Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Testujemy wydajność smartfonu Sony Xperia S

Testujemy wydajność smartfonu Sony Xperia S

LuiN 7 Marca 2012 15:35

0 0

Przetestowaliśmy wydajność smartfonu Sony Xperia S. Jak urządzenie radzi sobie z grafiką 3D i przeglądaniem Internetu na tle konkurencji?



sony xperia s samsung i9100 samsung galaxy note htc sensation xe

Do Xperii S trafił Qualcomm MSM8260 Snapdragon z dwoma rdzeniami procesora - po 1,5 GHz każdy. Do tego mamy cały 1 GB pamięci RAM (pierwszy raz w Xperiach) i chip graficzny Adreno 220. Specyfikacja jest więc niemal identyczna z tą w HTC Sensation XE, tyle tylko, że zamiast ekranu 540 x 960 pikseli mamy tu pełne HD i Sensation XE ma mniej, bo 768 MB pamięci RAM.

Do zestawienia trafił też do niedawna najszybszy w benchmarkach Samsung I9100 Galaxy S II, z chipsetem Exynos, dwurdzeniowym procesorem 1,2 GHz Cortex-A9 i grafiką Mali-400MP oraz Samsung N7000 Galaxy Note, różniący się od Galaxy S II wyższym taktowaniem procesora (1,4 GHz) i ekranem o rozdzielczości 800 x 1280 pikseli zamiast 480 x 800 pikseli.




Wyniki testów przedstawia zbiorcza tabela:

Benchmark:

Sony Xperia S

Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy Note

HTC Sensation XE*

NenaMark 2

37,7

51,5

39,2

23*

Quadrant Standard

3270

3613

4643

2656

BrowserMark

79324

53381

114611

72498*

SunSpider 9.1**

2685

3290

1593

4404*

* za wyjątkiem testu Quadrant Standard, bazowaliśmy w przypadku HTC Sensation XE na wynikach opublikowanych przez GSMArena
** wynik testu SunSpider 9.1 podawany jest w ms - im mniejsza wartość, tym lepszy wynik

Jak widać w powyższym zestawieniu, Sony lepiej wykorzystał ten sam procesor i układ graficzny niż HTC w swoim Sensation XE i to mimo wyższej rozdzielczości ekranu. Wyniki smartfonu Sony są bliższe tym z Galaxy S II, a przypadku kategorii szybkości przeglądania Internetu (SunSpider 9.1, NenaMark 2) są nawet lepsze. Liderem zestawienia wciąż pozostaje Galaxy Note (jego wyniki są lepsze nawet od tych z Galaxy Nexus).

W najbliższych dniach opublikujemy pełny test smartfonu Sony Xperia S.

Zobacz: test telefonu Samsung Galaxy S II.
Zobacz: test telefono-tabletu Samsung Galaxy Note.
Zobacz: test telefonu HTC Sensation XE.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    14. ~Mateo  2012-03-07 17:35:15  host: 78.10.56.134

    Przesiadłem się z SGSII i mimo wszystko powiem, że nie żałuje. Gdzie te marki człowiek wykorzysta? Na androidzie? Dajcie spokój:) Aparat w tym telefonie jest naprawdę o klasę lepszy niżeli w samsungu.

  • 0

    15. ~Mick  2012-03-07 18:02:23  host: agt56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wyjdzie SGS3 i zmiecie wszystkich w proch i pył :D

  • -1

    16. ~Mateo  2012-03-07 18:22:41  host: 78.10.56.134

    Na sgsIII czekałem ale się nie doczekałęm.

  • 1

    17. ~Mike  2012-03-07 19:46:09  host: 87-205-135-143.adsl.inetia.pl

    Czy Redakcja może wskazać przykład aplikacji, która nie jest grą, a wykorzysta wydajność dwurdzeniowego procesora, np. w SGS II?

  • 0

    18. ~xxxxx  2012-03-07 22:11:06  host: public-gprs188909.centertel.pl

    Tak. Najlepszy jest SGSII ze swoim iphone podobnym wyglądem i baterią nie wytrzymującą jednego dnia.

  • 0

    19. ~abcd  2012-03-08 07:42:21  host: adrz128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To, że Rolls Royce wyciąga 230 km/h i jego silnik 6.75 420 km nie ma takiej mocy jak 6.3 litrowy w Audi A8, który ma 500km nie oznacza, że Rolls Royce jest gorszy. Wynik wynikiem, ale SGS II ma znacznie gorszy ekran nie mówiąc o pracy na baterii równy najtańszemu netbookowi

  • 0

    20.  2012-03-08 07:46:23

    Nie zapominajcie, że Xperia S ma ekran HD a nie śmieszne WVGA jak w SGSII. Procesor ma dużo więcej roboty ;)

  • 0

    21. ~rain86  2012-03-08 07:59:14  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @17 Choćby Flash w przeglądarce, który wręcz fruwa w 1080p, nagrywanie w 1080p @18 iPhonopodobny wygląd? tak to ciekawe w takim razie 95% innych telefonów to też iphonopodobny styl. Co do baterii to chyba widziałeś ten telefon tylko przez szybkę w sklepie

  • 0

    22. ~do 21  2012-03-08 08:13:45  host: adrz128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wow naprawdę, aż padnę z wrażenia, że SGSII odtwarza 1080p we flashu. Szczególnie na tak małym ekranie ma to ogromne znaczenie. Xperia S niby nie nagrywa w 1080p ? Arc i Arc S bez problemu radzą sobie z 720p skoro xperia S ma lepszy procesor to pewnie daje radę z 1080p

  • 0

    23. ~greg  2012-03-08 08:47:43  host: sub223-100.elpos.net

    ludzie-przestańcie być durni. Czy mój apel do was dotrze-nie wiem. Ale zauważcie,że wasze argumenty typu ,,sgIII zmiecie xperię s bo ma 4 rdzenie " jest równie mądry jak to że kolor biały jest lepszy od czarnego bo ...jest biały. Pewnie sgIII będzie szybszy od xperii s i innych telefonów ale ja wybiorę xperię s -dlaczego? BO MA MNIEJSZY EKRAN I ZMIESZCZĘ TELEFON W KIESZENI. Jeśli macie mózg wyciągnijcie w końcu jakieś wnioski z mojej wypowiedzi i przestańcie pitolić o rdzeniach, pamięci itd.Każdy wybiera to co uważa dla niego za rozsądniejsze.Proste.

  • 0

    24. ~riki  2012-03-08 09:08:33  host: z08-09.opera-mini.net

    Po przeczytaniu większości wypowiedzi, nasuwa się jedna myśl,więcej rdzeni to by się przydało, co niektórym ale do swoich głów. @23-jest jedyną zrównoważoną wypowiedzią, reszta to chyba wypowiedzi dorastającej młodzieży. A tak na koniec, co tak niektórym przeszkadza że redakcja testuje sony?

  • 0

    25. ~rain86  2012-03-08 09:16:36  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @22 17 pytał to odpowiedziałem do czego, co do ekranu - podłączasz pod tv via HDMI i masz tyle cali ile dusza zapragnie więc w czym problem?

  • 0

    26. ~  2012-03-08 09:17:41  host: z34-02.opera-mini.net

    Riki, ale rdzenie na myślenie nie pomagają.. Ten wniosek z wypow.nr.23 mogłeś wyciągnąć ;-D

  • 1

    27.  2012-03-08 10:23:20

    @25 zapewniam Cię, że Xperia S radzi sobie z 1080p na youtube. Każdy producent wnosi coś do rozwoju. Nie byłoby konkurencji nie byłoby rozwoju byłby tylko monopol tak jak kiedyś TP

  • 0

    29.  2012-03-08 19:43:24

    @23. Jak na ekran 4.3" to Xperia S jest akurat dość duża.

  • 0

    30. ~  2012-03-08 21:15:25  host: z42-09.opera-mini.net

    Szkoda ze rozwalili polska strone SE po przejeciu sony.

  • 0

    31. ~se  2012-03-30 21:45:17  host: 178-37-18-106.adsl.inetia.pl

    jak wy pieprzycie sgs2 jest duzo lepszy procek mimo 1.2mgh jest szybszy niz w xperi s zdjecia i nagrywanie ma lepsze samsung chodz xperia ma niby 12mp mam oba w domu tez sie moja zona napaliła na xperie s po 2 xperia s skup nowki w komisie to 1400zl a samsunga gs2 1500zl a po 4 karta graficzna w xperii s jest duzo słabsza i duzo gorsza niz w sgs2

  • 0

    32. ~Arcadio  2012-08-10 10:42:07  host: 178-36-83-70.adsl.inetia.pl

    do ludzi którzy uważają że galaxy s 2 jest lepszy. rada! Rozpędź się a ściana cię znajdzie! dużo komentarzy jest napisana przez szczylków którzy dopiero co wyślij z pieluchy a już mądrują, a nigdy nie miały w ręku lepszego smartphone niż tego co daje operator w mixie za doładowania. Pewnie nie miałeś w ręku ani Samsunga Galaxy 2 ani Sony Xperie S. Smartphone Sony jest nowszy a przy tym nowocześniejszy, zdjęcia robi bardzo ładne(nie będe się rozpiswał jakie ma opcje ciekawe aparat), zaś Samsung Galaxy s 2 robi dość przeciętne(tu nie muszę nic pisać bo aparat ma standardowe opcje i nic specjalnego nie ma).W grach Xperia nie ustępuje w wydajnością niczym samsungowi, co ciekawe gry włączane na sony wchodzą na wyższą rozdzielczość, taka gra lepiej wygląda ma mniej krawędzi itp. Co do ceny to samsung trzyma cenę to prawda, wyrobił sobie markę na Galaxy s i9000. Ja polecam Sony Xperie s z czystym sumieniem! polecić też mogę LG Optimus p920 też smartphone z wysokiej półki! i też nie jest gorszy od samsuna galaxy s 2.

  • 0

    33. ~xperia s owner  2012-09-29 22:18:55  host: 89-70-94-115.dynamic.chello.pl

    Mam ten badziew od 3 miesiecy i odradzam wszystkim stanowczo. W porównaniu z GS II to bezwartościowy śmieć! Od początku problemy: żółte plamy na wyświetlaczu, dolna część telefonu skrzypi, resetuje się, zawiesza i jeszcze ta lampa błyskowa która świeci 5 razy gorzej od GS II. Wyświetlacz też wiele gorszy. Co z tego że duża rozdzielczość jak to zwykły prądożerny LCD. Wystarczy porównać. Jeszcze raz odradzam wogóle myśleć o Sony. Tysiące fonów z wadą ekranu a Sony nie wymiena ich na nowe!! Dziadowska firma i dziadowski produkt

  • 0

    34. ~Se  2012-10-12 09:20:55  host: 77-255-70-181.adsl.inetia.pl

    SGSII w porównaniu do SXS to staroć :D na co mi taka badziewska rozdzielczość... Co jak co ale wyświietlacz ma boski w porównaniu do tego czegoś montowanego w SGSII. fakt procei i grafa słabiej wypada, ale Sony ma wiecej roboty procek musi pracować więcej nad zredagowaniem grafiki w takiej rozdzielczości. Nigdy w zyciu ten telefon mi sie nie zacioł. ani nie mam zadnych zółtych plam. A bateria mi trzyma 3 dni spokojnie ;) Widocznie miałeś pecha z egzemplarzem. Powodzenia fonbojuuuu Samsunga ;)