Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości To koniec luksusowej marki Vertu

To koniec luksusowej marki Vertu

msnet 14 Lipca 2017 09:16

3 1

vertu signature touch

Brytyjski producent luksusowych smartfonów zakończył działalność. Powodem były kłopoty finansowe nękające firmę od lat.

Vertu to marka luksusowych smartfonów wykonywanych ręcznie w Wielkiej Brytanii z takich materiałów, jak złoto, skóra aligatora, diamenty i tytan. Stworzone telefony charakteryzowały się wysokimi cenami. Na przykład kolekcja Signature Touch obejmowała urządzenia kosztujące od 9 do 20 tys. dolarów. Pod względem specyfikacji ustępowały one wielokrotnie tańszym flagowcom znanych marek, ale miały swój indywidualny i niepowtarzalny charakter.




Vertu rozpoczął działalność jako ramię Nokii, produkujące luksusowe odmiany telefonów fińskiej marki. Potem jednak oddzielił się od macierzystej firmy, chcąc produkować urządzenia z Androidem. Z uwagi na wysokie ceny, niewiele urządzeń marki Vertu znalazło nabywców, więc firma coraz bardziej się zadłużała. Kilka miesięcy temu brytyjski producent został wykupiony przez tureckiego biznesmena Murata Hakana Uzana, który miał pomóc bankrutującej marce.

Uznan próbował rozliczyć zadłużenie w wysokości 138 milionów funtów za 1,9 mln funtów. Wierzyciele jednak odrzucili ofertę. W związku z tym firma Vertu zakończyła działalność, a jej 200 pracowników zostało zwolnionych. Zatrzymana została produkcja nowych urządzeń, a usługi świadczone na rzecz poprzednich nabywców zostały zawieszone. Uznan zachował licencje na projekty i technologie Vertu, więc jest możliwe wskrzeszenie marki w przyszłości, tym bardziej, że turecki biznesmen zainwestował ostatnio w TCL, producenta telefonów Alcatel i Blackberry.

Źródło tekstu: Financial Times, wł     

Dodaj do:

Tagi: vertu

w sumie: 22
  • 1

    3.  2017-07-14 10:15:52

    @2- "polecam" Nokię 3310- żart.

  • 0

    4. ~Buli  2017-07-14 10:37:42  host: 178.43.241.34.ipv4.supernova.orange.pl

    Wierzyciele odrzucili ofertę i biznesmen pozbył się z karku durniów bez wyobraźni, zamykając po prostu firmę. Teraz zapewne nic nie dostaną.

  • 0

    5. ~Calm7  2017-07-14 10:42:32  host: abbp253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Vertu był zdajsie na Windows Phone.

  • 0

    6.  2017-07-14 10:48:05

    5 - nooo... Szczególnie te sprzed kilkunastu lat ;-)

  • -1

    7.  2017-07-14 10:51:14

    138 mln dlugu. To chyba mniej jak sprzedaz/h iphonow :) tyle byla warta ta cala Nokia i to ich pozal sie boze vertu. [resztę ocenzurowano, by nie prowokować niepotrzebnych dyskusji niezwiązanych z tematem - red.]

  • 1

    8. ~Tytanowy Janusz  2017-07-14 11:04:12  host: 31.179.221.61

    @7- Dopiero 11:04, jeszcze zdążysz do lekarza...

  • 0

    9. ~  2017-07-14 11:58:37  host: 159-205-159-220.adsl.inetia.pl

    @~Tytanowy Dobre! :)

  • 1

    10. ~@  2017-07-14 12:19:33  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    7. Nie obrażaj nikogo - umiesz?

  • -1

    11.  2017-07-14 12:24:28

    @10 kogo i czym obrazilem???

  • 0

    12.  2017-07-14 12:45:48

    R.I.P.

  • 0

    13.  2017-07-14 13:13:22

    Xiaomi lepsze.

  • 0

    14. ~Calm7  2017-07-14 13:33:50  host: dpo3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    5). Pomyliłem markę Vertu z HP Elite:-D

  • 0

    15. ~Calm7  2017-07-14 13:35:15  host: dpo3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6). Pomyliłem markę Vertu z HP Elite:-D

  • 0

    16. ~Calm7  2017-07-14 13:46:42  host: dpo3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    HP Elite x3 :-D

  • 0

    17.  2017-07-14 14:26:52

    @11 Np mnie.

  • 0

    18. ~Master Chief  2017-07-14 14:50:37  host: ip-5-172-255-142.free.aero2.net.pl

    Kochame BlackBerry, w jakim tyś się towarzystwie znalazło? Nigdyś tak porządna firma, a teraz brak słów...

  • 0

    19.  2017-07-14 15:03:27

    @17 tak, a czym konkretnie bo nie rozumiem?

  • 0

    20.  2017-07-14 17:44:26

    Ojej apfelfapku, jesteś na cenzurowanym... Jaka szkoda... Może wreszcie, choć wraz z odejściem Witka, stało się to co powinno było stać się wcześniej.. : )

  • 0

    21. ~tak  2017-07-21 14:51:49  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    @1 bo luxus to IOS? To jakbyś mówił że hamburger jest dla plebsu a pasza dla świń to eksluzywny towar. Podludztwo...

  • 0

    22. ~Tak  2017-07-21 15:02:32  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    @7 - Serio widząc takie wynaturzenie zastanawiam się że może jednak dobrze że są tacy idioci którzy kochają Iphony, wszystkie twoja dane mają, sam telefon zabwaka na max 2 lata. i ogarniczony do IQ uzytkownika. Powodzenia.

Dodaj swoją opinię