Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TETRA gotowa w Wielkiej Brytanii

TETRA gotowa w Wielkiej Brytanii

WitekT 2 Maja 2005 16:30

0 0

O2 Airwave zakończyła, zgodnie z harmonogramem i założeniami budżetowymi, prace nad ogólnokrajową siecią w oparciu o standard TETRA, która zapewni wszystkim siłom policyjnym w Anglii, Szkocji i Walii nowoczesną, bezpieczną łączność cyfrową.

Po raz pierwszy funkcjonariusze policji w całej Wielkiej Brytanii będą mogli bezpośrednio komunikować się ze sobą niezależnie od miejsca, w jakim się znajdują. Obecnie z systemu Airwave - największa tego typu sieć łączności bezprzewodowej dla służb bezpieczeństwa publicznego w Europie - korzysta ponad 100 tys. policjantów.

Pete Richardson, dyrektor zarządzający firmy O2 Airwave, powiedział: To wyjątkowe osiągnięcie jest świadectwem doskonałej współpracy, jaką O2 Airwave nawiązało ze swoimi partnerami handlowymi takimi, jak Motorola, British Telecom, Cable and Wireless, Northrop-Grumman a także PITO, Home Office (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) i wszystkimi służbami policji w Anglii, Szkocji i Walii. Zakończenie wdrażania systemu toruje drogę do osiągnięcia interoperacyjności służb ratunkowych w przyszłości, dzięki której wszystkie służby bezpieczeństwa publicznego będą mogły komunikować się ze sobą w razie potrzeby.
Minister Spraw Wewnętrznych Caroline Flint powiedziała: Airwave zapewnia nowoczesną, bezpieczną i skuteczną łączność funkcjonariuszom policji w całym kraju – to system ogólnokrajowy, którego zazdroszczą nam policjanci z całego świata. W ostatecznym rozrachunku, system przyniesie korzyści każdemu policjantowi, a nie tylko 100 tysiącom obecnych użytkowników.

System Airwave zwiększy bezpieczeństwo funkcjonariuszy i obywateli, a jego specjalne funkcje pozwolą zapobiec możliwości podsłuchiwania policjantów przez przestępców. Co najważniejsze, Airwave pomoże zmniejszyć ilość czasu, jaką funkcjonariusze spędzają za biurkiem na rzecz większej obecności w terenie, dzięki temu, iż umożliwia policjantom dostęp do danych bez konieczności powrotu na posterunek. Sprawi, że będą oni mogli skuteczniej reagować na poważne zdarzenia, gdyż zapewnia kontakt z jednostkami specjalnymi i umożliwia wspólną łączność i pracę ze służbami działającymi na różnym terenie.

O2 Airwave wykorzystuje technologię TETRA firmy Motorola. TETRA (ang. Terrestrial Trunked Radio ) jest otwartym standardem cyfrowej łączności radiotelefonicznej stworzonym przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych ETSI (ang. European Telecommunications Standardisation Institute) z myślą o potrzebach najbardziej wymagających, profesjonalnych użytkowników łączności radiowej. Rozwiązania bezpieczeństwa łączności radiowej Motoroli zgodne ze standardem szyfrowania klasy 3 zapewniają najwyższy dostępny obecnie na rynku poziom bezpieczeństwa w technologii łączności TETRA.

Źródło tekstu: Motorola     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet