Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TomTom dla iPhone'a już dostępny

TomTom dla iPhone'a już dostępny

Q! 17 Sierpnia 2009 19:28

0 0

Od dzisiaj można już nabyć w sklepie App Store długooczekiwaną aplikację do nawigacji firmy TomTom. Pojawi się ona w kilku wersjach dla wybranych regionów geograficznych, a najdroższą z nich będzie ta przeznaczona dla Europy.

TomTom zaoferuje cztery wersje swojej aplikacji do nawigacji. Najtańsze będą mapy dla Australii oraz Nowej Zelandii, za które trzeba będzie zapłacić, odpowiednio, 79,99 oraz 94,99 dolarów. Nawigacja z TomTomem po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oznaczać będzie wydatek w wysokości 99,99 dolarów.

Najwięcej za możliwość skorzystania ze wskazówek drogowych zapłacą mieszkańcy Europy Zachodniej. Wersja dla nich kosztować będzie bowiem 139,99 dolarów.




Niestety, wraz z informacją o premierze swojej nawigacji, TomTom nie ujawnił kiedy można się spodziewać rynkowej premiery zestawu samochodowego dla iPhone'a (tzw. car kit). Oznacza to, że aby wygodnie skorzystać z oferowanej przez firmę nawigacji trzeba będzie uciekać się do półśrodków, chociażby takich, jak przedstawiony na poniższym materiale wideo.



Warto zauważyć, że TomTom nie jest pierwszą aplikacją do nawigacji dostępną dla iPhone'a. Wcześniej na rynku pojawiły się już dwie inne propozycje. Jako pierwszy światło dzienne ujrzał Mobile Navigator firmy Navigon. Po nim na rynek trafiła aplikacja o nazwie iGo MyWay 2009, którego autorem jest firma Sygic.

Źródło tekstu: TomTom, gsmarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2009-08-17 19:33:16

    Węgierskie iGo to bardzo dobre mapy, ba może i nawet ciut lepsze od nawigi Tom Tom.

  • 0

    2. ~uzer  2009-08-17 19:42:58  host: dynamic-78-8-135-58.ssp.dialog.net.pl

    ale po co bawic sie w to skoro za 75 dolarow, a nawet taniej mozna kupic nowa nawigacje z wgrana mapa, uchwytem i ladowarka samochodowa. mniej roboty z ustawianiem i monowaniem iphona w samochodzie i na dodatek taniej. o baterii nie wspomne, bo po paru h po prostu padnie w iphone i dalej nie pojedziemy.

  • 0

    3. ~o lo l...  2009-08-17 20:32:47  host: 80.48.143.242

    @2, a po co nam kalkulator w iPhonie, za kilka dolków możesz mieć ekstra kalkulator, ...a po co nam przeglądarka internetowa...toć w domu masz kompa, a po co nam iPod, przeciez możesz mieć drugie urządZenie w kieszeni do obslugi mp3, a po co gierki na iPhone, przeceiz można nosić PSP jescze.... EJ, po co nam kieszeń jedna żeby zmieścić iPhona', przecież można nosić ze soba dwie walizki z tymi wszystkimi urządzeniami ;]

  • 0

    4. ~wilku  2009-08-17 20:33:27  host: 81.168.254.12

    a ja glupi podkladke gecko kupowalem ,a tu taka mysl:) Fajnie by bylo gdyby ip mial odbiornik gps a tak to za transmisje dodatkowo bulic.

  • 0

    5. ~tkd  2009-08-17 20:38:46  host: addg46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moze TomTom by laskawie wprowadzil nowa wersje dla symbiana...

  • 0

    6. ~  2009-08-17 20:44:13  host: xdsl-7362.walbrzych.dialog.net.pl

    Zgodzę się z uzer to wszysto nie jest tego wart.Za te pieniądze można mieć dobrą nawigację a tak w ogóle to większość dzisiejszych odbiorników gps ma wbudowany odtwarzacz multimedialny.Iphone to urządzenie zbudowane na podstawie ipod touch czyli odtwarzacza mp4 tylko zmienili oprogramowanie wcisnęli moduł gsm i slot na karty sim i jest git.Te gry mi się jedynie podobają ale i tak wolę psp.I jeszcze czemu jest więcej wypadków z iphone niż z ipod touch?

  • 0

    7. ~robbo2k  2009-08-17 21:03:11  host: aaoy56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @6 Mylisz sie to ipod touch powstal na bazie iphona... Co do nawigacji coz jest i fajno narzekacze i tak znajda sobie innego konika do ujezdzania,,, Ale cieszy ze Apple slucha zrobil wszystkim za darmo MMS kopiuj i wklej oraz nawigacje. To kiedy Nokia rozbudowala funkcje jakiegokolwiek telefonu chocby o stoper.

  • 0

    8. ~  2009-08-17 21:03:15  host: chello087207064079.chello.pl

    Tez tak uwazam - zdecydowanie za drogo, jedyny plus jaki widzę to to iż mamy kolejną funkcje w jednym urządzeniu, choć i tak wybrałbym oddzielnego GPSa.....

  • 0

    9. ~  2009-08-17 21:38:22  host: chello087206080055.chello.pl

    niby fajnie ze TT jest na komoreczke, ale z drugiej strony TT jest tyle samo wart co obietnice polityków... Fakt faktem musze przyznać że menu TT jest o stokroć lepsze i logiczniejsze niż automapa, jednak im nowszy nvcorove i mapy w TT tym chyba co raz bardziej zacofany sie staje ten system

  • 0

    10.  2009-08-17 22:00:51

    O Symbianie to zapomnieli... szkoda...

  • 0

    11. ~Robson  2009-08-17 22:34:47  host: 83.143.139.229

    @: Q, Sygic i iGo My Way to dwie różne aplikacje a nie nazwa aplikacji i producent...

  • 0

    12. ~harnas  2009-08-18 07:49:22  host: 188.33.10.32

    moment moment. Analiza. Sa 4 wersje tak? Austr., NZ, Usa i Europa zachodnia. Wniosek. Brak europy srodkowo wschodniej. Czyli to nie dla nas. W czym podnieta? Po co te gadanie? Nie dla psa kielbasa. Zrozumiano? Wiec nie szczekac. Olali nas i juz.

  • 0

    13.  2009-08-18 09:39:38

    *** Robson - Sygic to zarówno nazwa jeszcze jednej aplikacji do nawigacji, jak i samej firmy, która je tworzy.

  • 0

    14. ~Robson  2009-08-18 10:00:21  host: ip-89.171.93.30.static.crowley.pl

    @Q: ale producentem iGo My Way jest NNGlobal services a nie Sygic! Spójrz na stopkę na stronie http://www.igomyway.com/en/ Sygic jest ze Słowacji iGo z Węgier

  • 0

    15. ~kamil  2009-08-19 15:36:18  host: nat-tar2.aster.pl

    Nie sprawdza sie to pewne,nie ma jak samodzielna nawigacja. Tej brakuje tego co ma najnowsze Mio , np.system powiadamiania o radarach.

Dodaj swoją opinię