas napływa z innych krajów.

  • 0

    13.  2008-05-09 14:08:03

    To nie macie okna wyboru dla telefonu? co mi się skojarzyło? Czyżby inny serwis?? ;-)

  • 0

    14. ~  2008-05-09 17:29:18  host: p09-07.opera-mini.net

    12* Muszę się przyznać, ze nie mając jeszcze swojej Nokii E50, dodałem ją 2 tygodnie wcześniej już do swojego profilu;). Po 2 tygodniach cierpliwego;) czekania na przeniesienie numeru z Orange dostałem wkońcu swój upragniony nowy telefon, z którego mogę teraz pisać posty na telepolis;), ach... co za radość :)hehe. / nicram

  • 0

    15.  2008-05-10 17:42:05

    A mnie najbardziej zaskoczyla pozycja 10 czyli Nokia 6500, b szybko weszla do topu

  • 0

    16. ~UFO  2009-03-23 21:39:56  host: ecl133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia,samsung i sony ericsson moim zdaniem są to najlepsze telefony .Nie radziłbym kupywać LG szajs jakich mało

  • 0

    17. ~albi  2012-02-04 14:44:56  host: z57-03.opera-mini.net

    nokie z 2010r te normalne nie dotykowe to nic fajnego, wolno chodzą, mało ramu, aparaty lipa, poprostu przereklamowane, a ludzie lubia ich prostote i dlatego są tak czesto kupowane. Znacznie lepsze są se, podobna przewaga jak linux nad xp, wszystko mozna zrobic po swojemu. Albi.

Dodaj swoją opinię