Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 telefonów i marek katalogu TELEPOLIS.PL - luty

TOP10 telefonów i marek katalogu TELEPOLIS.PL - luty

WitekT 1 Marca 2011 19:38

0 0

Luty przyniósł wyraźne zmniejszenie dominacji SonyEricssona, które przełożyło się także na duży spadek odsłon wszystkich modeli tego producenta. Jednak najciekawsze jest to, że HTC przeskoczyło w naszym katalogu LG.

Oto lista 10 najczęściej przeglądanych telefonów w naszym serwisie w lutym (w nawiasie pozycja ze stycznia):

1. (2) SonyEricsson XPERIA X10 mini pro (test telefonu)
2. (1) Sony-Ericsson XPERIA X8
3. (N) HTC Wildfire
4. (4) Nokia C3 (test telefonu)
5. (6) SonyEricsson Hazel
6. (3) Nokia C6
7. (N) Nokia C5
8. (N) Nokia X3-02
9. (7) Sony-Ericsson Xperia X10 (test telefonu)
10. (9) SonyEricsson Elm (test telefonu)

W porównaniu z poprzednim zestawieniem z rankingu wypadły Samsung S8500 Wave (z 5. miejsca) i dwa SonyEricssony: Cedar (z 8. miejsca) i Zylo (z 10. miejsca).




Wszystkie telefony, których aktualnie w katalogu mamy 1808 (aż 25 nowych w lutym), były oglądane w zeszłym miesącu ponad 1,8 mln razy.

Oto lista 10 najpopularniejszych marek w lutym (w nawiasach zmiana w stosunku do stycznia):

1. (1) Nokia - 32,76% (+0,61 p.p.)
2. (2) SonyEricsson - 21,75% (-4,25 p.p.)
3. (3) Samsung - 19,42% (+1,30 p.p.)
4. (5) HTC - 8,94% (+3,50 p.p.)
5. (4) LG - 7,52% (-1,15 p.p.)
6. (6) Motorola - 3,93% (-0,29 p.p.)
7. (7) BlackBerry - 1,27% (+0,19 p.p.)
8. (8) ZTE - 0,99% (+0,02 p.p.)
9. (9) Apple - 0,86% (+0,10 p.p.)
10. (10) Emporia - 0,26% (-0,11 p.p.)
Pozostałe marki - 2,30% (+0,08 p.p)

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    8. ~DeLirQa  2011-03-01 21:16:24  host: akademik.nat.student.pw.edu.pl

    Kolejny dowód na potęgę reklamy. Z tej dziesiątki połowa do wyrzucenia. A później lamenty, że np. wszędzie reklamowana C6 po kilku dniach jest jak grzechotka.

  • 0

    9. ~fan club idioty  2011-03-01 23:38:31  host: dwz121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    idiota jest najlepszy:-D na vertu mnie nie stac, wole zwykla nokie

  • 0

    10. ~mucus  2011-03-01 23:54:17  host: 93-186-23-80.rdns.blackberry.net

    blackberry jakos malo popularne jest:(

  • 0

    11. ~  2011-03-02 00:10:41  host: t14-11.opera-mini.net

    Próbowałem wielokrotnie wyciągnąć od osób tu piszących co jest niezwykłego w bb i uzyskiwałem odpowiedz "bo to najlepszy telefon dla biznesu" co brzmi dla mnie tak jak sformuowanie że to najlepszy telefon dla przedszkolaka. Ja napiszę że najlepsza dla biznesu jest 6310i bo bateria bardzo długo trzyma i już moje parę słów ma większa wartość merytoryczną niż puste słowa bez jakichkolwiek argumentów. Równie można napisać że jest najlepszy bo jest czarny albo czerwony.

  • 0

    12. ~mucus  2011-03-02 00:35:26  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    Bo ma super klienta email, rewelacyjna klawiature, szybko i bezproblemowo chodzi (mam9780) wielozadaniowosc, aplikacje chodza w tle non stop, bo ma BBMa, czytnik PDFow, App World i nie kosztuje 200pln jak badziewne Nokie... Prosze bardzo masz merytoryke!

  • 0

    13. ~mucus  2011-03-02 00:44:13  host: 93-186-23-80.rdns.blackberry.net

    A pewnie i tak nie zrozumiesz o co chodzi bo nigdy nie korzystales, no i dlaczego co2 telefon w UK sprzedawany to BB wlasnie?! Anglicy musza byc bardzo glupi czyz nie?

  • 0

    14. ~  2011-03-02 00:49:14  host: p13-03.opera-mini.net

    Wreszcie coś. Dla mnie taka klawiatura dyskwalifikuje telefon bym go używał, nic nie jest w stanie zastąpic t9 ze sugestiami, to prędkośc pocisku. Prawdę mówiąc tylko jednej aplikacji używam, opery mini :D Bb to bez wątpienia telefon dla agentów wywiadu i tym podobnych.

  • 0

    15. ~mucus  2011-03-02 01:01:13  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    Typujac na klawiaturze tez masz sugestie, zapewniam ze dziala spoko:) a do agenta wywiadu to mi daleko, haha pozdr

  • 0

    16. ~Bartosz  2011-03-02 08:01:24  host: 188.146.182.154.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    oprócz zalet wymienionych przez -mucus to dodam ,że się nie wiesza, długi czas pracy na bateri,super jakość rozmów i BBM

  • 0

    17. ~bb 9800  2011-03-02 09:22:46  host: 89-72-164-39.dynamic.chello.pl

    do 11, 6310i ma super baterie i bt- z tego korzystalem, w tamty czasie to był najlepszym telefon na świecie, ale od tego czasu wiele się zmieniło, porównywanie obecnie konstruowanych aparatów z takimi jak n6310i jest bezsensowne, odbierz albo wyślij poczte na kilku skrzynkach, wielkość pamięci i gadżeciki bez których można i dzwonić i smsować, ale z nimi jest przyjemniej, poza tym akurat bb jest wykonane z lepszych jakościowo materiałów i faktycznie zazwyczaj ludzie biznesu korzystają z tych terminali do 16 od 1,5 miesiąca mam Torcha i akurat potrafi się zawiesić

  • 0

    18.  2011-03-02 10:18:07

    @macus-to ze telefon "nie kosztuje 200zl.." oznacza ze jest lepszy? cene ustala producent/operator ktora NIJAK sie ma do jakosci czy uzytecznosci danego towaru. Rewelecyjna klawiatura-szczerze?Nokia E63/E71/E72 wg mnie ma lepsza.czytnik PDF-ow tez ma, sklep internetowy-jest; wielozadaniowosc-jest; klient email-nie korzystam to sie nie wypowiem.Bateria- 4,5 dni na jednym ladowaniu...masz inne argumenty?

  • 0

    19. ~mr. Wolf  2011-03-02 11:09:58  host: 217.116.110.190

    Uszanowanie! Trochę nie rozumiem zaskoczenia niektórych faktem,że Nokia ani myśli zejść z piedestału... :-) Przyczyną jest nie (często przywoływana) ignorancja i niewiedza ludzi,ale fakt,że nadal większość użytkowników potrzebuje TELEFONU,nie cuda-niewida... Nie wiem,czy tylko mnie się wydaje,że pewna część osób piszących swoje jadowite posty,leczy swoje kompleksy - dziś super telefonem,a za parę lat megalimuzyną... Ktoś fajnie napisał,chyba na Telepolis,że mając iPhone'a nie potrzebujesz penisa - coś w tym jest... Nokia jest jak Volkwagen,dla większości...

  • 0

    20. ~M  2011-03-02 15:54:35  host: 77-254-241-113.adsl.inetia.pl

    Miałem BlackBerry Curve 8520 i wyglądał jak szajs. klawiatura chodziła na boki i ponoć obluzowywała się tylna klapka z tyłu. Mój znajomy ma BlackBerry Storm 9500 i tez nie jest rewelacyjny wcale. nie rozumiem tej fascynacji. Wiadomo każdy chwali co swoje

  • 0

    21. ~mucus  2011-03-02 16:32:55  host: 93-186-23-80.rdns.blackberry.net

    Prosze cie, curve 8520 to tani model a storm jest juz wieloletni wiec popatrz moze na troche wyzsze modele

  • 0

    22. ~  2011-03-02 17:27:53  host: t14-16.opera-mini.net

    Ja mam telefon 4letni, a sam model został skonstruowany w 2005r. Próbowałem raz szczęścia z czymś nowym, ale doszedłem do wniosku, że jeśli poza dzwonieniem i smsowaniem używam tylko opery, odtwarzacza, bardzo rzadko radia czy aparatu, to błędem będzie zmiana telefonu bo prostota i dobra klawiatura przekłada się na zdecydowanie szybszą obsługę, niż w przypadku nowszych i "szybkich" aparatów. Od jakiegoś czasu nikt się ze mnie już nie śmieje, że mam starocia, bo przez pewien miałem nowoczesny telefon, ale dałem sobie spokój. Do osób ciepliwych nie należę, więc zmian nie planuję, może jak lte będzie standardem to zmienię zdanie.

  • 0

    23. ~  2011-03-02 17:39:55  host: t14-16.opera-mini.net

    doprecuzuje że kupując nowy telefon, choć nie przecze że tanio wygrałem aukcje, obaliłem mit że mi szkoda było wydać pieniądze. Bardziej cenny od pieniędzy jest czas i dobre samopoczucie. Ale jak ktoś chce i ma na to ochotę to może nawet kupić vertu :D Nikt nikomu tego nie zabrania.

  • 0

    24.  2011-03-02 22:38:41

    Tendencja wzrostowa Nokii, niedobrze. Do tego same nieudane modele Nokii w top10.

  • 0

    25. ~  2011-03-02 23:06:21  host: z23-01.opera-mini.net

    wbrew opiniom tutejszych znawców nokia trzyma sie mocno. Mnie to nie dziwi, bo to nadal najlepsze telefony.

  • 0

    26.  2011-03-03 13:22:29

    @25. Co prosze? Smiech na sali. Nokia jedzie na marce wyrobionej lata temu i nic poza tym. No chyba ze zapomniales dodac do swojego wpisu ze najlepsze ale z przereklamowanych. Najlepsza byla N95-2 ale to pare lat temu, a teraz badziew.

  • 0

    27. ~@26  2011-03-03 13:28:00  host: revdns.bkkw.pl

    dokładnie tak nokia to przeszłość bo wszyystko idzie do przodu a ta marka sie cofa.. najlepszą opinie wyrobiła sobie chyba modelem 3310:) i na tym poziomie sie zatrzymali:)

Dodaj swoją opinię