Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tim Cook: produkty Apple nie są tylko dla bogatych ludzi

Tim Cook: produkty Apple nie są tylko dla bogatych ludzi

orson_dzi 12 Września 2017 11:34

6 5

apple watch cardio

Prezes Apple Tim Cook w wywiadzie dla Fortune powiedział, że na produkty jego firmy może sobie pozwolić każdy.

Zarzut o wysokiej ceny produktów Apple'a Tim Cook odparł dwoma argumentami. Pierwszy z nich to cena i tutaj prezes firmy powiedział, że iPhone'a lub iPada można kupić za mniej niż 300 dolarów. Można się z tym zgodzić, o ile nie żyjemy w kraju, w którym 300 dolarów stanowi zdecydowaną większość minimalnego wynagrodzenia.




Drugim podanym argumentem jest ilość sprzedanych produktów. Obecnie na świecie jest ponad miliard aktywnych produktów Apple'a i wg Cooka osiągnięcie takiej liczby nie byłoby możliwe, gdyby były to urządzenia tylko dla bogatych ludzi.

A jakie jest Wasza zdanie na ten temat? Czy produkty Apple'a faktycznie są dla każdego i każdy może sobie na nie pozwolić?

Źródło tekstu: Fortune; wł     

Dodaj do:

Tagi: tim cook | apple

w sumie: 62
  • 1

    43. ~  2017-09-12 14:57:09  host: 188.146.0.199.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @41 To może łaskawie wspomnij, że telewizor musi mieć moduł wifi taka tam drobnostka

  • 0

    44. ~także ten-tego  2017-09-12 14:59:46  host: ip-31-0-127-242.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Zapewne chodzi o zrelatywizowanie ceny do realiów amerykańskich. Minimalna płaca w USA zróżnicowana stanowo np od 8,25$ Illinois do np 10,50$ w Kalifornii aż po 13$ zaplanowane jako standardowa, to faktycznie niewiele. Na dodatek Fortune to nie jest wydawnictwo dla przeciętnego adresata np ze środkowego wschodu Stanów.
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia bo materiałowo i technologicznie jest to przewartościowany sprzęt.
    Na szczęście jest wybór i ja wybrałem coś zupełnie innego :)

  • 0

    45. ~  2017-09-12 15:04:19  host: user-94-254-182-254.play-internet.pl

    stiw się w grobie przewraca

  • 0

    46.  2017-09-12 15:06:49

    @43 no to chyba logiczne, do przesyłania bezprzewodowego konieczny jest moduł bezprzewodowy. I taka ciekawostka, silnik na benzynę wymaga tankowania benzyny, a piec na węgiel wymaga... I tu niespodzianka, węgla.

  • 1

    47.  2017-09-12 15:10:20

    Apple to tak jak Hip Hop lub Metal - nie tyle producent sprzętu co definicja stylu życia i poglądów. Słynne "wiemy co jest dla Ciebie lepsze" sprawia że zwolennicy tej marki zgadzają się na dość głupie rozwiązania typu specyficzne złącza,. brak gniazda słuchawek, brak możliwości instalacji kart SD, okrojone bluetooth lub totalne zamknięcie systemu.Czy produkty Apple były by gorsze gdy by zawierały wyżej wymienione cechy ? Na pewno nie. A przekonały by do siebie wiele osób, choćby mnie. Myślę że to są dość bezczelne zabiegi zmuszające ludzi do pewnej wierności marce, bo jeśli wydało się spore sumy na akcesoria lub media z iTunes to ciężko ot tak zmienić sprzęt. Przy Androidzie czy WP jest to możliwe. Jakość produktów Apple jest doskonała lecz uważam że ceny są znacznie zawyżone. Inna sprawa że jak już wspomniałem ludzie i tak zapłacą.

  • 0

    48.  2017-09-12 15:27:34

    39 - odpowiadałęm na pytanie, wiec jak widzisz (albo i nie widzisz bo za [...] jesteś żeby widzieć), kogoś to zainteresowało ;-P

  • 0

    49.  2017-09-12 15:29:41

    @40 : inne platformy oferują podobna funkcjonalność, szczególnie tak wzgardzony przez wszystkich WP. Nie twierdzę że Apple jest złe, miałem z ich ekosystemem sporo do czynienia i same rozwiązania sa bardzo dobre i funkcjonalne. Nie akceptuję jednak ich zagrywek marketingowych, windowania cen do absurdalnego poziomu i manipulacji wspomnianej w poprzednim poście.

  • 0

    50.  2017-09-12 15:32:18

    @49 sam myślałem o WP ale ten system już umiera, aplikacji nie ma i pewnie nie będzie.

  • 1

    51. ~abc  2017-09-12 15:32:43  host: 212.160.172.85

    Dobrze chłopina powiedział: Każdego stać na Apple... ale nie dodał, że każdy chce go mieć. Jak ze wszystkim. Tim Cook to bardzo mądry człowiek jest.

  • 1

    52.  2017-09-12 15:38:16

    Problem z cenami jest taki że obecnie nie tylko Apple je zawyża. Samsung, HTC a zwłaszcza Google ze swoją serią Pixel. Osobiście uważam że połowa bajerów w obecnych telefonach jest zbędna. Po co ekran z pierdylionem pikseli skoro i tak nie widać dużej różnicy, po co 8 rdzeni jeśli odpowiednio zoptymalizowane oprogramowanie poradzi sobie i na dwóch ? Osobiście miałem dylemat gdyż umowa mi się kończy i bez problemów (10 lat stażu w sieci) mógłbym mieć każdego flagowca za free. Przesiedziałem pół dnia w salonie "bawiąc się" różnymi super mega hiper turbo wypasionymi telefonami. A na koniec stwierdziłem że obecnie używane J5 2016 się sprawdza a różnice są na tyle mało znaczące że nie warto podpisywać nowego kontraktu.

  • 0

    53. ~@  2017-09-12 15:56:44  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    jest takie piwo lech free też polecam

  • 0

    54. ~@  2017-09-12 15:57:35  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    :)

  • 0

    55. ~Wojtek  2017-09-12 16:11:03  host: user-94-254-179-32.play-internet.pl

    Oczywiście, że nie są tylko dla bogatych. Tym, którzy nie mają gotówki, pozostaje kredyt, odkładanie z 500+, czy pożyczka u babci. Można też sprzedać nerkę lub inny zbędny organ. Prestiż i szacun wśród ziomów są przecież bezcenne.

  • 0

    56.  2017-09-12 16:43:01

    @55 Zazwyczaj odkładasz tylko na pierwsze urządzenie. Gdy po 2 latach kupujesz nowe, to stare możesz sprzedać nadal za rozsądne pieniądze. Wbrew pozorom kupno Iphona to lepsza inwestycja jak kupno auta, którego cena leci na łeb po 2 latach.

  • 0

    57. ~nbplus  2017-09-12 17:11:04  host: a28-03-01.opera-mini.net

    A gdzie jest ankieta? No kurcze gdzie ANKIETA???

  • 0

    58. ~Marcin  2017-09-12 20:18:16  host: 188.146.101.194.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Oczywiście, że jest tak, jskmówi Tim Cook. Najbardziej to widać po biednych uchodźcach, że Iphone jest dla każdego. Żaden nie ma paszportu ale Iphone'a każdy.

  • 0

    59. ~SeT  2017-09-12 20:25:05  host: xha85.tltmails.info

    Oczywiście że Tim Cook ma rację! Apple nie jest tylko dla bogatych snobów oraz buraków ze wsi, którzy chcą się lansować w Warsiawie bo robią w corpo, ale również dla biednych idiotów chcących poczuć nieco luksusu i brylować przed kumplami z kolejki po zasiłek.

  • 0

    60. ~  2017-09-12 21:34:43  host: aauv237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @46 To odbiornik telewizyjny jest dedykowany w głównej mierze do odbioru WiFi czy czego? Po prostu należy wspomnieć o tym, że do odbierania wymienionych przez Ciebie funkcji telewizor powinien mieć moduł WiFi, póki co nie jest to standardem.

  • 0

    61. ~Maniek  2017-09-12 21:54:51  host: a12-09-03.opera-mini.net

    Pewnie ze jest dla kazdego. Tak samo jak np Ferrari tez moze byc dla kazdego. Kazdy tez moze miec wille z basenam w tropikach. Bo w sumie czemu nie? Przeciez kazdy moze wziac kredyt albo napasc na konwoj z kasa;) Taka glupia odpowiedz na glupie pytanie... A tak na powaznie to trzeba miec nierowno pod sufitem zeby za telefon ktory znudzi sie (przy dobrych wiatrach) po 3ch miesiacach dac prawie 6 tys zl. Pozdrawiam tych co zrobili ten dobry interes hehe;)

  • 0

    62.  2017-09-12 23:14:13

    @61 Ale przecież nie chodzi tylko o najnowszy model. Przyzwoity nowy Iphon, ale nie ten najnowszy, możesz już kupić za 1500-2500 zł. Przy ratach na 24/36 miesięcy każdego będzie stać.

Dodaj swoją opinię