Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TNS: 13% Polaków nie wie, że ma smartfon

TNS: 13% Polaków nie wie, że ma smartfon

LuiN 22 Maja 2013 15:51

9 1

tns smartfony Z badania TNS Mobile Life 2013 wynika, że 31% Polaków posiada smartfony. Ich posiadanie deklaruje jednak już tylko 18% mieszkańców Polski.

Mobile Life to globalne badanie zachowań, motywacji i postaw 38 tys. konsumentów z 43 krajów. Według badania, 45% Europejczyków korzysta ze smartfonów, co jest wynikiem słabym na tle Ameryki Północnej (61%) czy Chin (64%). Co ciekawe, średnia dla Afryki Subsaharyjskiej (39%), Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki (38%) była wyższa niż w przypadku Polski (31%).




Częściej niż komputerów stacjonarnych i laptopów używamy smartfonów do prowadzenia rozmów przez komunikatory, przeglądania serwisów społecznościowych czy grania w gry. Najchętniej w smartfonach korzystamy z Internetu poprzez Wi-Fi (68% przesyłu wszystkich danych, głównie w domu), dostęp poprzez Internet mobilny stanowi 32% wszystkich transferów.

Źródło tekstu: TNS Polska     

Dodaj do:

Tagi: tns

w sumie: 33
  • 1

    15. ~  2013-05-22 19:36:30  host: v16-12.opera-mini.net

    Ja mam smartfon IBM Simon, używam go z sentymentu, a wszyscy mówią że to złom i że to żaden smartfon :(

  • 0

    16.  2013-05-22 19:39:19

    Dwie trzecie Polaków nie zdaje sobie sprawy, że stanowi ponad 66% społeczeństwa.

  • 0

    17. ~olo  2013-05-22 19:49:34  host: metroeth-nat71.217.146.194.generacja.pl

    a ja mam SMARKFONA i sie nie chwale :-)

  • 1

    18. ~...  2013-05-22 19:56:46  host: 87.204.172.106

    Przecież to wszystko marketing. Smartfon, telefon, du@ofon. Co za róźnica.

  • 0

    19. ~  2013-05-22 20:12:55  host: v50-03.opera-mini.net

    wlo,Tobie wiele sie wydaje a tak nie jest:)

  • 1

    20.  2013-05-22 22:46:20

    Ficzerfony też są coraz lepsze, więc ja bym tą sztywną etykietkę smartfona osobiście rozszerzył. Choćby taka Nokia 301. Zwykły telefony to to na pewno nie jest, więc dlaczego liczyć go jako zwykły? Bo nie ma Androida, czy IOSa? Jak dla mnie takie podziały na zwykłe słuchawki i smartfony jest sporym nadużyciem. A wiele osobom wystarczy właśnie ficzerfon, czyli spora namiastka smartfona z baterią, która wytrzyma kilka dni, a nie jedną dobę.

  • 0

    21. ~xx  2013-05-23 00:48:25  host: 213-241-90-71.ip.netia.com.pl

    No ale smartfonem to w żadnym wypadku nie jest - nie ma możliwości ładowania natywnych aplikacji, a to właściwie definiuje smartfona.

  • 0

    22. ~eg777  2013-05-23 07:34:42  host: 87-207-165-165.dynamic.chello.pl

    Nie wiem, czy TELEPOLIS przepisało tytuł od TNS, czy dodało swój, ale po raz kolejny wykazało sie brakiem znajomości poprawnej polszczyzny. 13% ...nie wie, ze ma SMARTFONA a nie, że ma smarfon. Tak trudno odmienić sobie przez przypadki???

  • 0

    23. ~bax17  2013-05-23 09:12:55  host: user-94-254-145-214.play-internet.pl

    wlo~ czekam az wszyscy przestana na niego reagowac, wtedy i takie komentarze sie skoncza.

  • 0

    24. ~Calm7  2013-05-23 09:19:45  host: v27-11.opera-mini.net

    A może są szczęśliwsi nie wiedząc co mają :-P

  • 0

    25.  2013-05-23 09:23:45

    Moda na smartfony zapanowała, a dla większości to tylko męka z ładowaniem telefonu i narażaniem się na koszty. Moja ciotka też ma... no, bo ma!:P

  • 0

    26. ~  2013-05-23 09:58:17  host: public-gprs461236.centertel.pl

    Myślałem, że 13% Polaków wie, że ma Mercedesa. Ale to nieprawda - 13% Polaków wie, że ma Mercedes.

  • 0

    27.  2013-05-23 12:26:38

    ~xx - na pewno? Właśnie mówię, ze Witek mnie z błędu wyprowadził niedawno... Mam 3 lata E52, która smartfonem nie jest, mimo, ze mozna , jak to nazwałeś ładować natywne aplikacje ;-) Za to E61i... jest?! ;-)

  • 0

    28. ~Calm7  2013-05-23 12:45:31  host: v27-11.opera-mini.net

    Klasyki - to telefony, dotykowce - to smartfony..? Tak nie łatwiej..?

  • 0

    29. ~,tata  2013-05-23 12:46:28  host: apn-77-112-125-141.dynamic.gprs.plus.pl

    To ja wg powyzszej statystyki nie wiem ze moja nokia e-63 to smartfon.Jajmistrze drukuja takie newsy.

  • 0

    30. ~  2013-05-23 13:20:35  host: 92.60.132.22

    @22 zanim skomentujesz - pomyśl TELFON odmnieniamy tak samo jak SMARTFON Nie mówi się, że mamy telefonA podobnież (mimo, że się utarło) błedem jest mówić/pisać że ma się smartfonA

  • 0

    31. ~  2013-05-23 13:24:13  host: 92.60.132.22

    @22 A, nie pisze się też, że ma się na klatce schodowej domofonA, tylko domofon. Kiedyś fajnie było mieć gramofon, a nie gramofonA. Ale prawdopodobnie nalezysz do ludzi, którzy przez ostatnie 10 lat nie przeczytali ani jednej ksiązki, więc skąd masz mieć pojęcie o poprawnej odmianie.

  • 0

    32.  2013-05-23 16:55:11

    Zgadzam się w zupełności z moimi przedmówcami (30 i 31). :-) Bardzo często ludzie mylą biernik z dopełniaczem. Ja na urodziny upiekę tort, a nie torta. A do miszkania mam klucz, a nie klucza. ;)

  • 0

    33.  2013-05-23 16:56:27

    ups - do mieszkania, oczywiście. :D

  • 0

    34. ~Namakon  2013-05-24 08:26:12  host: 81.219.84.18

    Oj tam oj tam Dina... Podrzuć no jakiego torta kobieto dobra :P Co zaś do smartfonów jedyne co mnie dziwi to to że tylko 13% nie wie że ma smartfon, bo gdyby zapytać 100 ludzików na ulicy o definicję smartfona to 50% byłoby "nie wiem/taki telefon dotykowy/wiem ale nie mam czasu gadać" :)

Dodaj swoją opinię