Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Toolani - tańsze połączenia zagraniczne z prezentacją numeru

Toolani - tańsze połączenia zagraniczne z prezentacją numeru

WitekT 5 Listopada 2009 16:42

0 0

Wystartował serwis toolani.pl, który pozwala na wykonywanie tańszych od standardowych połączeń zagranicę z poziomu telefonu, bez instalowania żadnego oprogramowania. Co ciekawe i wyróżniające serwis na tle innych mu podobnych - osoba, do której wykonywane jest połączenie, zobaczy numer dzwoniącego.

Działanie usługi jest bardzo proste. Wystarczy zarejestrować się w serwisie toolani.pl, wpisać docelowy, zagraniczny numer, a system wygeneruje lokalny, polski numer, na który dzwoniąc uzyska się połączenie z wpisanym wcześniej numerem zagranicznym. Prezentacja numeru zostanie przekazana bez zmian. Każdy użytkownik może w ten sposób wygenerować do 20 numerów.

Dzwoniący ponosi więc koszt połączenia z telefonu na polski numer (według cennika swojego operatora) oraz na zagraniczny (według cennika toolani.pl). Minuta połączenia do Niemiec to 11,6 grosza na telefony stacjonarne i 67,6 grosza na komórki. Do Wielkiej Brytanii - 11,6 grosza na telefony stacjonarne i 91,6 grosza na telefony komórkowe. Do tego dochodzi jednorazowy koszt zestawienia połączenia - 5 groszy. Pełny cennik można znaleźć na stronie toolani.pl.




Toolani zostało założone w 2006 roku. Pierwszy serwis uruchomiono rok później w Austrii, a następny wystartował w 2008 roku w Niemczech. Liczba użytkowników korzystających z Toolani w tych dwóch krajach przekroczyła już 200 tys. We wrześniu tego roku firma uruchomiła swoje usługi we Włoszech i Hiszpanii. W ciągu roku firma chce zdobyć w Polsce około 50 tys. klientów.

Suma inwestycji w oprogramowanie i sprzęt wyniesie do końca bieżącego roku 3,5 mln euro.

Źródło tekstu: toolani.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~z  2009-11-05 17:12:11  host: 87-205-61-223.adsl.inetia.pl

    która usługa betamax ma taką samą funkcjonalność, bo szczerze to nie wiem Ciekawe rozwiązanie, przypomina mi trochę Skype Out na komórki, tyle, że tam za każdym razem dzwoniło się na inny numer stacjonarny w Polsce, wiec trudno było wykupić jakieś pakiet związany z tym numerem u operatora Usługę prztestuję.

  • 0

    3.  2009-11-05 17:16:52

    justvoip 'też to ma' ;o)

  • 0

    4. ~z  2009-11-05 17:17:03  host: 87-205-61-223.adsl.inetia.pl

    duży minus za dołądowanie tylko przez Paypal, CC. W sumie to nie jest problem, ale część ludzi, w tym ja, stara się unikać podawania numerów kart tam gdzie się da tego unikanąć... Działają w Poslce, to powinni mieć jakiś moduł e-płatności (przelewy24 i inne).

  • 0

    5.  2009-11-05 17:34:29

    Słaba oferta !! Drogo, wyjdzie z wdzwonieniem na numer krajowy 3-5 razy drożej niż u innych operatorów VoiP. Poza tym mając otwarte konta u konkurencji można wybierać najkorzystniejszą ofertę dla danego kraju. Zapewne będą działali jak callsdiscount w Polsce, który pobiera opłaty za dostęp na numer o podwyższonej opłacie, wysyła sygnał wołania do słuchawki, ale nie do wybieranego numeru. Nawet nie ma możliwości składania reklamacji, bo na stronce nie ma danych o przedsiębiorcy.

  • 0

    6.  2009-11-05 17:38:19

    Jeśli się ma konto bez numeru na easyCALL, to przy wdzwanianiu przez numer dostępowy pokazuje numer, z którego dzwonimy, ale ceny 2-3 razy niższe.

  • 0

    7. ~lee  2009-11-05 17:39:32  host: r04-03.opera-mini.net

    hmmmm... no ciekawe ciekawe jeszcze niekorzystałem i chyba się nieskuszę póki co :D

  • 0

    8. ~z  2009-11-05 17:40:10  host: 87-205-61-223.adsl.inetia.pl

    tak czytam, czytam i faktycznie bez rewelacji teraz badam Rebtel , też po polsku, cena do kraju mnie interesujacego niższa. Ciekawe.

  • 0

    9. ~  2009-11-05 17:41:37  host: v08-03.opera-mini.net

    Wlasnie spróbowalem do na swój norweski nr. Wyswietla mi sie nie nr dzwoniacego, tylko jakis nr +43 cos tam. To przeciez bez sensu, pisze ze mial sie wyswietlac nr telefonu, z którego sie dzwoni. Wole do takich zabiegów Heyah, taniej i bez glupoty! /finke

  • 0

    10. ~z  2009-11-05 17:46:21  host: 87-205-61-223.adsl.inetia.pl

    ja to się jednak na voipach nie znam... Mój Freeconet też ma 'wdzwanianie' = dial-in. d'uh.

  • 0

    11. ~  2009-11-05 17:54:20  host: v06-14.opera-mini.net

    Kupić starter heyah i bez żadnych problemów dzwonimy poniżej 60gr

  • 0

    12. ~:))  2009-11-05 18:03:35  host: 188.33.44.179

    do 11 - no ale to 60gr - a tam 11gr+5gr (circa) na połączenie w Polsce - ale faktycznie to nie jest oferta jak na dziś, parę ładnych lat temu... ale teraz? Co do BETAMAXÓW - oczywiście teoretycznie jest numer do wdzwaniania - albo wtedy płacimy TYLKO za połączenie w Polsce (free days), albo dodatkowo 1c czyli 5gr. Jednak mam pytanie - czy ktoś tak dzwonił? Bo dawno temu próbowałem i numer 'nie przechodził'

  • 0

    13. ~  2009-11-05 18:12:32  host: v08-03.opera-mini.net

    @12 5gr oplaty startowej, a do tego normalna stawka jak na telefon stacjonarny, czyli u mnie w playu 29gr/min bez pakietu, plus ta stawka z kredytu na polaczenie zagraniczne. /finke

  • 0

    14.  2009-11-05 19:57:45

    #12 ja cały czas tak dzwonie. mam 2000mi w play dla firm na stacjonarne, w dzwaniam się na nr dostępowy i dzwonie free days lub 1C, pokazuje się mój nr. używam 121voip lub nonoch

  • 0

    15.  2009-11-05 19:59:31

    a i na komórki jest dużo taniej, ceny w granicach 20gr/min lub nawet mniej!!!

  • 0

    16. ~hiq  2009-11-05 20:04:06  host: xt216e.stansat.pl

    Żadna nowość ot dostęp wdzwaniany. Od 2ch do 4ch razy taniej jest w ifon.

  • 0

    17. ~luk  2009-11-05 20:09:14  host: public-gprs52868.centertel.pl

    ojej w nonohu wystarczy zadzwonić na stały warszawski numer - poprosi Cię o wbicie numeru do kraju gdzie chcesz dzwonić i... wiele popularnych kierunków za darmo (jak masz freedays) lub 0,01 Eurocent :)

  • 0

    18. ~Longman  2009-11-05 22:49:03  host: adbh58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przyznam, że ja do tego używam Skype Lite http://www.skype.com/intl/pl/download/skype/skypelite/ To taka aplikacja J2ME, która dzwoni na warszawski numer telefonu. Ponieważ mam Playa to telefony na Skype to 5 gr/min, zas na stacjonarkę w UE, komórki w USA< Chinach, kanadzie etc. dodatkowo muszę doliczyć 6 gr/min dla Skype. To co w tym rozwiązaniu fajne, że korzysta z tych samych ustawień konta co Skype "desktopowy", więc jak ustawimy jakieś numery na desktopie to pojawią się tez w komórce. Identyfikację numeru można ustawić taką jak numer telefonu komórkowego.

  • 0

    19. ~markxxx  2009-11-06 10:56:55  host: chello084112019022.2.11.vie.surfer.at

    przeciez tu chodzi glownie o to, ze jestesmy uwolnieni od bramek voip, programow, sluchawek, mikrofonow, komputera itd... mozemy dzwonic skad chcemy!

  • 0

    20. ~rosteks  2010-07-02 20:42:18  host: 77-253-49-215.adsl.inetia.pl

    ale w heyah na ukraine place 60 gr.,a tutaj musial bym zaplacic 76gr,gdzie tutaj logika?przyp.,za polski!bo nim nie jestem.

  • 0

    21. ~jano  2010-09-23 10:40:40  host: 91.209.141.10

    Zdecydowanie nie polecam! Po załadowaniu komunikat nie ma takiego numeru. I tyle.

Dodaj swoją opinię