Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości To jednak ZTE zbuduje sieć Nordiskowi

To jednak ZTE zbuduje sieć Nordiskowi

WitekT 3 Września 2010 18:48

0 0
To jednak ZTE, a nie Huawei, zbuduje sieć CDMA na częstotliwości 420 MHz dla Nordisku - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

Huawei miało wyłączność na negocjacje od maja, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Jednak Nordisk nie doszedł do porozumienia w sprawie zapisów umowy i zakresu dostarczanego sprzętu. Finalnie udało się porozumieć z ZTE. Umowa ma zostać podpisana w połowie przyszłego tygodnia.

W ciągu 18 miesięcy od startu budowy sieci, Nordisk może wydać około 200 mln zł na inwestycje. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    5. ~Member  2010-09-03 19:01:07  host: v04-15.opera-mini.net

    WitekT - Rozumiem nikt nie mógł tego przewidzieć, nawet Ty. A pro po tego news'a. Dlaczego wybrali ZTE? Czyżby taniej zbuduje sieć? Ale czy to nie odbije się na jakości dostarczanego internetu do klienta?

  • 0

    6.  2010-09-03 19:10:31

    Member: no w newsie dość jasno to zostało napisane - nie dogadali się w kwestii zapisów umowy. Mój dopisek - cenowo byli zapewne w tych samych rejonach.

  • 0

    7.  2010-09-03 19:10:32

    Pewnie chodziło o finanse, ale patrząc przez pryzmat modemów ZTE nie wróży to nic dobrego.

  • 0

    8. ~  2010-09-03 19:21:22  host: 217-73-249-174.nordisk.reva.evdo.pl

    *** wcale dobry az tak nie jest :d a nordisk to marka sama w sobie,teraz pod skrzydlami plusa to moga wszystko spartolic,,, te wszystkie oranzady i tfu tfu sferie to mogly podskoczyc :d zreszta juz cos robia bo sa przerwy w dostepie do netu i lekkie uciazliwosci mimo wszystko i tak dziala 450% lepiej od play ***

  • 0

    9. ~  2010-09-03 19:25:28  host: 217-73-249-174.nordisk.reva.evdo.pl

    zreszta bardzo dobrze patrzac na play i hu-joweja to byla by masakra :d

  • 0

    10. ~flanelek  2010-09-03 19:30:12  host: user-109-243-236-198.play-internet.pl

    Tez korzystam z Playa i ostatnio wziolem sobie Sferie :-) Play wysiada jakoscia ale to tez sprawka technologii, cdma ma sporo zalet ktorych nie ma W-cdma i pokrewne.

  • 0

    11.  2010-09-03 20:04:28

    Jaki jest sens wydawac 200mln na budowanie sieci? ani za 100 lat im sie ta inwestycja(wraz z kosztami utrzymania) nie zwroci... Juz lepiej byloby "wydzierzawic" maszty od OPrange dodac kilka swoich np w terenach gorskich i reklamowac sie jako siec z internetem mobilnym o najwiekszym zasiegu...

  • 0

    12. ~@89  2010-09-03 20:13:01  host: 217.116.102.179

    CDMA w orange też siada, w godzinach szczytu max 200kbit/s. W nocy 2,3mbit/s.

  • 0

    13. ~  2010-09-03 22:09:56  host: v02-16.opera-mini.net

    w Nordisku równo jak bozia przykazała 126KB/s czy to dzien czy noc 13Km od stacji hehe co smieszne upload mam wiekszy niz download :) i nie naliczaja uploadu a limit zawsze jakos mi wychodzi dopiero po 15GB :)

  • 0

    15. ~mirekb  2010-09-03 22:20:44  host: user-188-33-194-35.play-internet.pl

    @14 właśnie juz widziałem ten host wczoraj;-)jaki modem i cała reszta?mam maszt nordiska kilka km od domu.jak dadzą na 7 dni testów również nie omieszkam sprawdzić

  • 0

    16. ~Chłopak z wioski  2010-09-04 10:32:42  host: t12-06.opera-mini.net

    @12: A ja miałem brać OFP a tu taki speed DL jak na EDGE'u w dzień, dobrze że się rozmyśliłem.

  • 0

    17. ~radomianin  2010-09-04 10:32:48  host: 088156209120.radom.vectranet.pl

    Radomska firma? Cud!!

  • 0

    19. ~  2010-09-04 12:08:58  host: 217-73-252-7.nordisk.reva.evdo.pl

    exasstel mv110 antena zwykla siatka telewizyjna :d dzwonisz i daja na test 10dni.Przyjeżdża kurier odbierasz,testujesz jak pasi podpisujesz papiry i odsylasz

  • 0

    20. ~  2010-09-04 12:10:17  host: 217-73-252-7.nordisk.reva.evdo.pl

    axesstel... :p to jedyny jaki maja z wyjsciem antenowym...

  • 0

    21. ~cdma  2010-09-04 14:19:37  host: dxf43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dyć to co mają do tej pory jest od ZTE to chyba naturalne że kontynuują zabawę z tą samą firmą.

  • 0

    22. ~  2010-09-04 14:26:20  host: dxq222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @13: To się ciesz że jesteś sam w okolicy - Nordisk ma tylko po 2Mb/s na BTS...

  • 0

    23. ~Kawa  2010-09-05 12:54:26  host: acoy3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy ktos zna uzasadnienie techniczne dlaczego wybrali ZTE/Huawei? Czy wygrala polityka? Wedlug mojej wiedzy najlepszym sprzetem dysponuje dostawcy europejscy - Nokia, Ericsson. Kawa

  • 0

    24. ~  2010-09-05 13:52:19  host: dxq222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @23: Czy Nokia robi BTS CDMA ?

  • 0

    25. ~Maq  2010-09-05 16:48:23  host: sauron.oborniki.net

    @Kawa - żadna polityka, liczy się cena ;], a chińczyki są w niej bezkonkurencyjni.

  • 0

    26. ~slawa  2010-09-07 10:31:32  host: 217-73-253-68.nordisk.reva.evdo.pl

    Nordisk jest cool takze w Warszawie :-)

Dodaj swoją opinię