Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TOP10 Germanosa w styczniu

TOP10 Germanosa w styczniu

sirmark 20 Lutego 2007 12:41

0 0
Germanos opublikował listę 10 najlepiej sprzedających się telefonów w styczniu.

Germanos (post-paid, Era)

1. SonyEricsson K510i
2. Nokia 6070
3. Motorola RAZR V3
4. SonyEricsson K750i
5. Nokia 6103
6. Nokia 6131
7. Nokia 2610
8. Nokia 1600
9. Samsung SGH-X160
10. Nokia 6230i

GTI (post-paid, Orange)

1. Nokia 6103
2. SonyEricsson K510i
3. Nokia 1600
4. Sagem my401X
5. SonyEricsson K310i
6. Nokia 2610
7. Nokia 6280
8. Nokia 6020
9. SonyEricsson W300i
10. Samsung SGH-X200



Źródło tekstu: Germanos     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2007-02-20 16:21:20

    ~PLANET - no własnie! Dlatego mam nadzieję, że ten post nr. 3. to była forma żartu tylko? A nawet jeśli, to niezbyt na miejscu. BTW - ja mam (używam właściwie - będzie lepiej) 6233 i... 5210 ;-) ~bartoldoo - bo i nie tak należy podchodzić - jeśłi ktoś ma przeciętną 30 zł to pytanie - z jakich usług korzysta? Na pewno nie takich, jeakie daje nowoczeny telefon. No - oczywiście można mówić, że za fotografowanie telefonem operatorowi się nie płąci albo za słuchanie muzyki... Tylko pytam - czemu za darmo nie dają cyfrówek i playerów MP3 tylko trzeba za dobre marki płacić jak za zboże?

  • 0

    11.  2007-02-20 16:23:54

    ~piotrb - po prostu może być go stać... i to może być równie dobrze najlepsze wytłumaczenie. Bo nikt nikomu nie może zabronić. Ale nie mówimy tutaj o takich przypadkach - gorzej jak kogoś nie stać na chlep czy czynsz a wydjae na temu podobne gadżety pieniądze... Ja zawsze mówie wtedy o tych listach zaległości w płatności czynszu w bloku, przed którym nie ma gdzie auta postawić a na jedno mieszkanie przypada 1,4 samochodu ;-)

  • 0

    12. ~r  2007-02-20 16:36:23  host: chello087206151164.chello.pl

    #10: jak ktoś ma średnią 30 zł to może wydzwaniać ponad godzinę w miesiącu. Może nie jest to dużo ale nie każdy jest urodzonym plotkarzem/plotkarą. Może bardziej mu się opłaca dzwonić z telefonu pracodawcy ;) a w domu ze stacjonarki. A że często minuta rozmowy wideo kosztuje tyle co minuta zwykłej rozmowy może sobie pohulać że hoho Ale z 3310 nie da rady ;)

  • 0

    13. ~r  2007-02-20 16:38:00  host: chello087206151164.chello.pl

    MMSa tez nie wyśle. Więc jestem sobie w stanie wyobrażić osobę z lepszym telefonem i mniejszymi rachunkami. To się nie musi wykluczać

  • 0

    14. ~PLANET  2007-02-20 16:43:50  host: 217.116.110.185

    ~piotrb - odpowiedzialem ci tutaj - http://m.telepolis.pl/news.php?id=7537 . To, ze ty kupujesz tylko tanie telefony, bo na inne cie nie stac i poprzez to inne telefony sa be i fe, to juz nie moja wina :D

    ~wlo - wykorzystam w pracy (a takze dla rozrywki) wiekszosc funkcji tego smartfonu, dlatego go kupuje (za 2-2,5k na raty w promocji Vobisa z Plusem Biznesowym, nie bede sie szarpal na 4k w Nokii, mimo ze mam tam 10 % znizki na telefony). Nie kupuje telefonu tylko dlatego, ze mnie 'stac'. Teoretycznie moglbym sie mocno szarpnac na Vertu i takowe kupic... ale po co mi to ? Dla szpanu ? Nie jestem prezesem zarabiajacym 4 mln PLN rocznie albo dostajacym odprawe ponad 5 mln PLN (patrz dzisiejsze newsy :D). A to co napisalem w #3, jest pol-zartem, pol-serio. Zauwaz, ze u nas nie kupuje sie tak duzo middle class, jak w np. Europie Zachodniej, nad czym ubolewam. A to byloby niewatpliwie dobra rzecza, bo wspieraloby rozwoj nowych technologii (takie mamy spoleczenstwo - mniej otwarte na trendy, zdaje sie). Low-endy natomiast tak naprawde sa dobre dla osob potrzebujacych podstawowego telefonu SENSU STRICTE - i chyba tylko dla nich. (no, sa jeszcze osoby ktorych nie stac - ale jak juz mowilem - to juz nie moj problem, ze tak jest - a potem wymyslaja fajne ideologie DO TEJ ICH rzeczywistosci. Trudno sie mowi i zaciska sie zeby, a nie oklamuje samego siebie i wszystkich dookola rowniez.) Pozdrawiam :)

    aha, ~bartoldoo - wg tego, co czytalem ostatnio na telepolis, sredni rachunek indywidualny za tel w Polsce wynosi ok. 85 zl. Sam sie zdziwilem, bo sam troche nie wierze. Acz przy tej kwocie opki tez zwykle nie daja super propozycji :)

  • 0

    15. ~Gal  2007-02-20 16:50:47  host: 80.50.40.250

    Tragiczne Soniacze i slabiutkie Nokie. Ehh... Low end...

  • 0

    16. ~piotrb  2007-02-20 17:01:40  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    wiesz akurat tak się składa że używam MDA Vario więc to chyba nie jest low end - no ale porównując htc do n95 według Ciebie to pewnie ja mam low end. co do rankingu : to jest oferta telefonów które sprzedaje germanos w abonamencie a 3/4 klientów chce kupić teleofon za złotówkę albo z niewielką dopłatą. a to że powiedzmy np. 10% społeczeństwa kupuje w abo czy na wolnym rynku telefony za 2000-4000 zł (lub w promocji za kilkaset złotych) to ta niewielka grupa ludzi niestety nie jest w stanie zaistnieć w takim rankingu

  • 0

    17. ~piotrb  2007-02-20 17:03:19  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    trochę trudno mi zrozumieć po prostu ludzi, którzy kupują jakiś produkt przepłacając (bo n95 ze swoją ceną to przepłacanie) zamiast kupić coś innego o tych samych (często o lepszych) parametrach za niższą cenę. nie wiem jak Ty ale ja nie lubię wyrzucać kasy w błoto

  • 0

    18. ~r  2007-02-20 17:05:28  host: chello087206151164.chello.pl

    #17: ale nie każdy uważa, że to jest przepłacanie. Są tacy, to nie żart, dla których znak "Nokia" jest coś wart :)

  • 0

    19. ~piotrb  2007-02-20 17:06:14  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    tylko znaczek "Nokia" już od dawna nie jest za wiele wart.

  • 0

    20. ~r  2007-02-20 17:11:30  host: chello087206151164.chello.pl

    #19: no może bym się i zgodził ale jest mnogo narodu, który jeszcze o tym nie wie.

  • 0

    21. ~piotrb  2007-02-20 17:15:38  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    moim zdanie dobre modele nokii skończyły się na 6310i (kultowa) i 7650. nie liczę już klasyki 3310 i 3210 (telefony nie do zdarcia) a teraz ?

  • 0

    22. ~PLANET  2007-02-20 17:21:46  host: 217.116.110.185

    A moj palmtop to HP iPaq 4150 - nieco stary model, w porownaniu do Twojego oczywiscie to low end ;) (ze tak sarkazmem rzuce z powrotem). Ale jest udany i dziala bardzo dobrze, cenie sobie platforme WM i ekran dotykowy. Wczesniej mialem P910i przez dlugi czas, mocno uzywalem takze pozyczonego P990i (niestety tak jak UIQ i dotykowy ekran jest dobry, a Symbian dziala niezle, to Sony permanentnie nie dopracowywuje kolejnych wersji firmware'u w ich komorkach... szkoda), w poprzednich latach uzywalem komunikatorow 9210i oraz 9300. MDA uzywalem takze, ale nie Vario, tylko Pro :D (niestety tylko przez tydzien) a duzo wczesniej Compacta II. Jak widzisz, optuje w high-endy. Jesli chodzi o stycznosc o znajomych, to bylo tych modeli jeszcze troche. Akurat te produkty ktore mialem i uzywalem mnie nie zawodzily - jak sadze N95 albo E90 takze nie beda pomylka. A jesli zaplace okolo 2k za N95, to moim zdaniem cena bedzie dobra (dwukrotnie taniej niz w Nokii).

  • 0

    23. ~piotrb  2007-02-20 17:55:33  host: vu154.internetdsl.tpnet.pl

    planet plus koszt abo (bo o ile mnie pamięć nie myli chcesz wziąć z abo z plusa) więc dodaj to

  • 0

    24. ~PLANET  2007-02-20 18:24:32  host: 217.116.110.185

    tak, ale i tak bule miesiac w miesiac 200 netto, wiec czy tutaj, czy tutaj, to nie zrobi mi wiekszej roznicy (a przechodze z Orange do Plusa). Na pierwszy rok dostane zreszta ulge procentowa w abo, o ile sie dobrze orientuje :)

  • 0

    25. ~temrf  2007-02-20 18:40:01  host: ulanska-pogodna.jjs.pl

    K510i to bardzo fajny telefonik. Obecnie używam Nokii 3310 i dla mnie brakuje w niej tylko obsługi mms-ów, bo czasami takowe są do mnie przysyłane.

  • 0

    26. ~Aratron  2007-02-20 18:52:22  host: ery22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zgoda każdemu wystarcza monochromatyczny wyświetlacz, ale czas biegnie, niedługo dotykowy może być standardem tak jak np. obecnie ekran o 262144 kolorów a 65536

  • 0

    27.  2007-02-20 22:24:00

    ~Aratron - dlatego, mimo, że do niczego mi nie jest potrzeby aparat w telefonie, mam telefon z aparatem - po prostu nie da się nie mieć ;-) I tak do tego podchodzę. Za cenę pewnych możliwości, uzyskuje się te zupełnie zbędne - dla określonego użytkownia oczywiście - bo są tacy, którym wszystko w danym modelu jest niezbędne...

  • 0

    28. ~jojo  2007-02-20 22:54:35  host: eeb116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale jak widać w pierwszej 10 u obydwu operatorów znalazły się również telefony bez większych bajerów... Więc nie każdego stać jeszcze nawet na "standard", albo po prostu nie chcą mieć takich telefonów. :-)

  • 0

    29.  2007-02-20 23:51:04

    ***wlo, czemu nie przesiadłeś się na Symbiana, chociażby Nokia E50? A co do rankingów, to większość ludzi wykorzystuje fony do esemesowania i ewentualnie telefonowania, więc nie należy ich za to winić, że kupują low-endowe słuchawki za 1 PLN :)

Dodaj swoją opinię