Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TNS OBOP: Dialog z telewizorem

TNS OBOP: Dialog z telewizorem

sirmark 21 Czerwca 2004 21:28

0 0

Z końcem 2003 roku do grona konkurentów Telekomunikacji Polskiej reklamujących swoje usługi w telewizji ogólnopolskiej dołączyła Telefonia Dialog, która dotąd skupiała działania marketingowe na terenie swoich regionów koncesyjnych. Netia i Tele2 – dwaj dotychczasowi rywale TP - reklamowali się w telewizji już blisko rok wcześniej (Netia od końca 2002 roku, Tele2 od marca 2003). Rekordzistą wśród operatorów telefonii stacjonarnej, jeśli chodzi o wydatki na reklamę telewizyjną jest bez wątpienia Telekomunikacja Polska, która w okresie ostatnich sześciu miesięcy (od grudnia ’03 do maja ’04) przeznaczyła na ten cel 62,6 mln złotych według danych cennikowych Expert Monitor. Blisko o połowę mniej (32,6 mln) przeznaczyło Tele2; zaś Netia i Dialog wydały w tym czasie odpowiednio 9,3 mln i 9,0 mln PLN. Z badań TNS OBOP wynika, że wydatki reklamowe przyczyniły się do największego wzrostu znajomości marek Tele2 i Dialogu. Wskaźnik znajomości wspomaganej Tele2 wśród ogółu społeczeństwa polskiego wyniósł w maju 78% i był o 25 punktów procentowych wyższy w porównaniu z grudniem ubiegłego roku; w tym samym okresie Telefonia Dialog zanotowała wzrost o 9 punktów procentowych - z 18% do 27%. Koszt, jaki ponieśli operatorzy jest znacznie niższy w przypadku Dialogu, niż Tele2. Podniesienie wskaźnika znajomości wspomaganej o 1 punkt kosztowało Dialog niespełna 1mln PLN, podczas gdy Tele2 zapłaciło za każdy punkt niemal 1,3 mln. Działania reklamowe tych dwóch operatorów były skierowane do odmiennych grup celowych i dlatego przyniosły największe efekty w odmiennych segmentach rynku. Aktywność reklamowa Dialogu w okresie od grudnia ’03 do maja ‘04 przyniosła najlepsze rezultaty wśród trzydziestolatków (wzrost znajomości wspomaganej o 17 punktów procentowych), prywatnych przedsiębiorców (wzrost o 33 punkty procentowe), osób z wykształceniem wyższym (wzrost o 13 punktów). Natomiast znajomość Tele2 wzrosła najbardziej wśród czterdziestolatków (o 40 punktów procentowych), rolników (o 49 punktów) i respondentów z wykształceniem zawodowym (o 28 punktów).

Źródło tekstu: TNS OBOP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-182-0.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet