Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tetra na własną rękę

Tetra na własną rękę

WitekT 27 Listopada 2005 01:38

0 0

Nie trzeba czekać na łaskę rządu – lokalne władze Gdańska i Wrocławia za własne pieniądze wdrożyły system łączności Tetra. Na przełomie roku do systemu będą podłączone wszystkie miejskie służby interwencyjne – zapewniają we Wrocławiu.

W obu miastach operatorami systemu są miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne. We Wrocławiu oprócz transportu korzystają z niego także inne służby – pogotowie medyczne, energetyczne i gazowe, straż pożarna i miejska. Budowę Tetry rozpoczęto w 2003 r. Wykonawcą systemu był Emax, całość (razem ze sprzętem) będzie kosztować w sumie około 12 mln złotych.

Problemem jest zasięg. Nasza Tetra działa w promieniu 30 kilometrów, jednak niektóre służby, np. straż pożarna, muszą jeździć dalej – tłumaczy Emil Żółtogórski, kierownik działu informatyki wrocławskiego MPK.
O wiele tańsza – 2,4 mln zł – była Tetra w Gdańsku rozpoczęta w 2002 r, gdzie realizatorem był również Emax. Tu jednak korzysta z niej tylko Zakład Komunikacji Miejskiej.

Budowa sieci ogólnopolskiej, która miała być finansowana ze środków państwowych, jakoś nie może ruszyć z miejsca. I pewnie szybko się nie zacznie – rozstrzygnięcie przetargu zajmie kilka lat, a na razie nie jest znana nawet data jego rozpoczęcia.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Hu  2005-11-28 00:32:48  host: dnm187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyżby "koperto" na ogólnopolską Tetrę nie zostało jeszcze ustalone?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-47-21.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.