Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Token w komórce kluczem do banku

Token w komórce kluczem do banku

WitekT 20 Marca 2007 13:18

0 0

Wkrótce jeden z banków internetowych zaoferuje swoim klientom bezpieczną metodę logowania i potwierdzania przelewów z wykorzystaniem telefonu komórkowego. Nie będą to jednak znane hasła jednorazowe w postaci SMS-a, a kod, generowany przez zainstalowaną w telefonie klienta aplikację Java.

Rozwiązanie zostanie oparte o system CERB polskiej firmy Wheel, które oprócz innych metod wykorzystuje telefon komórkowy jako nośnik aplikacji JavaToken. Aplikacja ta jest generatorem haseł jednorazowych i uczestniczy w procesie potwierdzania przelewów. Sposób ten jest skuteczną metodą, która uniemożliwia wykorzystanie kodu nawet po przejęciu go przez niepowołane osoby.




Obecnie z rozwiązania korzysta już kilka tysięcy użytkowników w takich firmach, jak Comarch, Netia, GTS Energis, a także P4.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~Seal  2007-03-20 13:39:59  host: nat-gw0.billbird.pl

    Zważywszy że używamy tej metody logowania od 2005 roku to żadna nowość ;-)

  • 0

    5. ~żabcia  2007-03-20 13:41:46  host: wap.mobile.project4.pl

    a mam nadzieję że będzie to mBank :)

  • 0

    6. ~HeczeK  2007-03-20 13:50:43  host: aalm163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    oby mBank :)

  • 0

    7.  2007-03-20 14:07:33

    czy javatoken jest bezpiecznijeszy niz hasla sms'owe czy po prostu inny?

  • 0

    8. ~szalony  2007-03-20 14:16:48  host: wap.plusgsm.pl

    Ja stawiam na Rf Bank :)

  • 0

    9. ~e-php.pl  2007-03-20 14:35:01  host: arq27.internetdsl.tpnet.pl

    ok, fajny pomysł, tylko czy JavaToken będzie się łączył z internetem z komórki? Bo w jaki sposób będzie się komunikował z bankiem? Jeśli na zasadzie algorytmu to wątpię by to było bezpieczniejsze od haseł SMS'em...

  • 0

    10.  2007-03-20 14:57:47

    Witek nie bądź skąpy podaj więcęj info.

  • 0

    11. ~  2007-03-20 15:07:23  host: inet20909na-2.eranet.pl

    ciekawy pomysł,komórka i tak jest już bardzo uniwersalnym ustrojstwem.

  • 0

    12. ~gosc  2007-03-20 15:15:52  host: dhcp.ats.pl

    stawiam na Fortis bank, po ostatnim newsie apropo bezpieczenstwa

  • 0

    13. ~Gal  2007-03-20 16:39:49  host: host-81-190-89-67.gdynia.mm.pl

    Rewelacja :/ Ukradna komorke raze z tokemen. Co jeszcze banki wymysla aby obnizyc koszta - zdrapki byly, listy kodow byly, teraz bedzie aps w javie. Na zakonczenie tej blazenady proponuje wrozenie z fusow. BTW: dla mnie bank ktory nie ma tekena na RSA to farsa.

  • 0

    14. ~berdys  2007-03-20 16:41:27  host: aail90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja stawiam na Lukas bank- maja tokeny i trzeba placic za nie 36 zeta na rok ;) w kom moze byc free ;)

  • 0

    15.  2007-03-20 19:49:35

    jak to bedzie na zasadzie aplikacji ze bedzie generowalo kod offline to porazka a jak by sie mialo laczyc jeszcze z netem to porażka totalna hasla sms sa najbezpieczniejsze jak na razie.

  • 0

    16. ~  2007-03-20 20:37:48  host: 65.110.6.43

    mPlayTeligo

  • 0

    17. ~paweł  2007-03-20 22:12:51  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    a co powiecie na Toyota Bank?

  • 0

    18.  2007-03-21 00:06:04

    a OPEL bank???:)

  • 0

    19. ~Wilk  2007-03-21 02:35:34  host: gw.slowianin.pl

    A BMW bank? :):):)

  • 0

    20.  2007-03-21 10:43:56

    BMW to chyba bank dla chłopaków z miasta:):]

  • 0

    21. ~  2007-03-22 00:14:39  host: aaol169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    BMW bank dla dresów?

  • 0

    22. ~  2007-03-22 09:46:17  host: emk192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    BMW bedziesz miał wydatki bank mafijnych wyrzutków będzie morda wygolona Heyach- sieć dla dresów z miasta Sami Swoi - sieć dla dresów ze wsi Play - sieć dla dresów-snobów

  • 0

    23. ~piwosz  2007-03-28 23:57:16  host: apn-99-84.gprspla.plusgsm.pl

    a nie każdy ma telefon z java :D trefny pomysł 22. weź idź ze swoimi tekstami gdzie indziej!

Dodaj swoją opinię