Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tlen w komórkach

Tlen w komórkach

LuiN 10 Marca 2008 08:45

0 0

Jeszcze w tym roku spółka o2, właściciel m.in. portalu o2.pl oraz Tlenofonu, wejdzie na rynek telefonii komórkowej, oferując rozmowy przez Internet w technologii VoIP - pisze Gazeta Prawna.

Obecnie prowadzone są rozmowy z producentami telefonów oraz operatorami sieci komórkowej. Finalnie przygotowana ma być wspólna oferta taniej telefonii internetowej realizowanej za pomocą telefonów komórkowych.

Telefony działające w ofercie o2 będą musiały obsługiwać protokół SIP. Do wykonywania tanich połączeń konieczne będzie zalogowanie się telefonu do punktu dostępowego WiFi, lub użycie transmisji pakietowej. W przypadku tej ostatniej cennik za transmisję danych byłby zgodny z opłatami danego operatora, początkowo sugerowane jest więc wykorzystanie WiFi. Trwają negocjacje mające na celu obniżenie wielkości opłat operatorów, na transmisje pakietowe realizowane na potrzeby usług o2, do których należeć będą nie tylko rozmowy VoIP, ale także usługi dodane oparte o zasoby portalu o2.pl.




O2 planuje sprzedaż swojej oferty na podobnych zasadach jak dotychczasowi operatorzy, dopłacając do cen telefonów. Najszerszą ofertę aparatów obsługujących wymagany protokół SIP posiada Nokia, nie możemy jednak potwierdzić, czy telefony tego właśnie producenta trafią do oferty o2.

Wielkość inwestycji spółki o2 w sektorze telefonii komórkowej może przekroczyć 5 mln zł.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2008-03-10 10:13:52

    przepraszam pomyliłem linki, oto właściwy http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=5386729

  • 0

    13. ~mateo  2008-03-10 10:14:53  host: aso219.internetdsl.tpnet.pl

    5: tu akurat nie ma mowy o MVNO, tylko VoIP'ie tlenu.

  • 0

    14.  2008-03-10 10:15:44

    ~m - najlepiej za darmo, co? Zadbaj o dostępność. Ja mam w swoim telefononie już 15 sieci WLAN, do których mnie właściciele "dopisali". Wszędzie na łączu co najmniej 1 Mbps a w kilku i 4 Mbps. To koledzy, albo firmy zaprzyjaźnione - większość to firmy właśnie. Myślę, ze następne 15 jeszcze spokojnie pozyskam ;-) Więc możliwości są , tylko trzeba je umieć wykorzystywać. Fakt - jest to ograniczony zasięg... ale jest. Bo już widzę jak ktoś zacznie pieprzyć, że po co jak nie ma zasięgu... No nikt nikomu nie każe korzystać ;-)

  • 0

    15. ~robertnik  2008-03-10 10:28:32  host: 213-238-111-86.adsl.inetia.pl

    Windows Mobile 6 ma wbudowanego klienta sip, poza tym są i odpowiednie aplikacja na czele których stoi Skype. Jednak komfort używania pozostawia wiele do życzenia. O2 musi się spieszyć, jak polski rynek zaatakuje Skypefon to skutecznie "wykosi" VOIPową konkurencję a operatorom GSM mocno uszczupli zyski.

  • 0

    16.  2008-03-10 10:53:11

    Ale to juz działa... Wystarczy telefon z wifi + Fring i można korzystać z dobrodziejstw telefonii voip (w tym Tlen-u).

  • 0

    17.  2008-03-10 10:55:05

    Akurat z samego Tlenu nie korzystam (jako operatora voip) ale mam pytanie do użytkowników ile tam kosztuje utrzymanie PTSN? Czy nie jest w regulaminie pogmatwane np. niska opłata ale gdy odbierze się określoną ilość minut rozmów w pewnym okresie czasu?

  • 0

    18.  2008-03-10 10:55:36

    Cos mi gra tylko nie wiem w którym kościele...

  • 0

    19.  2008-03-10 10:57:04

    "Obecnie prowadzone są rozmowy z producentami telefonów oraz operatorami sieci komórkowej. Finalnie przygotowana ma być wspólna oferta taniej telefonii internetowej realizowanej za pomocą telefonów komórkowych." - tylko czy tacy operatorzy będa tym zainteresowani, czy to nie będzie spadek zysków dla nich?

  • 0

    20.  2008-03-10 10:58:11

    "Najszerszą ofertę aparatów obsługujących wymagany protokół SIP posiada Nokia, nie możemy jednak potwierdzić, czy telefony tego właśnie producenta trafią do oferty o2." - Najtaniej byłoby zamówić/sprowadzić jakieś chińskie wynalazki z obsługą sieci bezprzewodowej. Można znaleźć takie tanie 'perełki' na allegro ;)

  • 0

    21.  2008-03-10 11:03:33

    Jeżeli chodzi o zasięg to lepiej sobie wybrać darmowy numer dostępowy u operatora GSM i się wdzwaniać do VoIPa - zasięg będzie wszędzie. Jak się ma Wifi to ożenić to z jakimś klonem betamaxu i mamy rozmowy prawie za darmo.

  • 0

    22.  2008-03-10 11:04:52

    @Tomek0: tak tez robię :) Tylko to jest patent na same wychodzące.

  • 0

    23. ~iphone  2008-03-10 11:12:34  host: chello089077146039.chello.pl

    W iFON.pl używam fringa lub numeru dostępowego. Mam znacznie taniej i bez lojalki niż w o2.

  • 0

    24. ~issa  2008-03-10 11:20:57  host: inet20909na-3.eranet.pl

    Dzięki **pocoloco , widzę , że udostepnili to od 8 stycznia 2008 roku , ja próbowałem wcześniej. Nie zmienia to faktu , że przed chwilą sprawdzałem i "nie można połaczyć z siecią połczeń" , ale będę próbował dalej. Numer na Tlenofonie jest bez miesięcznej opłaty i także bez umowy (prepaid)

  • 0

    25. ~issa  2008-03-10 11:26:40  host: inet20908nb-2.eranet.pl

    Dzięki , już wszystko działa , sprawdzone na e90 , w loginie zgubiłem jedną literkę.

  • 0

    26. ~  2008-03-10 11:32:42  host: dc227.arreks.com.pl

    Z cennika http://tlenofon.pl/cennik.php:

  • 0

    27.  2008-03-10 11:33:17

    * Warunkiem braku opłaty za pierwszy numer dla każdego loginu (i utrzymania tej nieodpłatności) jest odebranie przy użyciu tego numeru łącznie co najmniej 10 minut rozmów (innych niż realizowane w ramach sieci Tlenofon) w okresie dowolnych 90 następujących po sobie dni. Szczegóły w Regulaminie usługi.

  • 0

    28.  2008-03-10 11:33:38

    Opłata za płatne* numery telefoniczne do odbierania połączeń: z umową w formie pisemnej – postpaid (miesięcznie) 5,00 zł 6,10 zł bez umowy w formie pisemnej – prepaid (za 6 miesięcy) 30,00 zł 36,60 zł

  • 0

    29.  2008-03-10 11:40:47

    ***marcinb - nie wiedzialem , ze jest taki warunek... Ostatnio na "stacjonarny" dzwonil kolega z Irlandii , ponad 20min rozmowy , widac to mnie uratowalo przed niewielka zreszta oplata. Sprawdzalem wlasnie przed chwila jak sie dzwoni z komorki na zalogowany numer stacjonarny Tlenofon na Nokii , wszystko dziala super. Normalnie dwa pelnowartosciowe numery w jednym telefonie.

  • 0

    30.  2008-03-10 11:44:46

    :-) U mnie też działa, tyle że mam numer(y) stacjonarne u innego (innych) operatorów.

  • 0

    31.  2008-03-10 11:57:30

    Wrzucilem na edge.moblog.pl , w prawym gornym rogu ikonka zalogowanego telefonu internetowego.

Dodaj swoją opinię