Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości To Sony zaprojektował iPhone'y 4 i 4S?

To Sony zaprojektował iPhone'y 4 i 4S?

LuiN 27 Lipca 2012 18:26

0 0

Samsung rozpoczął regularną walkę z innowacyjnością Apple'a, której jego zdaniem zbyt wiele nie ma. W ostatnim ze swoich wniosków koreańska firma wskazuje, że design obudowy iPhone'ów 4 i 4S to tak naprawdę dzieło Sony.

sony jony apple sony jony apple sony jony apple sony jony apple

Już za kilka dni rusza wielka rozprawa sądowa między Applem i Samsungiem dotycząca wzajemnego łamania praw patentowych przez obie firmy. To świetna okazja do wywlekania na wierzch rozmaitych brudów i podważania wiarygodności. Co chwila do sieci trafiają nowe, nieznane do tej pory informacje dotyczące funkcjonowania obu koncernów. Teraz Samsung udowadnia, że wygląd obudowy iPhone'ów 4 i 4S oparty jest na projektach firmy Sony.




Jak wynika z przedstawionej przez Samsunga dokumentacji, w 2006 roku Shin Nishibori, projektant przemysłowy w firmie Apple, trafił do działu projektującego nowego iPhone'a. Ten, szukając inspiracji, miał skontaktować z Tonym Fadelli, pełniącym podobną funkcję, tyle że w koncernie Sony.

Po kilku miesiącach grafiki prezentujące prototyp Sony P2 trafiły do Jonathana Ive'a, głównego projektanta Apple'a. Jedyną zmianą było podmienienie nazwy SONY na JONY - na cześć Ive'a.

Źródło tekstu: the verge     

Dodaj do:
w sumie: 91
  • 1

    75.  2012-07-29 07:55:53

    @73 wydaje mi sie, ze probuja oslabic ich pozycje poza USA wykorzystujac amerykanskie prawo, ktore nie koniecznie musi dzialac gdzie indziej. Czy naprawde uwazacie, ze to Apple jest zagrozeniem dla innowacyjnosci i wolnosci wyboru? Przeciez w PL mozesz kupic kazdy fon jaki tylko chcesz. To Samsung przez swoja dominujaca pozycje bedzie wlasnie ograniczal innowacyjnosc, bo nie bedzie mial zadnego boznesu w tym zeby inwestowac w nowe technologie skoro wszyscy slepo kupuja jego telefony. Maniiek co o tym myslisz - Ty najglosniej pisales o tym, ze im wieksza konkurencja tym lepiej?

  • 0

    76. ~  2012-07-29 08:24:55  host: 31.41.144.41

    @75. Z utratą innowacyjności w przypadku Samsunga, a w szczególności smartfonów to bym nie dramatyzował. W tym przypadku główny ciężar spoczywa na twórcach systemu, których jest aktualnie przynajmniej 4-rech (2-liczących się + MS i Mozilla - FireFox OS) oraz projektantach procesorów a w tym ostatnim wypadku Samsung jest jedną z co najmniej 5-ciu firm. Jak na razie mamy dość spory wybór i to się raczej w najbliższej przyszłości nie zmieni. Nawet w telefonach Samsunga można znaleźć procesory innych producentów.

  • 0

    77.  2012-07-29 08:45:07

    @75 - zauważ łaskawie że nie tak dawno Nokia była na tronie sprzedając takie ilości słuchawek że inni mogli tylko pomarzyć o takich liczbach. Później stało się coś złego z Nokią, właśnie przestała być innowacyjna, skutek widzimy dziś wszyscy, powinieneś się cieszyć że Samsungowi tak dobrze się wiedzie, może w przyszłości podzielić los Nokii ;-) Szczerze mówiąc dziś jest taka konkurencja że chwila nieuwagi (spoczęcia na laurach) i spadasz na dno.

  • 1

    78.  2012-07-29 10:14:50

    Komu z tutaj zgromadzonych sprawia przyjemność dyskusja z Applefanem? Ręka do góry! :P

  • 0

    79.  2012-07-29 10:15:23

    @77 pocieszyles mnie. Nokia dalej sprzedaje potezne ilosci telefonow ale niestety na nich nie zarabia. To ze maja tylko 1 mld € straty co kwartal to wynik zarabiania. Powod

  • -1

    80.  2012-07-29 10:16:57

    prosty: brak ekosystemu generujacego dodatkowe przychody i napedzajacego sprzedaz. Samsung jak i Nokia nie ma ekosystemu.

  • 0

    81.  2012-07-29 11:19:51

    @80 co rozumiesz poprzez ekosystem?

  • 0

    82. ~Beler  2012-07-29 13:29:03  host: host59.v45.interkam.pl

    re: ~Zbyszek Przyznam Ci racje co do iOS bo zeczywiscie jest bardzo stabilny. Ale co do Androida.. Nie mam telefonu z Najwyzszej polki a jakos nie narzekam na ten system. Mam Samsunga Galaxy Gio i jestem zadowolony z Telefonu jak i z Systemu Andorid w nim. :)

  • 0

    83. ~  2012-07-29 13:33:00  host: host59.v45.interkam.pl

    @62 Zbyszek Przyznam Ci racje co do iOS bo zeczywiscie jest bardzo stabilny. Ale co do Androida.. Nie mam telefonu z Najwyzszej polki a jakos nie narzekam na ten system. Mam Samsunga Galaxy Gio i jestem zadowolony z Telefonu jak i z Systemu Andorid w nim. :)

  • 0

    84. ~pisul  2012-07-29 13:56:12  host: nat1.res.pl

    Technicznie iphony wcale tak zaawansowane nie sa taka prawda. Applefanie jak myslisz dlaczego firma nie podaje dokladnie wielkosci baterii czy rodzaju szkla zabezpieczajacego ekran ...? Ladnie zaprojektowane i dobrze zareklamowane. Czesci samsunga zlozone podobnie, w azji. Przyposzczam ze jesli kolejny ip bedzie tylko odgrzewanym kotletem z tylko 3.9 calowym ekranem znowu mniej sie sprzeda tych telefonow. To tak jak ze spozywka. Co chwila musi pojawic sie nowy smak bo stary produkt sie juz nie sprzedaje tak dobrze. I nawet szynka jedzona na co dzienni moze sie przejesc. Nawet tu pisali ze apple gorzej sie sprzedaje niz rok temu. To poprostu poczatek konca tej firmy. Patenty to proba nieczystej gry i utrzymania sie na fali. Ale ta "gwiazda" juz sie wypalila. A patent na otwieranie laptopow czy kontroler z xboxa zwolennikow napewno nie napedzi a moze przyniesc odwrotne dzialanie i przyspieszyc upadek.

  • 0

    85.  2012-07-29 14:13:36

    @84 ale dane pokazuja, ze sprzedali wiecej ilosciowo, wartosciowo i maja wiekszy zysk. Wiec nie rozumiem jak to mnie jak w tamtym roku??

  • 0

    86. ~pisul  2012-07-29 15:24:38  host: nat1.res.pl

    @85 tekst z komorkomani mowi cos zgola innego - http://komorkomania.pl/2012/07/28/apple-oraz-samsung-zdominowaly -rynek-smartfonow?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_camp aign=RSS-Wpisy A tekst z http://www.wiadomosci24.pl/artykul/spada_sprzedaz_iphone_ow_sams ung_wygryzl_apple_a_238439.html wprost mowi o spadku sprzedazy tracacych zasieg co zdaje sie potwierdzac to co napisalem wczesniej.

  • 0

    87.  2012-07-30 08:28:30

    2q 2012 do 1q 2012 jest mniejszy ale w stosunku do 2011 jest lepiej pod wzgledem ilosci, wartosci i zysku co tez pokazuja tabelki ktore sa wklejonych przez Ciebie artykulach :)

  • 0

    88.  2012-07-30 11:12:56

    I bylo sie tak ciskac? Apple wlasnie w sadzie pokazalo kiedy stworzyli swoj prototyp urzadzenia. Sony od nich zerznelo i dlatego siedzi cicho i nie zada kasy: http://m.engadget.com/2012/07/30/apple-purple-phone-prototype/?i cid=eng_latest_art

  • 0

    90. ~ALE SKANDAL!!!  2012-07-30 15:10:37  host: abjd60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeśli to prawda to będzie z tego niezły skandal a Jobbs będzie po śmierci uważany za oszusta.

  • 0

    91. ~Paranoja...  2012-07-30 17:19:28  host: apn-46-76-248-106.dynamic.gprs.plus.pl

    ... to jakaś jest. I tak bardziej podoba mi się iPhone od Samsunga i jak pamiętam to zawsze Samsung ściągał pomysły od Apple a teraz uważa że jest inaczej??? :) Jest takie przysłowie "Kto mieczem wojuje od miecza ginie" więc Apple a teraz Samsung niech lepiej uważają. Tak czy owak żadnego z tych produktów nie kupie, nie potrzebuje ich :))

  • 0

    92.  2012-07-31 16:20:02

    @91 wypraszam sobie używanie swojego nicka :P i nie zawsze ściągał pomysły, bo iPhone ma jakieś 5 lat i większość jego flaków jest od samsunga :]

  • 0

    93.  2012-07-31 18:58:59

    @92 sprawdzimy po premierze nowego iPhona jak dobiora sie do niego gosciowie z ifixit od kogo dokladnie ma bebechy.

  • 0

    94. ~Kaprys  2012-08-01 20:57:36  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    applefan, a czytałeś biografię boskiego Steve'a? Przecież on wyrolował nawet swojego partnera i imiennika Steve Wozniaka, który był głównym mózgiem innowacji, a Jobs był marketingowcem tylko. Żeby nie Wozniak, Apple by nie było. Proste jak drut. A Jobs był charyzmatyczny, i dzięki temu Apple było pożądane, bo potrafił ludzi wkręcić, że to jest jedyne słuszne i dobre. Teraz Apple upadnie, powiadam ci. Bo wizjoner odszedł. Z szacunkiem dla niego, potrafił ludzi nakręcić do swoich teorii.

  • 0

    95. ~Kaprys  2012-08-01 21:04:19  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    Ja trzeźwo widzę sytuację, i iphone nie jest demonem szybkości i wydajności, obserwuję testy, i następny smart będzie SGS III. Chyba, że po drodze coś się urodzi. Możesz sobie panie jeździć kultową Syrenką, ja jednak kupię poloneza, i będę tuningował. Takie porównanie z dupy wzięte, ale oddaje sens.

Dodaj swoją opinię