Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Testujemy wydajność Samsunga I9300 Galaxy S III

Testujemy wydajność Samsunga I9300 Galaxy S III

LuiN 19 Czerwca 2012 00:27

0 0

samsung i9300 galaxy s iii Przetestowaliśmy wydajność Samsunga I9300 Galaxy S III - pierwszego czterordzeniowego smartfonu koreańskiego producenta. Jak urządzenie radzi sobie z grafiką 3D i przeglądaniem Internetu na tle konkurencji? Czy pokonało HTC One X?

Samsung I9300 Galaxy S III łączy ekran HD z wydajnymi czterema rdzeniami Cortex-A9 taktowanymi zegarem 1,4 GHz (chipset Exynos 4412 Quad), 1 GB pamięci RAM i grafiką Mali-400MP. Jak okazało się w testach, całość uzupełnia bardzo wydajna pamięć wewnętrzna.

Sercem konkurencyjnego HTC One X jest czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3 (z pomocniczym piątym, energooszczędnym rdzeniem), taktowany zegarem 1,5 GHz, uzbrojony dodatkowo w chip graficzny ULP GeForce i 1 GB pamięci RAM. Telefon pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.0.3 z nakładką systemową Sense 4.0.

Co ciekawe, nie mniej groźnym rywalem okazał się Asus Padfone, oparty o dwa rdzenie Krait, taktowane zegarem 1,5 GHz (Qualcomm Snapdragon S4) i grafikę Adreno 225 oraz 1 GB pamięci RAM. W przeciwieństwie jednak do wyżej wymienionych urządzeń ma on ekran nie HD, lecz 540 x 960 pikseli.

Wyniki testów przedstawia zbiorcza tabela (wszystkie telefony z Androidem 4.0); SunSpider (JavaScript) i BrowserMark (HTML5) to benchmarki przeglądarki internetowej:




benchmark sgs3

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: test telefonu HTC One X.
Zobacz: test telefonu Samsung Galaxy S II.
Zobacz: test telefono-tabletu Samsung Galaxy Note.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21. ~  2012-06-19 10:55:48  host: 87-206-115-137.dynamic.chello.pl

    Jest wersja procesorem SnapdrogonS4 SamsungaIII wydajnieiszy programowo i energetycznie

  • 0

    22.  2012-06-19 11:06:34

    @20 my mówimy o ogólnej różnicy procesorów(szybkość w codziennych czynnościach) a nie o różnicy ekranu aparatu czy innych rzeczach... oczywistą oczywistością jest, że s3 ma lepszy ekran czy inne podzespoły. Jak mówiłem jakieś 80% szybkości menu/gier.aplikacji t o OPTYMALIZACJA nie procesor(wystarczy spojrzeć na iPhona 3gs na którym gry wyglądały i działały niesamowicie mimo procesora 600 MHz) jednak w grach liczy się GPU a tu co nowy model to nowy GPU, więc kolejna oczywistością jest lepsza wydajność w grach.

  • 0

    23. ~RICOO  2012-06-19 11:36:50  host: user-109-243-129-34.play-internet.pl

    GALAXY S III wymiata obecnie wszystko inne i po dotknięciu go zamieramy na moment widząc tą głębie w kolorach . Cieniutki , leciutki coś wspaniałego . Może tak się podniecam bo dopiero go używam drugi dzień ale naprawdę REWELKA . Mój iPhon 4 już leży w szufladzie a raczej w serwisie bo ciągle się zawieszał. Nie ma lepszego obecnie wymiatacza ...

  • 0

    24.  2012-06-19 12:06:14

    @18 - SGS 1 po optymalizacji romu chodzi szybciej? bardzo odkrywcze stwierdzenie, powiem więcej SGS 2 po optymalizacji też chodzi szybciej więc o czym gadanie? tak czy siak SGS 2 ze swoimi dwoma rdzeniami bije jedynkę na każdym kroku więc nie brnij. Zgodzę się jednak że wyścigi w ilości rdzeni, taktowaniu ich zegarów itp jest chore, ale wielu ludzi przy zakupie sprzętu tylko tym się kieruje więc nie dziwmy się producentom sprzętu że idą w "cyferki".

  • 0

    25.  2012-06-19 12:15:28

    No to i ja dorzuce swoje 3 grosze. Po pierwszych kontaktach z S3 stwierdzam, ze smiga jednak duzo szybciej i responsywniej od S2, szczegolnie w czesci zastosowan - na przyklad w przegladarce :) Nie mowie o ROMach nie oficjalnych, porownuje oficjalne - podkreslam. Na Linaro tez przyjdzie czas (szczegolnie na S3 trzeba dac mu troche czasu). Wg testow na stronach i wg recenzji uzytkownikow bateria trzyma srednio na jeza, ale bez tragedii o jakiej wspomina #1 - takze moze przestan klamac. #6: anonimie, to tylko zajawka do duzego testu, jak sie nie znasz a i tak wypowiadasz to spadaj na szczaw. Ach.. BTW. Z ulotki g*wno sie dowiesz - to sa testy, ktore trzeba przeprowadzic i poswiecic na nie czas. Gimnazjalisto w NAJLEPSZYM razie. #8: LG 4x ma podobne wyniki testow, niemniej wypada w zdecydowanej wiekszosci gorzej od S3.

  • 0

    26.  2012-06-19 12:19:03

    LuiN: Samsung S3 nie ma Sense'a, tylko TouchWiza 4.0, czeski blad :D

  • 0

    27. ~xpat  2012-06-19 12:27:09  host: btt11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i co kogo obchodzą benchmarki. urządzenie ma być poręczne przede wszystkim. co kogo obchodzi że strona się otwiera o 0,05 sekundy szybciej

  • 1

    28.  2012-06-19 12:34:19

    26@ - przecież wyraźnie masz napisane że HTC posiada sense a nie Samsung.

  • 0

    29.  2012-06-19 12:58:19

    #28: Racja ;) Mea culpa ;)

  • 0

    30.  2012-06-19 14:22:10

    6, jakbyś był naszym stałym czytelnikiem, to byś wiedział, że testy wydajności są częścią znacznie większej całości. Na pełną recenzję telefonu przyjdzie jeszcze pora.

  • 0

    32. ~  2012-06-19 18:47:48  host: z39-04.opera-mini.net

    Film z testu linaro wyglada na klamstwo. Wyniki zbyt bliskie 30 i 60 fps. To wyglada na to ze benchmark idzie tylko z inna czestotliwoscia odswiezania ekranu z wlaczonym v-sync. Benchmarki wideo robimy bez v-sync zeby uzyskac fps>f odswiezania ekranu.

  • 0

    33. ~mlody  2012-06-19 18:54:21  host: user-109-243-70-115.play-internet.pl

    niby bieda w kraju a tu co drugi ma s2 czy s3 a widze za sa nawet osoby co maja po 3 modele "bo mi sie spodobal". istna obluda...

  • 0

    34.  2012-06-19 19:59:33

    @33 ja mam bo zarobiłem na to ciężko :] też możesz ruszyć cztery litery i w parę miesięcy możesz mieć telefon, lato idzie na polu zarobisz :D

  • 0

    35. ~  2012-06-20 08:53:55  host: afaq83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam pytanie do posiadaczy S3,czy istnieje możliwość przenoszenia aplikacji na kartę pamięci? I druga rzecz czasem przy oglądaniu filmów z youtube gdy film się buforuje mam takie 3 małe czarne plamki zawsze w tych samych miejscach,trochę mnie to martwi.Ogólnie przy codziennym użytkowaniu tego nie widać ale właśnie podczas oglądania filmów gdy sie buforuję a tło jest ciemno szare widać te plamki.Czy mam oddać telefon na gwarancję?

  • 0

    36. ~Mariusz  2012-06-20 12:50:23  host: nat1.ten.net.pl

    tak się zastanawiam czytam co niektórzy piszą, posiadam samsunga Note,kumpel kupił s3 i nie widzę różnicy w jakości ekranu, tu i tu jest Samoled hd,dodatkowo ja mam wgrane bravia mod, io ile nie widziałem różnicy wcześniej, to teraz jak się porównuje te ekrany to na note jest ostrzejszy obraz :D

  • 0

    37. ~Mariusz  2012-06-20 18:32:17  host: aeoa116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Poza tym ja na swoim Note mam 86 fps w tym tescie(gpu -400 mhz) :) one x wymieka i po co mu te 4 rzenie jak nawet benchmark tego nie wykorzystuje to co dopiero w codziennym uzyciu.

  • 0

    38. ~mlody  2012-06-21 00:41:32  host: user-164-127-248-156.play-internet.pl

    @34 wyobraz sobie ze tez ciezko pracowalem na swojego s2 a jeszcze trudniej bylo przy wydawaniu tej kasy ;]

  • 0

    39. ~  2012-06-21 22:50:41  host: public-gprs411501.centertel.pl

    @23 Iphone'a to ty tylko na zdjęciu widziałeś skoro piszesz, że ci się zawieszał

  • 0

    40. ~klif  2012-06-23 00:25:09  host: user-31-174-167-194.play-internet.pl

    powiem tak, poczekam na 10 cali :))) wtedy to będzie telefon !!!

  • 0

    41. ~Guczicsu  2012-08-10 19:47:34  host: 46.205.8.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    mam N7000 i S3 oba są zaje.....ste. Plus dla S3 za działanie lecz N7000 też git. Kupować nie żałować.

Dodaj swoją opinię