Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Test wydajności 4 generacji telefonów Apple iPhone

Test wydajności 4 generacji telefonów Apple iPhone

LuiN 28 Lipca 2010 10:51

0 0
Każdy nowy telefon Apple'a miał być dwa razy szybszy od poprzednika. Po części działo się tak za sprawą nowego oprogramowania, które skutecznie spowalniało urządzenie starszej generacji. Oto jak sytuacja wygląda obecnie.

Na zamieszczonym niżej filmie iPhone 3G nie ma co prawda oprogramowania w wersji 4.01, czemu trudno się dziwić po głosach niezadowolonych użytkowników, jednak 3GS został już zaktualizowany do najnowszej edycji systemu. Obok samej wydajności 4 iPhone'ów, warto przyjrzeć się głębi czerni na ekranach poszczególnych generacji.






Źródło tekstu: vimeo, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~PatrykOS  2010-07-28 12:42:44  host: 14.179.wmc.com.pl

    @10, czy ja wiem, czy nie ma porównania do samoledów. Ekran Retina w iP4 to jeden z najlepszych, jak nie najlepszy ekran jaki dotąd wyprodukowano. Warto by było się temu przyjrzeć z bliska, a nie wydawać pochopną opinię, dodając jeszcze słowo "chyba" :)

  • 0

    16.  2010-07-28 12:48:40

    6: oj tam literówka, to przez przyzwyczajenia;) 14: ale samoled wcale nie wypadł idealnie w testach w dużym słońcu a jak wiadomo w takim wypadku technologia z Ipka jest jednak lepsza, co prawda nie widziałem jeszcze jak się zachowuje 4 w takiej sytuacji, ale 3G/GS radził sobie wręcz świetnie i mocne światło w ogóle nie wpływało na jakoś wyświetlanego obrazu. Więc trzeba sobie zadać pyt. lepsza większa głębia koloru (w tym wypadku już nie ma specjalnie dużej różnicy) czy widoczność na ekranie w drodze do pracy? ;> Sama technologia Samo lub nawet amo zostaje dla Samsunga, bo jak wiadomo HTC się wycofało, co prawda oficjalnie wiadomo z jakich powodów, ale rożne mogły być tego przyczyny..

  • 0

    17.  2010-07-28 13:22:02

    @16 nie doszukiwałbym sie jakichś nieoficjalnych pobudek, po prostu samsung trochę nieładnie zagrał względem konkurencji, ale w biznesie nie chodzi o grę fair play tylko o zarabianie kasy więc jest ok. Wybacz ale bawiłem się w słońcu i wave i 3gs i powiem że żaden z nich sobie nie radzi. i długo jeszcze nie będzie w tej kwestii pewnie zmiany. po prostu nie ma wciąż odpowiedniego sposobu na poradzenie sobie ze słońcem. zaraz ktoś powie że 3gs jest ekstra bo coś tam widać na nim, mnie coś tam nie urządza, chce mieć czytelność 100 procentówą. dlatego ostatecznie moge wrócić zawsze do mojej nokii 3310 :) powtarzam na gwizdek mi te wszystkie powłoki i super technologie skoro nie widzę prawie nic, więc tak naprawdę to nic?

  • 0

    18.  2010-07-28 13:22:34

    @1 bo Iphone 2G był pierwszy wlączony, a IPhone 4 jako ostatni

  • 0

    19.  2010-07-28 13:34:11

    17: oj nie mów, że coś tam widać, bo osobiście używam 3G i z doświadczenia wiem, że w pełnym słońcu bez problemu mogę napisać eska czy widzę kto do mnie dzwoni. Wiadomo, że takiej jakości jak w pomieszczeniu raczej nie dostaniemy, chociaż kto wie jaka to technologia będzie za kilka lat. A porównanie z Wave mam, bo przez tydzień miałem okazje testowania tego telefonu, co prawda aż tak źle nie jest, ale wyraźnie gorzej jak w 3G ;) Trzecia sprawa, że skoro Samsung się nie wywiązywał z umowy, a ich technologia byłaby zdecydowanie lepsza niż konkurencyjna, to HTC tak łatwo by nie zmieniał dostawcy wyświetlaczy tylko prowadził jakieś negocjacje... Chociaż tak jak mówisz, biznes to biznes, a jak wyglądają układy między producentami to tylko oni sami wiedzą.

  • 0

    20. ~Adramel  2010-07-28 13:35:18  host: chello089079164233.chello.pl

    Krisu6230i: W pentile są robione tylko SAMOLEDy. "Stare" AMOLEDy np z Omni II mają pełną rozdzielczość, 1 piksel to 3 subpiskele.

  • 0

    21. ~rob  2010-07-28 13:41:23  host: afaw167.neoplus.adsl.tpnet.pl

    brak testu 3d,w nim pewnie 3gs bylby szybszy. 4 i 3gs maja ten sam power vr gx535 a 4ka ma 4x wiecej punktow na ekranie.

  • 0

    22.  2010-07-28 13:44:42

    @21 pewnie tak. @20 ciekawe, nie wiedziałem, dzięki za sprostowanie! chociaż stare amoledy to też htc desire?

  • 0

    23.  2010-07-28 14:01:44

    #21: ale 4 ma dużo szybszy procek, więc niekoniecznie...

  • 0

    24. ~rob  2010-07-28 14:09:26  host: afaw167.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Duzo szybszy? ta sama architektura cortex,jedyne czym sie rozni to wieksza ilosc cachce l2 i no i taktowanie 600mhz vs 800mhz, wedlug mnie to nie duzo. po testach tez widac ze roznica prockow to kolo 20%.

  • 0

    25.  2010-07-28 14:27:30

    24: a od kiedy 800 mhz? Z tego co powszechnie wiadomo jest 1 Ghz, no chyba ze teraz ja jestem niedoinformowany...

  • 0

    26.  2010-07-28 14:33:52

    @25 podobno jest downclock do 800 z 1GHz które jest w galaxy s i wave.

  • 0

    27. ~rob  2010-07-28 14:53:54  host: afaw167.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a4 ma 1ghz w ipad w 4ce jest downclock do 800mhz co widac po testach gdzie porownano 3gs vs ip4 vs ipad. A jesli chodzi o galaxy s i wave to samsung dal tam troche inny procek niz a4, glowna roznica to mocniejszy uklad graficzny power vr gx540

  • 0

    28.  2010-07-28 15:35:04

    Czyli mam rozumieć, że zarówno Wave, Galaxy S jak i Iphone 4 nie mają procesorów 1 ghz tak jak HD2? ;> Tu mnie zaskoczyliście, bo nawet naklejka reklamowa na nowym Wave wyraźnie "trąbi" o tak dużym procku... ;)

  • 0

    29. ~PLANET  2010-07-28 16:15:28  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    Niewazne jakie sa bebechy, tylko jak wykorzystane. Wsparcie programistyczne, ot co...

  • 0

    30.  2010-07-28 17:07:38

    wave i galaxy ma 1ghz. mało tego to jest ten sam proc co w ip4 bo jak widac apple zrobic samo nie potrafi. inna sprawa że jak ktos napisze zle appsa to nawet i 2 giga procek nie pomoże. p.s. A4 to zmodyfikowany proc samsunga ale głównie jeśli chodzi o pobór mocy.

  • 0

    31. ~PLANET  2010-07-28 18:33:24  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    Przestan sie czepiac, bo przestane pozdrawiac ;) Nad "A4" czy jak go tam inaczej nazwac pracowal o ile kojarzy wspolnie nie tylko Samsung i Apple (tak) ale i pare innych pomniejszych firm. Bez nerwacji.

  • 0

    32.  2010-07-28 18:35:50

    według mnie test jest mało wiarygodny. Jedynie ta część, gdzie każdy z telefonów jest włączany/wyłączany pojedynczo, może być wiarygodna. Ja mam iP 2G ze stareńkim softem (1.1.4), ale mój włącza się i wyłącza błyskawicznie, szybciej od tych z testu...

  • 0

    33.  2010-07-29 08:23:37

    @31 no dobra, ale dziwne jest że wszyscy mówią że to jest chip samsunga no nie? :)

  • 0

    34.  2010-07-29 13:29:19

    Ja wlasnie mam problem, bo przymierzam sie do Wavea(Galaxy S rozpatruje ale raczej jest za duzy) i tak sie zastanawiam nad tym czy przesiadka z Jeta ma sens. Jet ma pare rzeczy ktorych w Wave zabraklo. Np czujnik oswietlenia, pelny amoled bez kastrowania subpikseli (chociaz nie widzialem roznicy negatywnej w kwesti jakosci obrazu) no i wyzsza gestosc pikseli niz wave. Narazie programow na Bada OS za duzo nie ma wiec Wave to tylko lekko zmodyfikowany Jet... Stad mam dylemat.

Dodaj swoją opinię