Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tollerton większościowym udziałowcem w Play

Tollerton większościowym udziałowcem w Play

sirmark 15 Lutego 2009 14:11

0 0

Marcin Gruszka, rzecznik Play, poinformował na swoim blogu, że fundusz Tollerton oficjalnie stał się większościowym udziałowcem Play z pakietem 50,3%

O prawdopodobnej zmianie struktury udziałowców pisaliśmy w styczniu w tej wiadomości.




13. lutego podwyższenie kapitału oficjalnie potwierdził zapis w KRS. Operator pozyskał 160 mln euro dzięki emisji nowych akcji, które objął fundusz Tollerton, należący do greckiego biznesmena Pannosa Germanosa. Za pozyskane pieniądze Play miał opłacić częstotliwości, które pod koniec 2008 roku zdobył w przetargu. P4 wygrał dwa pakiety, proponując za nie łącznie 728 mln zł. Ostatecznie zdecydował się tylko na jeden pakiet za 217 mln zł.

Tollerton do tej pory posiadał 25% udziałów w P4, pozostałe 75% należały do islandzkiego funduszu Novator.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~anty  2009-02-15 17:58:02  host: 194.146.253.22

    Ponoć Play czeka taki sam los jak Mobilkinga :D

  • 0

    9. ~  2009-02-15 18:18:36  host: f143-059.opera-mini.net

    No jo ale co to zmienia ?

  • 0

    10.  2009-02-15 18:41:33

    5 i tak wygrasz max 20 mln a tu piszemy o mld słownie MILIARDACH...

  • 0

    11.  2009-02-15 18:42:34

    ~anty podobno krowy mleka nie dają, bo play ma zbankrutować... LOL

  • 0

    12.  2009-02-15 19:23:21

    Każda sieć przez kilka lat była na minusie. Dotyczyło to i Plusa i Ery i Orange. Normalne że intensywna rozbudowa sieci oraz kampania marketingowa sporo kosztuje. Zastanawiam się po co ci Grecy przejęli Playa? Byłem pewny, że kupią ich Chińczycy lub Rosjanie.

  • 0

    13. ~smart  2009-02-15 19:27:44  host: inet20908ng-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Ja obstawiałem Skandynawów, potem chińczyków. A jednak są to Grecy.

  • 0

    14. ~ziomek13  2009-02-15 19:36:18  host: bui35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zmiana kapitana ale najwazniejsze jest to ze piękny statek płynie dalej a nie zaczyna tonąć jak mobilking

  • 0

    15.  2009-02-15 21:13:52

    niecałe dwa lata i deficyt - to całkiem naturalne. Ktoś pamięta po ilu latach centek zarobił pierwszego złocisza zysku, po 6 latach?

  • 0

    16.  2009-02-15 21:14:48

    Panie Witku, słyszał Pan co tam w Centernecie, podobno rozpuścili ludzi do domu, redakcja może to jakoś zweryfikować?

  • 0

    17. ~  2009-02-15 22:35:50  host: 77-254-212-171.adsl.inetia.pl

    Niech lepiej powiedzą co z zapowiadanym usuwaniem simlocków. I czy będą usuwać również starym klientom.

  • 0

    18. ~  2009-02-15 23:24:11  host: f96-059.opera-mini.net

    rosjanie maja w grecji dobrego lobbyste w ue.nie lape paranojek bo wierze ze wielcy gracze stoja za pionkami.z chinolami do podzialu.dogadaja sie.mirekb

  • 0

    19. ~mikrus  2009-02-16 09:10:21  host: apn-77-113-96-39.gprs.plus.pl

    ciekawe kto połknie mobilkinga

  • 0

    20. ~:))  2009-02-16 10:33:06  host: chello084010144209.chello.pl

    Piszecie często tu że PLAY jest taki niedobry. A ja wam opowiem taką przypowiastkę: ----------tak się składa, że ostatnio miałem praktycznie identyczną reklamację do PLAY i do ERY - a jaki był wynik? ------------PLAY przyznał mi rację i zaproponował rekompensatę. ----------ERA napisała list na 2 strony, gdzie wykłada jak to oni wszystko mają pod kontrolą i jest to niemożliwe, by coś 'takiego' się stało.. co tam fakty. ---------- tak się składa, że od 2 lat mam problemy z reklamacjami Ery, zasadnymi zaznaczam od razu, które Era nigdy nie chce uznawać, wypisując kompletne bzdury, lub odsyłając do sądu (co oczywiście normalnemu człowiekowi z małymi roszczeniami kompletnie się nie opłaca) ------ i tak też się składa, że od mniej więcej takiego samego czasu mam komórkę w PLAY, który w 99% załatwia podobne sprawy na korzyść klienta nie raz tu opisywałem idiotyczne tłumaczenia lub kompletną gumową ścianę od której klient ERY odbija się i pozostaje bezradny (mogę sobie pisać skargi do UKE, tyle że to niczego nie zmienia) ------ tonie? deficyt? wydaje mi się że ERA to takie drugie TPSA.... także klienci, którzy tam pozostają mają podobną mentalność (lubią być dymani - ja muszę wytrzymać do końca kontraktu) ---------A myślącym radzę szczerze - przenoście się z ERY do innego operatora, niekoniecznie Play, bo ERA to banda niekompetentnych ludzi, którzy w bezczelny sposób kłamią lub zbywają klientów.

  • 0

    21. ~luki  2009-02-16 12:25:12  host: public-gprs123383.centertel.pl

    na dobre pomysły i dobrych ludzi - jak Play - pieniądze się zawsze znajdą ;-) ! powodzenia !

  • 0

    22.  2009-02-16 21:44:32

    dzetex: Ale chociaż mają "zasięg". Nie tak jak Era w wielu miejscach:)

  • 0

    23. ~jamto  2009-02-20 12:13:06  host: 193.24.24.10

    "na dobre pomysły i dobrych ludzi - jak Play - pieniądze się zawsze znajdą ;-) ! powodzenia !" ha, ha, ha - przy takich założeniach Plajta już jutro pomysły - to słabiutkie kalkomanie, a ludzie to 'spady' z Orange'a Gdyby nie produkty o zerowej marży - nikt by tego nie kupił. Ale biznes to na tym daleko nie zajedzie...

  • 0

    24. ~bubelos  2009-03-07 19:00:28  host: ip-79-110-12-8.static.tvk.wroc.pl

    germanos - wyplata 900 na reke - moze ktos szuka roboty? buahaha

  • 0