Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Testuj płatności zbliżeniowe w Orange z Nokią Lumia 920

Testuj płatności zbliżeniowe w Orange z Nokią Lumia 920

sirmark 14 Listopada 2012 21:25

0 0

nokia lumia 920Orange rozpoczyna kolejną edycję akcji Testuj z Orange. Tym razem użytkownicy będą mogli testować płatności zbliżeniowe z telefonem Nokia Lumia 920.

Zasady akcji są takie same jak w poprzednich edycjach. Po pierwsze trzeba się zarejestrować na stronie operatora pod tym adresem i odpowiedzieć na pytania eliminacyjne.

Spośród wszystkich zainteresowanych jury konkursowe wybierze 150 testerów. Otrzymają oni smartfony na 4 tygodnie, podczas których wykonywać będą zadania związane z telefonem oraz usługą Orange Cash. 70 osób zatrzyma telefon na własność.




Rejestracja potrwa do 3. grudnia, a lista 150 testerów ogłoszona zostanie 14. grudnia.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: regulamin konkursu "Testuj z Orange - Orange Cash" (plik .pdf; 120 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 2

    2. ~Jack  2012-11-15 00:48:46  host: abdu51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1 to jest forum do dyskusji a nie do wylewania swoich osobistych uczuc

  • -1

    3. ~wziuuuu  2012-11-15 03:17:58  host: c47-247.icpnet.pl

    Osobiste odczucia to jego/jej własna opinia, dyskusja polega na wyrażaniu własnej opinii.

  • 1

    4. ~miro  2012-11-15 07:38:26  host: 031011129163.warszawa.vectranet.pl

    Tak, rejestrujesz się, zostawiasz dane a Oni zbierają, buduja bazę a potem obdzwaniają i proponują abonoment, już tak miałem, raz dałem się nabrać, wystarczy. A płatności zbliżeniowe mam w karcie Debetowej/MZA.

  • 2

    5. ~mnb  2012-11-15 08:11:57  host: ip-51-9.zax.pl

    Lumia 920 - fajna rzecz. Wolę jednak jej nie mieć, niż mieć cokolwiek wspólnego z Orange.

  • 1

    6.  2012-11-15 08:23:21

    Ostatnio wiele z mitów dotyczących zagrożeń związanych z NFC obalił Pan z Mastercard Europe. Stwierdza m.in. że: "po kradzieży telefonu (przez blokadą kart) możliwe są płatności do 50 zł bez autoryzacji, ale tylko, gdy użytkownik ustawi wcześniej opcję FAST PAY (wybierze domyślną kartę, którą można płacić bez konieczności uruchamoania aplikacji)". Z tego co mi wiadomo to czegoś takiego jak: MyWallet w tej części Europy jeszcze nie było. Co do Orange mam poważne wątpliwości, czy praca nad wdrożeniem tego systemu płatności nie została zrobiona nieco na siłę, bez pomysłu, na zasadzie: "Oni będą mieli, to my też!"Stąd też teraz szukają testerów, ale może się mylę...

  • -1

    7. ~  2012-11-15 08:24:57  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    a ja bym z checia przetestował - w sumie wygląda na to, ze platnosci za pomoca NFC są bardziej bezpieczne dla tych, którzy mają jakieś ale do płatnosci zblizeniowych, bo tu aktywuje sie usługe w danym momencie (z tego co wiem), a karta jest aktywna przez cały czas.

  • 1

    8. ~  2012-11-15 08:25:28  host: user-94-254-144-81.play-internet.pl

    Lepiej wybulić kasę na telefony niż na pensje dla fachowców?

  • 1

    9. ~...  2012-11-15 08:38:06  host: 87-205-230-99.adsl.inetia.pl

    @Ufomarian ta... jasne. Słuchaj wiecej "pana" z MC i naganiaczy finansowych. Przeciez ta technologia jest najgorszą możliwą, jeszcze gorzej zabezpieczona od zwykłych KK.

  • 1

    10.  2012-11-15 08:43:18

    @9 A miałeś okazję testować NFC? Ja jeszcze nie, dopiero wyrabiam sobie opinię na ten temat. Póki co na podstawie słów mądrzejszych ode mnie osób, związanych z tematem. I widzę to jako duże udogodnienie. Natomiast, gdy NFC zostanie wprowadzone w moim banku to pewnie wejdę w to i wtedy dopiero będę mądrzejszy o doświadczenie.

  • 1

    11. ~...  2012-11-15 08:59:07  host: 87-205-230-99.adsl.inetia.pl

    @10 Jeżeli za "mądrzejszych od siebie" uznajesz dziejszą fiansową plutokrację i marketingowych naganiaczy to ja nie mam więcej pytań. http://niebezpiecznik.pl/?s=NFC

  • 1

    12. ~...  2012-11-15 09:00:25  host: 87-205-230-99.adsl.inetia.pl

    I jeszcze o "bezpiecznych płatnościach" http://niebezpiecznik.pl/tag/rfid/

  • 1

    13.  2012-11-15 09:10:07

    @11, Wyraźnie podkreśliłem "mądrzejszych od siebie osób związanych z tematem". Dzięki za porady. Wiadomo jednak, że każdy kij ma dwa końce...

  • 1

    14. ~KanonierKa  2012-11-15 10:05:03  host: 078088194060.oswiecim.vectranet.pl

    @Ufomarian poczytaj także to: http://samcik.blox.pl/2012/10/Horroe-we-Wroclawiu-Nie-trzeba-zna c-PIN-u-do.html

  • 2

    15.  2012-11-15 10:42:31

    Lumie 920 z chęcią bym potestował, jednak z racji tego że to oferta Orange to zrezygnuję z tej pokusy ;-)

  • -1

    16. ~n0n3  2012-11-15 11:53:14  host: 5.178.64.67

    rfid uzasadnia WYŁĄCZNIE chciwość instytucji finansowych pragnących położyć łapę na intercharge od operacji małokwotowych - natomiast os strony bezpieczeństwa użytkownika tej technologii nie da się obronić! - jeden przykład z wielu: operacje w pos'ach nfc/rfid NAWET kartami DEBETOWYMI są offlajnowe! - pozostaje pytanie do ludzi z PR - czy naprawę wszystko da się tłumaczyć wygodą? bo ludzie i tak to qpią!

  • 0

    17. ~mmm9  2012-11-15 12:01:38  host: 83-238-175-136.ip.netia.com.pl

    Czym się niby przejmujecie? W każdym normalnym banku jest ubezpieczenie -48hr od kradzieży na transakcje bez pinu ... W dodatku rfid to nie nfc, on tylko zachouje zgodność. Po drugie płatność za pomocą nfc jest możliwa do zabezpieczenia kodem pin niezależnie od kwoty.

  • 0

    18. ~...  2012-11-15 16:28:01  host: 87-205-232-81.adsl.inetia.pl

    @Ufomarian OK, źle Cię zrozumiałem. Dziś ludzie wierzą we wszystko co mnie nibywale wręcz irytuje.

  • 0

    19. ~...  2012-11-15 16:29:34  host: 87-205-232-81.adsl.inetia.pl

    @mmm9 nie bądź naiwny.

  • 0

    20. ~:)  2012-11-15 16:32:09  host: 89-76-10-120.dynamic.chello.pl

    Jakos nie umiem znalesc tego telefonu w Orange natomiast Huawei P1 w Orange jest tanszy jak w play i o wiele lepsze warunkach 1 gb internetu 500 minut na 500 sms za 69 zlotych orange a play za 64 zl mam 400 minut na 600 sms plus 1gb wiec po co przenosic numer do play z Orange ?

  • 0

    21. ~.  2012-11-15 18:12:17  host: public-gprs499294.centertel.pl

    @mmm9 - jest dokładnie odwrotnie :) ubezpieczenie jest >150 € (no chyba ze zaboolisz na dodatkowe) - a operacje są < tej wartości - i po 2'gie NIE MA MOŻLIWOŚCI zabezpieczenie operacji rfid/nfc < 50 PLN PIN'em.... tjaaa

Dodaj swoją opinię