Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 GTI w lutym

TOP10 GTI w lutym

WitekT 7 Marca 2008 11:33

0 0
GTI, dealer Orange, opublikował listę 10 najlepiej sprzedających się telefonów w lutym.

GTI (post-paid, Orange)

1. Nokia 6300
2. Nokia 3110 classic
3. LG KE970 Shine
4. Samsung SGH-C300
5. Nokia 5200
6. Motorola KRZR K1
7. Nokia 2610
8. Samsung SGH-C450
9. SonyEricsson K550i
10. Samsung SGH-E250

Styczniowe TOP10 GTI publikowaliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: GTI     

Dodaj do:
w sumie: 58
  • 0

    40.  2008-03-09 12:01:05

    piotrM - nie - to pozornie o to chodzi... Bo przeczytaj chociażby jego komentarz oznaczony cyferką 9 ;-) On po prostu uważa ten telefon - mino, że nowy - za to co powiedziałem - g... nie warte zwrócenia na nie uwagi (ciekawe co robi z g... własnego psa?). A ja widzę, że ludzie - i to większość - używają tej lasy telefonów właśnie. Nie jest rzadkością znacznie starszy telefon o podobnych możliwościach. Jemu to przeszkadza, że oferują takie telefony. To, ze za złotókę... A za ile mają oferować? Że na 2 lata? Nie trzenba kupować go w promocji - można za te 200 zł czy ile on kosztuje, w sklepie... Z drugiej strony - jeśli ktoś kupuje najniższy abonamnet - za 25 zł, to przez 2 lata zapłaci 600 złotych. Jeśli wziąć pod uwagę bonusy promocyjne... Czy Ty, Twoja firma jest taka wspaniałomyślna, że nie dba o przychody? Bo przecież najniższe dochody są z tych klientów masowych. Jeśli ktoś uważa, że epszy telefon powinni dawać na 2 lata... No kurczę po 29 zł już znacznie lepsze są telefony w najniższycvh taryfach! No ale majątek trzeba wydać ;-) Inna rzecz, ze ludzie kupują stosunkowo wysokie abonamenty i wybierają telefony za złotówkę, nie rzadko te z niższej półki - nie wiem czemu - bo bardziej kolorowe są?

  • 0

    41.  2008-03-09 12:04:57

    ~simplusowiec z miłości - następny co uważa, ze za piwo trzeba 5 złotych zapłacić... bo co? jest wtedy lepsze? Ja piję piwo po 2,69 za butelkę - najlepsze jakie jest ;-) Moim zdaniem oczywiście... Nie muszę za nie płacić 5 zł w barze - bedzie tak samo smakować... Inną rzeczą jest, ze piję je w domu, w barze mniej kosztować nie będzie i kiedy piję je w barze, czy chcę czy nie - muszę 5 zł zapłacić, chyba, ze zrezygnuję w wypicia go w barze i wrócę do domu i wypiję sobie przed telewizorem - ale to nie jest przedmiotem sprawy jak a co ;-)

  • 0

    42.  2008-03-09 12:39:05

    @wlo czyżby dzień był dziś pochmurny ? otóż w Orange nie opłaca się brać tej klasy telefonów w umowie na dwa lata: lepiej je sobie kupić w sklepie i oczekiwać od operatora dodatkowej (podwójnej) zniżki. I wiesz o tym doskonale. A ten ranking pokazuje że w salonach Orange dzieje się odwrotnie. Ludzie kupują te proste telefony przekonani że dostają najlepsze cuda techniki koncernu Nokia od wspaniałego operatora, który dopłaca do nich fortunę...

  • 0

    43.  2008-03-09 12:44:17

    News dotyczy salonów Orange ale i u innych operatorów rzecz ma się podobnie oczywiście. Podobnie jest na przykład też w Erze przy przedłużaniu umowy: proponują warunki gorsze niż nowym ale może klient się zgodzi ? W polskiej telefonii jest jak w polityce - klienci mają krótką pamięć... po dwóch latach nic nie pamiętają (Zatem Leszek Miller na prezydenta ?).

  • 0

    44.  2008-03-09 16:17:18

    skalarek - to jest sprawa tych ludzi... Powiedz im że są idiotami ;-) Poza tym, we wszystkich sieciach sprzedaży - są na to dowody w postaci róznych rankingów - raczej niska i średnia półka wiedzie prym niż to co Ty byś chciał, czy czego oczekiwał. Ja nie potrzebuję tak słabego telefonu, więc nawet gdyby mi operator dwa albo trzy takie dawał za złotówkę w najniższej taryfie bym nie wziął... Bo i po co? Inny powie zaraz - na sprzedaż... Idiota ;-)

  • 0

    45.  2008-03-09 17:10:22

    Tu nie chodzi o to, że ktoś chce N1600 czy inny słaby model. Tu chodzi o to, że takie telefony są wciskane zwykłym ludziom, którzy nie są czytelnikami Telepolis. Ja może powiem dokładniej - idzie Pani Kowalska do Orange (lub innej sieci), chce dla siebie jakiś abonament za 40zł i telefon za 1zł. Sprzedawca widzi, że babka jest niezorientowana i pokazuje jej tylko te najsłabsze modele (podejrzewam, że jeszcze często mówi, że tylko te mają w sprzedaży). Jak ktoś jest jeszcze bardziej rozgarnięty, to weźmie telefon z aparatem. I to na takich ludziach sieci zarabiają pieniądze. Ale to nie jest tylko praktyka Orange, bo tak robi każda sieć. Ewentualnie (co jest chyba jeszcze częściej spotykanie) wciska się ludziom 36 miesięczne umowy, choć telefon za 1zł jest przy umowie 2 letniej. Poza tym tak na marginesie - wiele osób lubi mieć dobrą komórkę, a potem nie korzysta z jej funkcji poza budzikiem ;)

  • 0

    46.  2008-03-09 21:57:01

    Atlan - tak Ci się wydaje? A czemu niby? Jak ma w tym interes, zeby słąbszy zamias lepszego wcisnąć? Wyższą prowizję? Ja wiem, ze jest tak, ze ludzie pytają zawsze o najtańsze - ja nie mogę kupić nigdzie porządnej rzeczy, bo sprzedawcy pytają - panie, a kto mi to kupi jak zamówię? I to jest powszechne. Wiem też, bo nie raz się z tym spotkałem, ze sprzedawca oferuje coś lepszego i za 19 czy 29 zło to awanturę mu debil jeden z drugim robi, że go z torbami chcą puścić albo, ze przepłacał nie będzie jak są i po złotówce telefony ;-) I właśnie to mnie zastanawia, ze ludzie dają sobie wcisnąć... Ale też że masz pretensje do sprzedawców usług GSM a nie masz do sprzedawców telewizorów, lodówek, mikrofalówek czy jajek - zawsze świeżuych i od wiejskich kur...

  • 0

    47.  2008-03-09 23:55:26

    @wlo Każdy Żyd swój towar chwali - jest takie powiedzenie. Nie mam pretensji do sprzedawców telewizorów, lodówek, mikrofalówek czy jajek bo nie o tym traktuje ten portal.

  • 0

    48. ~  2008-03-09 23:58:35  host: 80.51.91.252

    Szkoda że nie traktuje tylko pleju, nie?

  • 0

    49. ~  2008-03-10 13:13:04  host: srv.anony-mous.info

    Za to w tej sieci gdzie skalarek roznosi ulotki telefony sa ponoc najtansze i najlepsze tyle, ze nie ma ich w salonach... rotfl i tak trzeba kupic to co jest (najslabsze, najmniej chodliwe SE itp.)

  • 0

    50. ~  2008-03-10 13:15:44  host: srv.anony-mous.info

    -wlo "I właśnie to mnie zastanawia, ze ludzie dają sobie wcisnąć" Wcisnac telefon za 1 zl? A kto wykorzystuje telefon do innych celow poza rozmowami i smsem? Pewnie kilka procent maniakó, m.in. czytelnikow playpolis.pl Reszta osob jest zadowolona, ze ma nowa komorke, ktora kosztowala 1 zl i tyle. Da sie rozmawiac? Da, wyslac sms tez? tes sie da. Wie c w czym problem. Im to wystarczy.

  • 0

    51. ~  2008-03-10 13:17:14  host: srv.anony-mous.info

    Nie muszą robic np. lustereczka z Eldżi jak to robi np. zamiatacz podłóg z Pały, znany nam wszystkim z tego forum.

  • 0

    52.  2008-03-10 14:09:16

    #50: i tutaj sie wlasnie bardzo mylisz... odsetek korzystajacy z transmisji danych (a chocby i prostego WAPu, skonczywszy na przegladaniu pelnego netu desktopowego), MMSow czy innych uslug jest o wiele wyzszy - ladne paredziesiat procent, a nie pare. Poczytaj troche statystyki czlowieku... I nie wysnuwaj pochopnych wnioskow. To, ze ostatnio Telepolis jest JAKBY blizej z Playem (bo jest), nie oznacza, ze jest przez nich sponsorowany, wiec nazwa playpolis.pl jest dalej ciut nieuzasadniona.

  • 0

    53.  2008-03-10 14:10:48

    PLANET: a pytam zupełnie szczerze (i takiej odpowiedzi oczekuję) i bez żadnej ironii - co sprawia, że odbierasz, że jesteśmy bliżej Play?

  • 0

    54.  2008-03-10 23:51:12

    WitekT: jak najbardziej szczerze, zawsze tak pisze, chyba ze wyraznie zaznaczam swoja ironie itp. Chodzi mi o to, ze zauwazalnie szybciej informujecie (ostatnimi czasy - zeby nie bylo niedoprecyzowan, chodzi mi o okres okolo dwoch miesiecy) o promocjach, zmianach (nawet czesto tych drobnych) w Playu (troche zaczyna to przypominac blogplay.eu), a mniejszy nacisk (tez zauwazalnie - czesto newsy, nie tylko z Orange, bo tam akurat mam co jakis czas mozliwosc sprawdzenia co sie dzieje na biezaco poprzez przekazywana zawartosc intranetu, ale i dt. innych firm) kladziecie na innych operatorow - informacje przychodza czesto juz po wejsciu promocji pare dni wczesniej. Niestety, tak to wyglada z mojego subiektywnego punktu widzenia, CHCIALBYM sie mylic, ale sadze, ze wspolpraca z Playem sie zaciesnila do stopnia, w ktorym jest on nieco priorytetyzowany - nie waham sie tego powiedziec, bo tak niestety mysle. Na szczescie nie wplywa to wasza obiektywnosc, co mnie najbardziej cieszy, ale fakt faktem - poslizgi przy newsach o trojcy sa czasami zadziwiajace. Kiedys bylo z tym lepiej... Oczywiscie kwestie personalne pomijam, bo w takiej branzy znajomosci to podstawa i tutaj trzeba sie trzymac blisko pewnych osob (jak np. Marcina Gruszki), poza tym happeningi a'la golenie rzecznika czy odbior badz co badz specyficznej, uszczypliwej 'nagrody' takze niejako zblizaja ;) i rozumiem takze, wbrew temu co pisaly inne osoby, ze ogloszenia Playa dt. doradztwa/partnerstwa/dealerstwa sa czysto komercyjnymi, klasycznymi reklamami, ale jednak odnosze wrazenie, ze Play jest nieco faworyzowany (w kwestii predkosci newsow). Jesli tak nie jest Witku, prosze wyprowadz mnie z bledu - i tak jestescie jak dla mnie lata swietlne przed innymi serwisami tele, wiec moze to tylko moja zgryzliwosc sie obudzila ze snu zimowego ;) Pozdrawiam :)

  • 0

    55.  2008-03-11 00:06:09

    PLANET: ok, rozumiem Twój punkt widzenia. Po pierwsze - ze wszystkimi pracownikami PR operatorów mamy dość serdeczne stosunki, także na stopie prywatnej. Tyle, że PR Play, co sam pewnie przyznasz, jest mocno nietypowy. Bez problemu pójdę ogolić innych - ale czy myślisz, że np. ktoś z PTC, Polkomtela albo Grupy TP dałby się ogolić na konferencji? :) Albo co poradzę na to, że nikt, oprócz Play, nie chciał odebrać nagrody, przez co znów najmłodszy operator wyszedł na mocno bratającego się z nami? A akurat Głuchych Telefonów dostali najwięcej i wcale nie żartowaliśmy w uzasadnieniach. Dość mocno wypunktowaliśmy też swego czasu (chyba jako jednyni) dwie duże wpadki - blokowanie kart (bo myśleli, że są w FCTach) i problem z liczeniem transmisji danych przy MMSach. Reklamy Play u nas są komercyjne, na GoLu jest identyczna jako news dnia czy tam artykuł sponsorowany. Na razie umowa mówi o miesiącu - czy będzie przedłużona, to nie wiem. Jeżeli chodzi o promocje i tempo ich ukazywania się, to masz racje. To jednak akurat wynika z wielu przyczyn - skrotówo mówiąc trochę nam np. brakuje informatorów Centka (się lekko wykruszyli, jeżeli chodzi o promocje, albo awansowali i dostarczają ciut innych wiadomości). Po prostu gdzieś ma się lepsze źródła, a gdzieś gorsze i czasem nic na to się nie poradzi. Szybciej jest też wstawić krótki news o Play, bo ich promocje są mało skomplikowane niż promocje starej trójcy, z którymi trzeba się je**ć i obrabiać w hmtlu co niemiara. ;) Ale akurat te braki postaramy się podciągnąć, bo trochę inaczej teraz zorganizowaliśmy pracę naszej skromnej, trzyosobowej redakcji, jaśniej podzieliliśmy obowiązki i informacje powinny być szybciej niż dotychczas. Pociesza mnie fakt, że Twoje wrażenie opiera się na podstawie ilości informacji czy ich timingu, a nie opinii w nich zawartych. Bo to pierwsze da się poprawić, a po drugie pociesza mnie fakt, że nie kładzie się to cieniem na kwestii obiektywizmu. Mam nadzieję, że w przeciągu kilku tygodni będzie lepiej.

  • 0

    56.  2008-03-11 00:41:26

    Witku, dzieki za odpowiedz. Ja rowniez mam taka nadzieje. Sam przez jakis czas pracowalem w Centku (jako analityk), wiec na brak ciekawych danych nie narzekalem. Niemniej jednak ten okres nie trwal zbyt dlugo, wiec i nie bylo za bardzo jak was wspierac :P Jednak jako taki dostep do intranetu (od czasu do czasu znajomi cos podrzuca), ale jednak, wiec moze czasami cos podrzuce. O ile nie bedzie przeterminowane ;) Ogolnie wyglada to tak, ze konkurencja to raczej szare tlo (choc od czasu do czasu mozna przeczytac ciekawe arty np. na Telixie, rzadziej FKN, o pdfie nie mowiac :) dla was, z czego nie ukrywam - ciesze sie. I co moge powiedziec - tak trzymac! (gdyby istnialo miejsce dla kogos w redakcji - niekoniecznie na pelen etat - to kontakt do mnie masz :) Jak nie, to daj znac, to sie przypomne. Nie ukrywam, ze wspierac taka redakcje moimi skromnymi silami, to bylby zaszczyt IMHO :)

  • 0

    57.  2008-03-11 08:45:03

    PLANET: dzięki za ofertę, będę pamiętał - na razie nas nie stać, ale pracujemy ciągle nad zwiększaniem przychodów. ;)

  • 0

    58.  2008-03-11 23:35:50

    Top 10 Gti 1.Nokia 6300 bardzo dobry telefon!!! 2.Nokia 3110 classic telefon z okresu klasycznego 3.LG ke970Szajs 4.Samsung c300 3+0+0=3 tyle ma funkcji 5.Nokia 5200 + hit miesiąca September 2006 6.Motorola K1 = Kit pierwszego stopnia 7.Nokia 2610 - 2-6-1-0=-5 w skali od 1 do 5 8. Samsung C450 - cienki nie tylko na grubość 9.SE k550i- lepszy od k530i ? niestety NIE! 10.Samsung e250 Ewentualnie 7 dni tyle działa wszystko sprawnie... Powyższa treść jest całkowicie subiektywna! Przed zakupem telefonu skontaktuj się z lekarzem po farmaceuta pomoże.

  • 0

    59. ~outletlxrat  2013-12-09 09:31:19  host: 202.109.143.4

    http://www.farmpolicyfacts.org/wp-news.php - duvetica ?????? 0U

Dodaj swoją opinię