Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tidal trafi do smartfonów i telewizorów Samsunga?

Tidal trafi do smartfonów i telewizorów Samsunga?

LuiN 19 Października 2015 17:19

3 4

Samsung nie ma szczęścia do własnych usług strumieniowej muzyki i filmów. Być może pozycję firmy umocni partnerstwo z Tidalem.



Tidal to następca serwisu Wimp, który z nową nazwą walczy o rynek pod skrzydłami Jay'a Z. Unikatową cechą serwisu jest streaming w bezstratnym formacie FLAC (1,411 Mb/s), a także ogrom ekskluzywnych treści muzycznych i wideo oferowanych w ramach współpracy z największymi gwiazdami muzyki popularnej.




Do sieci trafiło zdjęcie, na którym Jay-Z opuszcza Samsung Research America. Według źródeł, raper spotkać miał się w nim z Darenem Tsui, wiceszefem działu treści i serwisów Samsunga, odpowiedzialnym m.in. za usługę Milk Music - dostępny na wybranych rynkach serwis muzyczny Koreańczyków.

Choć w komentarzach pojawia się nawet wizja przejęcia Tidala przez Samsunga, bardziej prawdopodobna jest współpraca obu firm. W styczniu tego roku Jay-Z zakupił serwisy muzyczne WiMP i Tidal od szwedzkiego Aspiro za równowartość 56 mln dolarów.

Baza biblioteki muzycznej Tidala liczyła w sierpniu tego roku 30 mln utworów, do tego dochodzi przeszło 75 tys. teledysków. Serwis dostępny jest 40 krajach, w tym w Polsce - m.in. jako usługa do abonamentu w T-Mobile czy Play.

Źródło tekstu: phonearena, wł     

Dodaj do:

Tagi: tidal | jay-z | samsung

w sumie: 35
  • 2

    16. ~f643  2015-10-20 10:56:02  host: 212.160.172.87

    Po co płacić za muzykę, którą mam tylko i wyłącznie w digitalu? Sądzę osobiście, że pokolenie prawdziwych koneserów, melomanów, kolekcjonerów powoli wymiera. Plik nigdy nie zastąpi fizycznego nośnika, pięknego widoku posegregowanych na półce wydawnictw, pudełka, fizycznej okładki, jej zapachu, feelingu w momencie wyjmowania dysku aby "wrzucuć" go do odtwarzacza.

  • -1

    17.  2015-10-20 10:58:34

    16 - za projekt domu w "digitalu" też nie będziesz w przyszłości płacił?

  • 0

    18. ~f643  2015-10-20 11:07:58  host: 212.160.172.87

    @16 Nie będę płacił bo:
    - już zapłaciłem
    - dom jest wybudowany
    - projekt a dom to dwie różne rzeczy.

    Natomiast muzyka jest muzyką czy w pliku czy na fizycznym nośniku to dalej to samo dobro podane w dwóch różnych formach. Ja preferuję obie formy ale w odpowiedniej kolejności czyli: sklep - zakup fizycznego nośnika - transfer na dysk - nośnik do kolekcji - korzystanie w domu z fizycznego nośnika, w terenie z pliku.

  • 0

    19. ~f643  2015-10-20 11:08:24  host: 212.160.172.87

    18 miało być @17 :-)

  • -1

    20.  2015-10-20 11:10:54

    18 - ja także mam darmową muzykę - zrippowaną z zakupionych nośników ;-) Pozostałą mam zapłaconą. Płacę, bo ktoś to zrobił. A za robotę się płaci ;-)

  • 0

    21. ~f643  2015-10-20 11:16:07  host: 212.160.172.87

    @20 Otóż to. Pracę artystów należy wynagradzać zakupując to co wyprodukowali. Indywidualną sprawa jest to w jakiej formie owe produkcje zakupujemy.

  • -1

    22.  2015-10-20 11:21:06

    21 zdanie zmieniłeś? Jak rozumieć Twoją opinię: Po co płacić za muzykę, którą mam tylko i wyłącznie w digitalu?

  • -1

    23. ~  2015-10-20 11:22:08  host: 168.235.197.102

    ja nie place za mp3 i nie bede placil. . .z rosyjskich stron sciagam za darmo

  • 0

    24. ~f643  2015-10-20 11:29:04  host: 212.160.172.87

    @22 Nie zmieniłem zdania bo dalej sądzę, że za wykonaną przez artystę prace należy płacić. A jeśli piszesz/Pan pisze że " ja także mam darmową muzykę - zrippowaną z zakupionych nośników ;-)" to coś nie halo bo jak można mieć darmową muzykę jeśli wcześniej się za nią zapłaciło? Napisałem na początku cyt. "Po co płacić za muzykę, którą mam tylko i wyłącznie w digitalu?" "Tylko i wyłącznie" to klucz bo ja swoją muzykę mam nie "tylko i wyłacznie w digitalu" ale także na nośniku. Dostrzega Pan różnicę Panie wlo?

  • -1

    25.  2015-10-20 11:43:29

    24 - no nie rozumiem... W pierwszym zdaniu postu 16 nie ma słowa "nie", a i z całego postu to nie wynika ;-) Wręcz przeciwnie - pierwsze zdanie jednoznacznie definiuje pogląd autora ws. płacenia za cyfrową muzykę ;-)

  • 0

    26. ~f643  2015-10-20 12:17:50  host: 212.160.172.87

    Panie wlo, jeśli próbuje Pan robić wodę z mózgu jak to już nieraz na tym portalu Pan robił, to się to Panu nie uda. Napisałem wyraźnie: "Po co płacić za muzykę, którą mam tylko i wyłącznie w digitalu?" bo jestem zdania, że wole zapłacić za muzykę, która mam na fizycznym nośniku i nie płace za sam digital. Jeśli nie jest to dla Pana/Ciebie zrozumiałe to nie mam na to najmniejszego wpływu, jedyne co mogę doradzić to konsultacje z jakimś specem od interpretacji postów pisanych w internecie.

  • -1

    27.  2015-10-20 12:21:30

    26 - to jak zdobyłeś tę muzykę w digitalu? Może wcześniej trzeba był napisać, że nie kupujesz muzyki w plkiku, jeśli ją masz na płycie? Jeśli używasz skrótów myślowych, to proszę - dla takich upośledzonych umysłowo jak ja - jaśniej pisz ;-)

  • 0

    28. ~f643  2015-10-20 12:49:57  host: 212.160.172.87

    @27 dziękuje za ta jakże trafna uwagę, następnym razem będę jeszcze jaśniej używał skrótów myślowych. Do tej pory nie byłem świadom tego, że muzyka zrzucona z płyty to nie digital, ale teraz już raz na zawsze wbiję sobie to do głowy i zapamiętam do końca życia, że digital a plik z fizycznego nośnika to dwie odrębne rzeczy. Dziękuje! I proszę tak siebie nie krytykować, bo sądząc po Pana wypowiedziach na tym portalu mimo że na odległość, można stwierdzić że nie jest Pan upośledzony umysłowo.

  • -1

    29.  2015-10-20 12:54:58

    28 - wiesz... mój znajomy mówi "digital" o muzyce zrzuconej z płyty na Chomika i stamtąd pobranej ;-) Oczywiście też mu przeszkadza, ze musi płacić... Chomikowi ;-)

  • 0

    30. ~f643  2015-10-20 12:57:34  host: 212.160.172.87

    @29 Dla mnie digital to pojęcie ogólne czyli plik np. z muzyka. Nie wnikałem czy digital to plik zrzucony z płyty, z internetu, z chomika, kupiony na platformie muzycznej.

  • -1

    31.  2015-10-20 13:04:28

    30 - i może dlatego powinieneś mówić jednoznacznie co chcesz przekazać innym?

  • 0

    32. ~f643  2015-10-20 13:15:14  host: 212.160.172.87

    @31 Może tak, perfekcjoniści znajda powód by poprawić innego, inny forumowicze zrozumieją co miałem na myśli i się "nie przyczepią" bo mylić się, być niedokładnym to ludzkie. Też kiedyś byłem czepialski, łapałem za słówka, dopóty, dopóki nie zrozumiałem że sam popełniam błędy. Nie ma ideałów, są dążący do bycia idealnym.

  • -1

    33.  2015-10-20 13:19:26

    32 - no jeśli swoje myśli na swój użytek tylko wyrażasz... ;-) Ja, jeśli mam "zrzuconą" do plików mp3 czy innych muzykę z płyty, którą kupiłem w sklepie, nigdy bym nie powiedział, że mam ją tylko i wyłącznie w digitalu. No bo co z płytą? Ty wyrzucasz płyty? Oddajesz po zrippowaniu? Nie sądzę ;-)

  • 0

    34. ~f643  2015-10-20 13:22:26  host: 212.160.172.87

    @33 Nie napisałem, że mam muzykę "tylko i wyłącznie w digitalu" tylko zapytałem "Po co płacić za muzykę, którą mam tylko i wyłącznie w digitalu?"

  • 0

    35. ~  2015-10-20 16:38:24  host: dok31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak post 15 jest na temat to dziękuję za wspaniałomyślność i poziom portalu:-(

Dodaj swoją opinię