Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Test wideo Nokii E55

Test wideo Nokii E55

LuiN 18 Sierpnia 2009 10:23

0 0

nokia e55Do sieci trafił kompleksowy test wideo biznesowej Nokii E55. W załączonym do wiadomości filmie zobaczyć można porównanie z modelami E51 i E52, które w przeciwieństwie do E55 nie mają klawiatury QWERTY, oraz z posiadającymi taką klawiaturę Nokiami E71 i E75.

Klawiatura QWERTY zastosowana w E55 to tzw. Half QWERTY, czyli klawiatura, na której przyciskach umieszczono po dwie litery. Tego typu rozwiązanie wymaga odrobiny wprawy, nie do końca jest jednak nowe - od lat stosuje je firma RIM, znaleźć je można też np. w Sony Ericssonie P1i czy w HTC Touch Dual.

Nokia E55, podobnie jak E52 to jeden z najszybszych dostępnych na rynku telefonów z systemem operacyjnym Symbian S60 trzeciej edycji. Jest to zasługa procesora ARM 11 taktowanego zegarem 600 MHz, a także bardzo szybkiego modułu łączności HSPA (HSDPA do 10,2 Mb/s, HSUPA do 2 Mb/s).

Telefon bez trudu poradzi sobie z grami platformy N-Gage, a jego bateria o pojemności 1500 mAh pozwoli na nawet 672 godziny czasu czuwania lub 480 minut rozmowy.






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: All-About-Symbian, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~bambo  2009-08-18 11:15:17  host: 94.254.251.40

    podoba mi się ten sprzęcik E52/E55. Ciekawe kiedy rzucą na promocje u operatorów i czy cena będzie bardzo wyżyłowana.

  • 0

    2.  2009-08-18 11:17:44

    Drugi akapit, ostatnie zdanie, po "firmie RIM": powtórzyliście "znaleźć" :)

  • 0

    3. ~iskra  2009-08-18 12:12:42  host: xdsl.187.c78.petrotel.pl

    a kiedy e72?

  • 0

    4.  2009-08-18 12:23:44

    *** M_36 - dzięki, już naprawione. :-)

  • 0

    5. ~Lord Dagoth  2009-08-18 12:37:55  host: abwn46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może teraz czas na recenzje lub video-recenzje E52 ?? E55 ogólnie spoko fonik ale nie przekonuje mnie to Half QWERTY wole klasyczne klawiatury lub pełne QWERTY. Czekam na E52.

  • 0

    6. ~kwistas  2009-08-18 12:38:34  host: w3cache-5.wignet.pl

    Praktycznie identyczna jak E52, bez sensu robienie tego samego telefonu tylko z inną klawiaturą. Widocznie wena twórcza im się skończyła.

  • 0

    7.  2009-08-18 13:59:37

    Testowałem tą Nokię, do kitu ta klawiatura half qwerty, np litery Q i W nie sa przelaczane naprzemian tylko jesze jakies znaki tam dochodza. Jak juz ktos lubi takie wynalazki, to lepsza jest klawiatura qwerty, a ze klawiatura w telefonie sluzy przede wszystkim do wybiernia numerow, to najlepsza jest "normalna" klawiatura.

  • 0

    8. ~bambo  2009-08-18 14:54:09  host: 94.254.224.112

    Wojtaszek: do wybierania numerów to i tarcza by starczyła ;-)

  • 0

    9. ~  2009-08-18 17:23:05  host: 212.160.172.70

    a jak z ta jakoscia zdjec i wideo? rozni sie e52 od e55?

  • 0

    10.  2009-08-18 17:32:17

    bambo: wygodne to by nie było, ale jako gadżet ...

  • 0

    11. ~  2009-08-24 21:22:10  host: 94.254.137.109

    jakość video i zdjęć taka sama ,w e52 jest seryjny błąd ,podczas kręcenia filmów zatrzymuje się na chwilę obraz w e55 to zjawisko nie występuje,antena w tych telefonach zamontowana na dole tak jak w e66 czy e71 co nie jest dobrym rozwiązaniem.

  • 0

    12.  2009-09-03 08:57:04

    zarzekałaem się, że nie kupię, ale że "tylko krowa nie zmienia poglądów", to kupiłem, chciałem nokię 6700 i nawet miałem, ale jednak brakowało mi symbiana, pojemniejszej książki telefonicznej, poza tym 6700 jest troche za ciężka, niewygodnie się trzymało; co do e55, to bateria wytrzymuje zabawę przez 3 dni, parametr typu 30 dni na czuwaniu w przypadku takiego telefonu jest bez sensu, przypuszczam że będzie wytrzymywał do 10 dni przy "normalnym" użytkowaniu - trochę rozmów, trochę zabawy, aparat jest kiepski, jak wszystkie, optyka się liczy, robi dobre zdjęcia w srednich warunkach, troche za ciche rozmowy zarowno w trybie sluchawkowym, jak i glosnomowiacym, to wina softu, bo nawigacja czy muzyka jest glosna

  • 0

    13. ~rafał  2009-09-04 00:16:30  host: static-187-204-112-85.radom.pilicka.pl

    sam nie wiem co wybrać nokie e55 czy e71 ??? kto jest za lub przeciw i jesli można to dlaczego ? prosze o pomoc w wyborze .

  • 0

    14. ~ck  2009-11-09 22:48:48  host: dynamic-78-8-159-194.ssp.dialog.net.pl

    no wlasnie.... e71 czy e55? przylaczam sie do prosby co lepiej wybrac.

Dodaj swoją opinię