Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Testowe usługi 3G w Idei

Testowe usługi 3G w Idei

sirmark 31 Lipca 2005 17:03

0 0

Idea rozsyła użytkownikom ofertę na testowanie usług 3G. Prawdopodobny start usług to początek września.

Proponowane są dwie wersje usług 3G:
1. Pakiet 3G:
Pakiet 3G można dokupić do aktywacji w planie taryfowym Jedna Idea 100 i 200 (Premium). Promocyjna cena pakietu wynosi 1 zł brutto.

Pakiet obejmuje:
20 godzin Wideo Rozmów
1 GB transmisji danych (połączenia z WAP oraz Internetem)
100 MMS-ów

Jak działa pakiet 3G?
Zasoby Pakietu 3G wykorzystywane są w pierwszej kolejności, przed kwotą deklarowaną.
Po wykorzystaniu pakietu Wideo Rozmów kolejne połączenia wideo są rozliczane identycznie jak połączenia głosowe (taka sama opłata jak w sieci GSM)
Transmisja danych po wykorzystaniu Pakietu 3G jest również rozliczana zgodnie z cennikiem oferty dla numeru.

Z Pakietu 3G można korzystać posiadając telefon działający w sieci 3G oraz kartę SIM zapewniającą dostęp do tej technologii (SIM 3G).
W ofercie Idea proponuje telefon Nokia 6680, który będzie można kupić w promocyjnej cenie, dostępnej tylko dla uczestników testów. Cena będzie zależna od wybranej kwoty deklarowanej.




2. Licencja UMTS - nielimitowany dostęp do Internetu za 49 zł miesięcznie. :
Promocyjna opłata abonamentowa za Licencję UMTS - 49 zł (59,78 zł brutto)miesięcznie – obowiązuje przez cały okres trwania umowy (24 miesiące).
Podczas trwania testu , kartę PCMCIA Merlin Novatel U530 można kupić w promocyjnej cenie 1 zł (1,22 zł brutto)

Jak skorzystać z testowej oferty promocyjnej?:
Wystarczy odwiedzić jeden z firmowych salonów sieci Idea na terenie Warszawy:
Pl. Konstytucji 6
ul. Pańska 57/61
ul. Okrzei 34
Al. Niepodległości 24/30
Al. Jerozolimskie 179

Warunkiem skorzystania z promocyjnych cen za Pakiet 3G (1 zł brutto) i Licencję UMTS (59,78 zł brutto) jest wypełnienie w ciągu 3 miesięcy od aktywowania usługi, ankiety dotyczącej procesu aktywacji, jakości sieci i usługi 3G, zawartości portalu Świat Idei i obsługi klienta.
Jeżeli w ciągu 3 miesięcy nie zostanie wypełniona ankieta, użytkownik zostanie obciążony pełna opłata za Pakiet 3G w wysokości 99 zł brutto lub za Licencję UMTS 157,38 zł brutto.

Co się dzieje po zakończeniu promocyjnego okresu usługi?:
Promocyjne ceny na Pakiet 3G będą obowiązywać przez 12 m-c, a na Licencję UMTS przez 24 miesiące. Po tym okresie można będzie:
zmienić plan taryfowy i skorzystać z dostępnej wówczas oferty 3G
nadal korzystać z usługi w cenach niepromocyjnych czyli 59,78 zł brutto za Pakiet 3G i 157,38 zł brutto za Licencję UMTS
deaktywować usługę

Ulotka:
idea ulotka3g idea ulotka3g

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 65
  • 0

    46.  2005-08-05 17:54:15

    D@ario: Przejrzyj sobie te linki ->
    http://www.phones-direct.ro/6820_n.htm
    a ten szczególnie ->
    http://www.phones-direct.ro/images/6820_04a.jpg

  • 0

    47.  2005-08-05 18:14:40

    przejrzalem, obejrzalem :)
    Dzieki :)

  • 0

    48. ~wojcyc  2005-08-07 00:21:30  host: nat-p1.e-net.pl

    a w Japoni sa juz opracowywane telefony 4G :D:D:D:D gdzies tak slyszalem

  • 0

    49. ~uy6  2005-08-07 17:52:09  host: cje236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jaki tel sie dostaje

  • 0

    50.  2005-08-07 20:01:27

    a ja mam takie głupie pytanie :) ale siakos mi się tak nasuneło. Od jakiej liczby aktywacji, rachunków itp. itd. czy może innych czynników zostaję sie klientem kluczowym w sieci IDEA? ...i jakie później się ma z tego profity?

  • 0

    51. ~Avalon  2005-08-08 17:26:25  host: awq133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co do mapki to polecam stronę www.moc.idea.pl, reszte sobie doczytajcie.

  • 0

    52. ~qwerty  2005-08-09 22:55:25  host: gprs8.idea.pl

    gwoli wyjaśnienia - to jest oferta dla wyselekcjonowanych przez opa klientów a nie jak podano w niusie:
    Jak skorzystać z testowej oferty promocyjnej?:
    Wystarczy odwiedzić jeden z firmowych salonów sieci Idea na terenie Warszawy
    BZDURA !!

  • 0

    53. ~and_  2005-08-09 23:44:43  host: gprs5.idea.pl

    No a ja właśnie od dzisiaj testuję Licencję UMTS. Usługa już działa od 21.07.2005. Jestem zaskoczony szybkością, w zasadzie (u mnie na Slużewcu) prędkość nie spada poniżej 200kb/s, to nawet szybciej niż moje stałe łącze....Przez te kilka godzin testów połaczenie nie zostało ani razu zerwane. Stronki wczytują się sprawnie, słucham radia przez winampa, gadam przez Skype (przy GPRS można tylko o tym pomarzyć) i generalnie jestem zadowolony, chociaż cyrograf na 24 miesiące to kawał czasu.... Ale karta Merlin 530 rzeczywiście kosztuje złotówkę, aktywacja też złotówkę i 22 grosze:-), a abonament niecałe 60 PLN, więc to i tak najlepsza oferta na rynku...a do tego też obejmuje transmisję GPRS na terenie kraju i w cenie są też HotSpoty Idei.Czego chcieć więcej?:-)Podobno ta usługa jest tylko dla "wąskiego grona wybranych abonentów" ale ja nic szczególnego nie robilem poza tym, że płaciłem rachunki w terminie i... co 2 mce raklamacje pisałem, bo ciągle naliaczali mi za duże rachunki, bo "system źle zadziałał"... może to dlatego? Eeeee, nie wierzę :-)

  • 0

    54. ~  2005-08-10 11:14:56  host: out1.bphpbk.pl

    a ja sie przymierzam... byłem w plusie, erze... ale z IDEI jestem najbardziej zadowolony!!!
    wiec, na nokie 6680 jestem juz od jakiegos czasu nastawiony... a tu prosze... taki surprise:)

  • 0

    55. ~tom_kedar  2005-08-10 11:34:26  host: v20-s1.itpp.pl

    Co po zaproszeniu i ulotce jeżeli w biurze obsługi abonenta idea nic jeszcze nie wiedzą i o szczegółach zasięgu, transmisji itp. nic nie są w stanie powiedzieć. Kierują jedynie do salonu - idź kliencie zobacz sobie kartę i ją wykup:-)

  • 0

    56. ~haha :D  2005-08-10 16:07:25  host: dnn232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W idei dopiero testy... haha :) widac wlasnie jaka to jest siec ktora tak goni i goni Erę z Plusem tylko jakos to jej nie wychodzi zaspecjalnie. Nigdy nie dogoni giganta a chyba wiecie o jakiej siei mowie... Era!

  • 0

    57. ~tomico  2005-08-10 17:28:13  host: 62.233.185.142

    super, idea przymierza sie do umts i juz niedlugo i zmieni nazwe na orange.

  • 0

    58.  2005-08-11 03:42:55

    Idea jak zawsze w tyle. A pomyśleć że start w 98r. miała taki sam jaki pozostali i z takim samym poziomem usług do PlusGSM i Era tych pare lat temu...

  • 0

    59. ~and_  2005-08-14 17:17:58  host: gprs6.idea.pl

    No nie do końca prawda z tym startem. Idea wystartowała najpóźniej a do tego tylko z częstotliwością 1800MHz co ograniczało ją tylko do dużych aglomeracji, więc już na początku była w tyle. Zasięg ogólnopolski (900MHz) ma dopiero od marca 2000 (o ile mnie pamięć nie myli) więc dopiero do tamtego czasu może konkurować z Erą i Plusem. Ale wydaje mi się że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, dzięki opóźnieniom Idea ma najnowszy sprzęt (tak mi się wydaje), więc najszybciej uda jej się powiększyć (i tak już największy) zasięg EDGE a może i UMTS. No a stopień świadomości konsultantów BOK i ich kompetecje to już odrębna sprawa....Zawsze jak do nich dzwonię to sobie w myślach życzę,żeby mi się trafił ktoś taki na lini jaki zawsze mi się trafiał w Erze, no ale w 90% trafia się ktoś kto w ogóle nie powinien tam pracować...:-( No ale cóż, Idea jaka by nie była to jest najtańsza, ma najlepszy program lojalnościowy i największy zasięg EDGE, a to to mi teraz chodzi. A do BOK przestałem dzwonić :-))))
    P.S. Po 5 dniach testowania UMTS w Idei nadal twierdzę że świetnie działa, ale do karty Merlin U530 mam coraz więcej zastrzeżeń...:-((

  • 0

    60.  2005-08-14 17:44:55

    Mówiłemm o kwestii oferowanych usług a nie zasięgu. Choć on aż tak bardzo nie odbiegał od pozostałych. Sam pamiętam :) ...kiedy po raz pierwszy kupiłem mojego Panasonic'a EB - G450 w PlusGSM w 97r. ;)) ...to były czasy :)
    ..a co do tego najnowszego sprzętu jesteś w DUŻYM blędzie. Zapewniam :) ...przynajmniej ma najbardziej awaryjny. Co do zasiegu EDGE czy UMTSa to wiesz...zalezy od planów firmy. Moze akurat tym firma chce sie poszczycic to wprowadza. Bo tak zaklada plan rozwoju firmy i plan marketingowy :) ...ale uslugi PTT pewnie jeszcze dlugo nie uswiadczymy w IDEI. Pewnie tak samo bedzie z Idea24On-line dla POPa...
    Co do BOKu IDEI zgadzam sie z Toba w 100%. To jedna wielka paranoja. Szkoda gadac. Natomiast sam widzisz, u Ciebie technicznie UMTS chodzi dobrze, ale sprzet ktory dostales jest taki sobie..no coz, jakby Ci to powiedziec. Zaplaciles za to, za co masz :) to tak jakby kupic SonyEricssona T230 za 1zł. :)

  • 0

    61. ~  2005-08-15 11:34:09  host: gprs5.idea.pl

    D@ario - może masz i rację. Nie pracuję w Idei, więc nie wiem co tam jest grane. W każdym razie sądziłem, że ta karta jest lepsza, tzn. bardziej czuła. Dziś jestem na wiosce i karta w ogóle nie znajduje sieci...Podczas gdy w moim LG mam 3 kreski (na pięć) i bez problemu zestawiłem połączenie GPRS. W Wawie mam BTSa tuż za oknem, więc stąd był ten chwilowy zachwych :-). Ale na szczęśce we wrześniu konczy mi się umowa, więc może znowu ich postraszę że odejdę i uda mi się jakiś fajny fon edżowy wziąć z Idei za małe pieniądze i z niskim abonamentem (czy to w ogóle możliwe?:-)). Niestety mam problem bo lubę telefony z klapką, a z tego co wiem to tylko Motka V547 ma edge, ale ten edge jest dość powolny w tym modelu.... D@ario, jaki telefon polecasz? Poza tą noką co masz? :-)))

  • 0

    62. ~and  2005-08-15 21:42:32  host: gprs8.idea.pl

    To już nie wiem jak to jest z tym UMTS, dziś znowu jestem w Wawie i transer osiągnąłem 420 kb/s w dwóch niezależnych narzędziach pomiarowych, coś tu nie tak....;;przecież maksymalny transfer merlina to 384kb/s.... o co chodzi? Dario, jaki fon do edża wziąć, please odpowiedz!

  • 0

    63. ~and  2005-08-15 21:45:40  host: gprs8.idea.pl

    no a teraz 460 kb/s.,,,, nic dodać nic ująć, tylko się cieszyć:-) szkoda że jest tak ogromna różnica miedzy dniem i nocą :-), bo w dzień to oscyluje woków 200kb/s...

  • 0

    64. ~tom_kedar  2005-08-26 22:35:43  host: gprs8.idea.pl

    Od wczoraj mam kartę merlin i...W Warszawie między Bemowem a Jelonkami UMTS ma bardzo słaby zasięg i z regóły transmisja nie idzie. Pozostaje GPRS. W BOA powiedzieli, że być może będą musieli zestroić stację bazową. Jak się coś zmieni dam znać.

  • 0

    65. ~tom_kedar  2005-09-15 14:44:13  host: gprs5.idea.pl

    15.09.2005 r. UMTS działa w okolicach Ratusza Bemowo. Problem został rozwiązany.

Dodaj swoją opinię