Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TomTom Navigator 6 w ofercie iPlus pilot

TomTom Navigator 6 w ofercie iPlus pilot

sirmark 4 Kwietnia 2007 16:47

0 0

Od 5 kwietnia rodzina produktów iPlus pilot zostaje wzbogacona o kolejne rozwiązanie: telefon Nokia E50 z programem do nawigacji satelitarnej TomTom Navigator 6.

Jest to połączenie zalet multimedialnego telefonu oraz programu do nawigacji satelitarnej. Teraz możliwe jest korzystanie z nawigacji w samochodzie przez ten sam terminal, z którego prowadzone są rozmowy. Rozwiązanie jest proste w obsłudze i łatwe do zabrania na każdą wyprawę, także pieszą lub rowerową.

W skład zestawu wchodzą:
multimedialny telefon Nokia E50,
moduł GPS Nokia,
program do nawigacji satelitarnej TomTom Navigator 6 z mapami Polski, Czech, Słowacji i Węgier,
karta microSD o pojemności 512 MB,
uchwyt i ładowarka samochodowa Nokia,
aktywacja w sieci Plus w taryfach Godziny lub Biznesklasa wraz z usługą nieograniczonego dostępu do internetu - iPlus.




Cena zestawu z aktywacją w sieci Plus już od 1,22 zł.

Najważniejsze zalety zestawu iPlus pilot z programem do nawigacji TomTom Navigator 6:
Prosta instalacja: program do nawigacji jest wgrany na kartę pamięci telefonu. Dzięki temu, po wyjęciu z pudełka, zestaw jest gotowy do pracy.
Intuicyjne menu użytkownika: łatwe w użyciu menu czyni nawigację prawdziwą przyjemnością .
Łatwa obsługa połączeń telefonicznych: instrukcje na ekranie pozostają widoczne podczas wykonywania połączeń telefonicznych lub odbierania wiadomości SMS, a dzięki taryfom Plusa można prowadzić rozmowy godzinami.
Mobilność: łatwy do zabrania ze sobą, bez względu na to, czy podróż odbywa się samochodem, rowerem czy pieszo.
Szczegółowe mapy nie tylko Polski, ale także Czech, Słowacji i Węgier oraz głównych dróg w Europie Zachodniej. Możliwość nawigacji od drzwi do drzwi.
Wybór trasy: możliwość zaplanowania trasy w taki sposób, aby spełniała określone wymagania, np. była najszybsza, najkrótsza, omijała drogi i strefy płatne, była zgodna z wymaganym czasem przybycia itp.
Użyteczne miejsca: kawiarnia, parking, kino lub stacja benzynowa. Tysiące zainstalowanych punktów, które można wyszukać według odległości od aktualnej lokalizacji, na aktualnej trasie, w pobliżu określonego miasta itp.
Czytelny interfejs użytkownika: kryształowo czysta grafika dwuwymiarowa lub trójwymiarowa, widok nocny i 65 000 kolorów zapewniają optymalny obraz wyświetlany na ekranie telefonu.
Mapa dla potrzeb pieszych: możliwość odczytania własnej pozycji przy użyciu specjalnego dwuwymiarowego widoku mapy, który można powiększać i pomniejszać dla lepszej orientacji podczas nawigacji pieszej.
Bezpieczeństwo: zrozumiałe i dokładne instrukcje mówione i wizualne. Łatwe do wykonania instrukcje podawane są odpowiednio wcześniej, dzięki czemu można skoncentrować się na jeździe.
TomTom HOME: oprogramowanie TomTom HOME umożliwia zarządzanie plikami na telefonie (mapami itp.), pobieranie aktualizacji na komputer PC lub Mac i wiele innych udogodnień.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2007-04-04 19:01:45

    Powiem szczerze - drogo w takim razie. Chociaż to są mapy Europy, a przynajmniej kilku krajów... No ale znowu - jeśli gktośnie potrzebuje? To po co płacić za coś z czego się nie korzysta? Już od dość dawna sporadycznie korzystam z NaviExperta. Ostatnio miałem okazję na dłuższej trasie sprawdzić najnowszą wersję 2.1.2 - polecam, bo i cena rocznego abonamentu jest przystępna jak i cena "dobowa" - właśnie dla takich użytkowników jak ja ;-) Do tego od jutra za darmo można korzystać przez okres świąt. Używałem wcześniej na 6230i teraz na 6233 - z wyświetlaczem takim jak E50 dokładnie 240x320. Super widać, szczególnie w nowej wersji z widokiem 3D i wszelkimi możliwościami skalowania.

  • 0

    10.  2007-04-04 19:06:03

    Mapy są od Imagis, więc dokładnie takie jak w MapaMap bodajże. Od razu nie polecam krytyki pod tym względem systemu ;-) Chociaż możńa mieć zastzreżenia do adresów na wsiach - nie ma po prostu i bez dokładnego adresu doprowadzi gdieś do centrum i już... No i z radarami zauważyłem jest problem - w dwóch czy trzech przypadkach sygalizowany jest radar skierowany w przeciwną stronę, natomiast nie sygnalizuje tego samego radaru kiedy zbliżasz się do niego z przeciwnej strony, z której namierza samochód ;-) Nie wiem w czym tkwi problem - może złe dane mają?

  • 0

    11.  2007-04-04 19:36:42

    *wlo - tak się zastanawiam jak by działała ta mapka na 6280, spotkałeś sie gdzieś z tym połączeniem ?

  • 0

    12.  2007-04-04 20:00:52

    jaka mapka?

  • 0

    13.  2007-04-04 20:06:40

    NaviExpert? To nie mapka - to pełnowartościowy system ;-) A 6280 przy rozdzielczości 240x320 ma większy wyświetlacz chyba niż 6233 i niewiele mniejszy od tych zwykłych PDA sprzedawanych jako "nawigacja GPS" - więc na pewno będzie super ;-) Ściągnij program (jest za darmo), zarejestruj się (to też nic nie kosztuje) i możesz zobaczyć demo, albo kup za 2 złote dzienny dostęp i sprawdź u siebie w mieście ;-) Od jutra masz okazję za darmo potestować - zdobądź tylko jakiś odbiornik GPS na bluetooth...

  • 0

    14.  2007-04-04 20:14:54

    Ja polecam Nokię - jeszcze nie było sytuacji, żeby nie działało z jakimkolwiek urządzeniem - no, chyba, że dane urządzenie nie ma bluetootha ;-) albo nie obsługuje z poziomu aplikacji java połączeń bluetooth (SE K700i np. z czego mój kolega jest niezadowolony bardzo). Ostatnio też oferują tzw. wersje lite - same plany miast (tych większych) - niby nic nowego, ale (!) w przeciwieństwie do konkurencji, z obsługą GPS właśnie - i dzięki temu taka mapa staje się znacznie atrakcyjniejsza i bardziej użyteczna niż tylko zwykły obrazek z planem miasta ;-)

  • 0

    15.  2007-04-04 20:15:24

    no naturalnie że chodziło mi o NaviExpert-a ;) chyba za darmochę nie potestuję bo oddałem moją 6280 do serwisu wczoraj i nie wiem czy wróci do mnie przed świętami :( Powiedz mi jeszcze jaki odbiornik GPS byś mi polecił, bo akurat w tym temacie się jeszcze nie rozkręciłem.

  • 0

    16. ~tymis  2007-04-04 21:27:20  host: proxy5.tkdami.net

    #8: znam bardzo zadowolonych ludzi korzystających z tego na MDA Compact III, dlaczego polecasz tylko te telefony?

  • 0

    17. ~tymis  2007-04-04 21:30:18  host: proxy5.tkdami.net

    *wlo, #10: ale te obrotowe radary "ciągle" obracają, w zasadzie zanim się nie podjedzie bliżej to nigdy nie wiadomo, w którą stronę namierzają... Trudno to aktualizować na bieżąco, nawet mając znajomego w komendzie ;-)

  • 0

    18.  2007-04-04 22:18:58

    tymis: gdzie Ty widziałeś obrotowe radary? Wszystkie jakie znam i pamiętam są na obracanej rurze, ale nie przypominam sobie abym pamiętał jakiś obrócony radar. Nie, nie pamiętam

  • 0

    19.  2007-04-04 22:37:32

    @ 16 tymis => Polecam to czego używałem 8-) A to że mda są wygodne do nawigacij to chyba naturalne :) Ostatnio kolega z pracy kupił sobie smartphona mio p510 i również jest bardzo wygodny do nawigowania...

  • 0

    20. ~tymis  2007-04-04 22:38:40  host: proxy5.tkdami.net

    *piotrM: teraz ja nie rozumiem... Piszesz, że widziałeś "na obracanej rurze ale nie pamiętasz jakiegoś obróconego". To wg Ciebie są w końcu te obrotowe czy nie ma? Ja piszę o radarze, który w zależności od jego ustawienia namierza w jednym albo w drugim kierunku. Taki radar z możliwością zmiany ustawienia stoi np.: w Radomiu na ul. Warszawskiej (na pasie oddzielającym jezdnie). Jest to część krajowej "siódemki" w granicach miasta i znam ludzi, którzy już mają pamiątkową fotkę za 400 PLN i punkty karne. Niestety, wciąż tajemnicą pozostaje na jaki próg zadziałania jest to dokładnie ustawione, ci którzy mają fotki jednak znacznie przekroczyli prędkość...

  • 0

    21.  2007-04-04 23:02:06

    ~tymis - ja akurat znam dwa z nich i jeszcze nigdy nie widziałem, żeby go odwrócili ;-) W NaviExpercie jest opcja "zamelduj o radarze" ;-) Znaczy inaczej się nazywa, ale polega na tym, że w miejscu lokalizacji radaru użytkownik ją zaznacza i wysyła do systemu... Oni weryfikują i zatwierdzją lokalizację... Mają więc szansę. A ha - oba stoją po jednej stronie drogi, raczej mało prawdopodobne, żeby mierzyli poprzez pas ruchu samochody jadące dalszym pasem. Chyba, że mierzą oddalaące się auta - ale też poprzez jeden pas ruchu - to mało prawdopodobne, żeby było skuteczne ;-)

  • 0

    22.  2007-04-04 23:03:50

    Odbiornik? Polecam jakiego używam - Nokia LD-3W. Naprawdę fajny. Działa ze wszystkim.

  • 0

    23. ~tymis  2007-04-04 23:14:01  host: proxy5.tkdami.net

    Patrzcie, co kraj to obyczaj, "u mnie" odwracają (odwracali) :-))) A lokalizacja na pasie oddzielającym jezdnie jest do tego idealna. Jakby kogoś interesowało to "ostatnio" namierzali jadących od strony Warszawy. Co do NaviExperta to ta opcja "zamelduj", która pozwala na bieżąco weryfikować pozycję czyni z tego tym bardziej przydatne narzędzie ;-)

  • 0

    24.  2007-04-04 23:17:44

    No to jest stytem działający on-line - nie ma własnych map... tak więc jeśli masz włączoną opcję informowania o korkach, zmianach ruchu już po zaplanowaniu trasy, teoretycznie powinieneś dostać taką informację - nie wiem jak w proktyce - za mało korzystam .

  • 0

    25. ~  2007-04-05 01:13:18  host: nat-bem.aster.pl

    tom tom ma kiepskie pokrycie map w kraju poprzednia wersja miała rzędu 26% Warto zwrócić na to uwage. Do Ghost_dog jakiej wersji mapy i programu TomTom używasz?

  • 0

    26.  2007-04-05 17:28:28

    *wlo - dzięki za info ;)

  • 0

    27.  2007-04-06 20:09:25

    @25 TT Mobile 5; Mapa: PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE-Map 6.60 1223

  • 0

    28.  2007-04-06 20:10:34

    A i pokrycie to 34% ale nie ogólnej powierzchni, a 34% siatki drogowej.

Dodaj swoją opinię