Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Testy DVB-H w Krakowie

Testy DVB-H w Krakowie

sirmark 19 Maja 2008 13:15

0 0

TP Emitel rozpoczął emisję testową 13 kanałów telewizyjnych w standardzie DVB-H z wykorzystaniem między innymi nadajnika 9600 DTH 50, który na czas testów zapewniła firma Alcatel-Lucent.

Testy na terenie Krakowa stanowią zapowiadane wcześniej rozszerzenie zakresu geograficznego testów prowadzonych przez Emitel we współpracy z czterema operatorami telefonii komórkowej. Testowa emisja programów cyfrowych jest możliwa dzięki współpracy z nadawcami telewizyjnymi oraz przy wsparciu UKE. W ramach testów realizowana jest emisja takiej samej treści jak w ramach testów na terenie Warszawy. - powiedział Sławomir Jędrzejczyk prezes firmy TP Emitel.




Celem przedsięwzięcia jest z jednej strony zweryfikowanie zasięgu transmisji DVB-H w terenie o zabudowie innej niż aglomeracja miejska Warszawy, a z drugiej strony przetestowanie rzeczywistych zasięgów pracy nadajnika, którego zadaniem będzie zwiększenie dostępności usług DVB-H wewnątrz budynków.

Testy będą prowadzone przez kilka miesięcy. Sygnał odbierany jest w promieniu kilku kilometrów od nadajnika, dzięki czemu telewizję mobilną można odbierać w centrum miasta np. na rynku starego miasta.

Źródło tekstu: Alcatel-Lucent     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~mirekb  2008-05-19 13:43:25  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    dobrze ze testuja ale wymieniajmy pełną nazwe firmy "TP EMITEL" ;-)FT wiąże z tym pewnie ambitne plany

  • 0

    2. ~Longman  2008-05-19 13:58:06  host: adcr55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przyznam, że o ile za TP SA nie przepadam (mimo że mam u nich łącze) to porównując Emitela i POT, to przyznam, że to niebo a ziemia. POT jest operatorem który dużo mówi, a mało robi (nie ma bodaj do dziś nawet strony internetowej...). Mogę powiedzieć o nadajniku - POT potrafił nawet mieć kilkutygodniowe (sic!) przerwy w emisji, przy czym ani be ani me ani kukuryku. O zapóźnieniu we wdrażaniu MPPEG-a 4 AVC i kiepskiej jakości technicznej nie będę pisać bo nie chcę kopać leżącego. Wolałbym więc aby panowie od POTa nie brali się do DVB-H, bo co potrafią już zaprezentowali w DVB-T. I starczy.

  • 0

    3.  2008-05-19 14:01:48

    mirekb: ok :)

  • 0

    4.  2008-05-19 14:05:59

    Mieli kiedyś stronę potv.pl Coś złego musiało się stac, bo już owa strona nie istnieje :f

  • 0

    5. ~ohm  2008-05-19 14:37:06  host: host-82-135-50-60.customer.m-online.net

    Szkoda, że nie ma podanej dokładniejszej lokalizacji tego nadajnika. Nie wiadomo gdzie testować.

  • 0

    6. ~tester  2008-05-19 14:43:25  host: nat-gw0.billbird.pl

    ohm: z krzemionek

  • 0

    7. ~slim  2008-05-19 19:13:32  host: d90-129-67-127.cust.tele2.pl

    witam, a czy ktoś mógłby grzecznie wyjaśnić mi - laikowi w temacie DVB-H - jak mogę taką transmisję uruchomić w swoim telefonie? zakładam, że Nokia N70 obsługuje ten standard. Jeśli jest to złe założenie, to proszę o sprowadzenie mnie na ziemię ;)

  • 0

    8. ~l3vy  2008-05-19 20:17:02  host: gateway.netservis.com.pl

    zrobcie cos z tymi reklamiami. rozumiem je, ale bez przesady...

  • 0

    9. ~mimi  2008-05-19 22:07:25  host: 193.120.116.180

    slim, z takim zalozeniem o Twojej nokii to Ty powinienes byc pod ziemia a nie na ziemi zabity smiechem. Toz to sie usmialem do rozpuku!

  • 0

    10. ~  2008-05-19 22:12:08  host: host-180-100.ksknet.pl

    9. Juz po samej domenie komentarza 7 mozna sie spodziewac czegos naprawde "ciekawego". I to jest prawda, domena powie o Tobie wszystko:D

  • 0

    11. ~slim  2008-05-19 22:40:46  host: d90-129-67-127.cust.tele2.pl

    zamiast sie czepiac i lapac za slowa, moglibyscie sie geniusze telekomunikacyjni wykazac inteligencja a nie polaczkowoscia, i napisac jakies merytoryczne odpowiedzi na moje pytanie. pisze ze jestem laikiem z dziedziny telewizji mobilnej, to znaczy ze jestem LAIKIEM, takie trudne slowo, mozecie zajrzec do slownika, moze dla was lepsze bedzie slowo noob.. co wy na to jesli zalozylem ze taka telewizja polegac bedzie na transmisji danych w sieci UMTS podobnie jak wideorozmowy. jestem w błędzie? wystarczyło napisac ze tak i dlaczego.. teraz mozecie sobie we dwoch 9. i 10. pisac mądrosci zebym do wikipedii zajrzał i sie doksztalcil, i zrobie to bo widze ze pomylilem sie co do zyczliwosci i rzeczowosci uzytkownikow tego wortalu i forum i nie uzyskam interesujacej mnie informacji. no coz, bywa..

  • 0

    12. ~Dina  2008-05-20 12:00:16  host: p05-08.opera-mini.net

    To przykre,że gdy ktoś wie więcej od innych-wyśmiewa i kpi zamiast życzliwie wytłumaczyć. Ja również wielu rzeczy nie wiem,jednak miałam to szczęście trafiać na ludzi,którzy mi cierpliwie wszystko wyjaśniali. Tu ukłon w stronę Szalonego,ale nie tylko. :)

  • 0

    13. ~DVB-H fan wawa  2008-05-20 19:57:06  host: 145-dom-15.acn.waw.pl

    Generalnie DVB-H korzysta z zupelnie innego zakresu czestotliwosci niz GSM i UMTS, a mianowicie z pasm VHF (174-230MHz), UHF (470-862 MHz) oraz tzw. L-Band (1452-1952 MHz). W Warszawie testy prowadzone dokladnie w srodku tego drugiego pasma, na 666 MHz m/ niestety nie wiem jak w Krakowie. Telefon musi byc wyposazony w tuner cyfrowej telewizji w standardzie DVB-H, spis telefonow podlinkowalem tutaj: http://tiny.pl/n82g

  • 0

    14.  2008-05-21 00:17:21

    8# Chłopcy muszą z czegoś żyć :) Mnie ratuje Adblock Plus dla Firefoxa. Irytuje mnie jak niektóre upierdliwe flashe zabierają po 100% zasobów procesora. Może UKE kiedyś się weźmie za taki spam.

  • 0

    15. ~s  2008-05-21 21:16:13  host: d90-129-67-127.cust.tele2.pl

    Dzięki DVB-H fan wawa :)

Dodaj swoją opinię