Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TomTom rozszerza współpracę z producentami samochodów

TomTom rozszerza współpracę z producentami samochodów

orson_dzi 16 Września 2015 20:01

1 0

TomTom ogłosił rozszerzenie współpracy z trzema producentami samochodów: Alfa Romeo, Lancia oraz SsangYong.

W najnowszym modelu Alfa Romeo Giulia zastosowano nawigację, oprogramowanie oraz mapy firmy TomTom. System nawigacyjny TomTom jest zintegrowany z deską rozdzielczą za pośrednictwem systemów Connect NAV z ekranem o przekątnej 6,5 lub i 8,4 cala, opracowanych wspólnie z Magneti Marelli. Fani Alfy Romeo będą korzystać z silnika NavKit dostarczanego przez firmę TomTom, włącznie z przyszłymi wersjami oprogramowania.




Nowa Lancia Ypsilon będzie oferowana z Uconnect LIVE - wbudowanym systemem z nawigacją TomTom, obejmującą 5-letenią subskrypcję serwisu TomTom Traffic i innych usług. Kompletne rozwiązanie nawigacyjne TomTom connected z funkcjami on-line będzie dostępne w ramach 5-calowego systemu radiowo-nawigacyjnego. System multimedialny Uconnect LIVE zawiera wszystkie usługi oferowane przez TomTom, w tym najświeższe mapy, najnowszy silnik wyznaczania tras i 5-letnią subskrypcję usługi TomTom Traffic zapewniającej dokładne dane dotyczące natężenia ruchu, a także inne usługi TomTom: lokalizację wszystkich fotoradarów podawaną na bieżąco, alarmy pogodowe i możliwość lokalnego wyszukiwania POI.

Mapy TomTom i oprogramowanie nawigacyjne, oferowane już w modelu SsangYong Tivoli, zostaną wprowadzone do nowego modelu Korando w całej Europie od września 2015 roku. Więcej kierowców w całej Europie zyska możliwość korzystania z map TomTom oraz nawigacji manewr po manewrze, obejmującej usługę Planowanie Trasy (TomTom Routes), które prowadzi najszybszą trasą na podstawie bieżących danych dotyczących prędkości na odwzorowanych (zmapowanych) drogach o każdej porze dnia i każdego dnia tygodnia. System został wzbogacony o kilka dodatkowych funkcji, takich jak obliczanie trasy z uwzględnieniem punktów pośrednich i informacje o natężeniu ruchu poprzez RDS-TMC.

Źródło tekstu: TomTom     

Dodaj do:

Tagi: ssangyong | lancia | tomtom | alfa romeo

w sumie: 16
  • 0

    1. ~  2015-09-16 20:15:42  host: 212.160.172.87

    pytanie co oznacza skrót "5-tenią" w artykule? :)

  • 0

    2.  2015-09-16 20:48:48

    @1 Oznacza to, że za długo trzymałem "delete" ;) poprawione.

  • 0

    3.  2015-09-16 22:14:30

    Czy jest tu ktoś zadowolony z map Tom Tom ?

  • 0

    4. ~JustMe  2015-09-16 22:46:55  host: cpc22-wolv14-2-0-cust115.wolv.cable.virginm.net

    @Tak ja
    Najlepsze w Europie...

  • 0

    5. ~ja  2015-09-17 06:08:21  host: 31-179-68-175.dynamic.chello.pl

    Dokladne I bezproblemowe na zachod od Polski.u nas tez zaczyna sie robic lepiej ale jeszcze to nie to.
    Ja sobie chwale

  • 0

    6.  2015-09-17 07:24:04

    Jaka moc i pojemność tych silników? ;-)

  • 0

    7.  2015-09-17 07:46:35

    No właśnie - a w Polsce? Które mapy sprawdzają się najlepiej w miastach i na węzłach tych "nowoczesnych" nowych dróg?
    Kiedyś dostałem od Tepsy nawigatora z LarkMaps (Navigo) - dawało radę, mimo coraz rzadszych aktualizacji... Uchwyt mi się popsuł i muszę jakieś nowe urządzenie kupić. Nie chcę nic "bogatego" bo nie jeżdżę z nawigatorem na co dzień - tylko kiedy jadę do dużego miasta i to po raz pierwszy, drugi...

  • 0

    8. ~black  2015-09-17 08:09:17  host: abvq102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1,@1 - było "5-tenią", jest "5-letenią" :)

  • 0

    9. ~  2015-09-17 12:52:41  host: gaja.tpnet.pl

    Producentami alf romeo i lancii jest Fiat.

  • 0

    10. ~  2015-09-17 12:53:21  host: gaja.tpnet.pl

    Producentem.

  • 0

    11. ~manewrowy  2015-09-17 13:15:05  host: 193.41.113.245

    nawigacja "manewr po manewrze" bardzo mi się podoba ;)

  • 0

    12.  2015-09-17 13:19:22

    Nawet już myślałem o zakupie jakiegoś smartfonu 4-5" z Androidem (bardziej uniwersalne by było w samochodzie po włożeniu jakiejś karty prepaid chociażby i jakiejś mapy z aktualizacjami lifetime... Do NaviExperta wracać? Jak chodzi na Androidzie? Jak na Windowsach?

  • 0

    13.  2015-09-17 13:46:34

    Używam NE w mieście i chyba nie ma nic lepszego. W Polsce też sprawdził się nie raz. Jedyne zastrzeżenie mam do ubogiej bazy POI ale widzę tu ostatnio spory postęp. Zainstalowałem niedawno dla hecy mapę Panoramy Firm, która oparta jest podobno na TomTom - pierwsza podróż w mieście i od razu błędnie wytyczona trasa, zakładająca podróż przez nieistniejące od chyba roku skrzyżowanie.

  • 0

    14.  2015-09-17 13:55:17

    PiotrM - ja używałem NE na 6230i (od razu dodam, bo zaczną się durne komentarze - z tym oddzielnym odbiornikiem GPS na bluetooth Nokii), później chwilę na E51 ale od dobrych 5 lat już nie korzystałem... Ludzie nie używają - pewnie ze względu na koszty licencji - nie ma kogo zapytać ;-)

  • 0

    15. ~Draco  2015-09-19 14:44:32  host: host-79.173.60.59.tesatnet.pl

    Do wlo @14. Ja sporo używam NE na androidzie. Miesięcznie robię ok. 2.5 tys km i bardzo sobie chwalę NE ver 9. Ostatnio byłem w Toruniu i gdyby nie Ne stracił bym sporo czasu na stanie w korkach bo w centrum remont torowiska. Na początku olalem sugerowaną drogę i trafiłem na mega korek, na szczęście mogłem się wycofać i pojechać tak jak sugerował Ne i to był dobry wybór do celu dotarłem w kilka minut. Na dziś Ne jest dla mnie najlepszy. Poza tym można do Ne wysłać info o poprawkach na mapie np nie ujęty remont i na drugi dzień roboczy poprawka naniesiona. Jeśli masz jakieś pytania to pisz.

  • 0

    16.  2015-09-19 15:02:30

    15 - dzięki. Toruń... Akurat trochę znam miasto ;-)

Dodaj swoją opinię