Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Test telefonu Samsung Galaxy Ace 2

Test telefonu Samsung Galaxy Ace 2

sirmark 5 Października 2012 08:41

0 0
samsung galaxy ace 2W dziale Artykuły ukazał się test telefonu Samsung Galaxy Ace 2.

Artykuł można przeczytać w dziale Artykuły / Testy sprzętu, bądź klikając tutaj.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    3. ~MvT  2012-10-06 11:28:13  host: apn-77-114-73-76.dynamic.gprs.plus.pl

    ad1 Czytam twój komentarz i nie wiem gdzie popełniłem błąd ucząc się Polskiego...

  • 0

    4.  2012-10-06 15:09:05

    Lepiej wybrać ów drugiego Ace'a, czy S Advance, do którego musiałbym dopłacić 150zł? W zasadzie niczym się nie różnią: procesor można podkręcić, większy ekran nie ma dla mnie znaczenia, ale większa ilość pamięci to argument, nad którym trzeba się pochylić - to się może bardzo przydać... Czy też może przesadzam?

  • 0

    5.  2012-10-06 16:37:35

    @4 różnica na procku w tych modelach jest niezauważalna, może się to zmienić wraz z aktualizacją do JB ale to i tak gdybanie, więc to na razie żaden argument na kupowanie S Advance. Co do pamięci to po zrobieniu roota problem w Ace'ie przestaje istnieć. Czy warto dopłacać te 150zł to nie wiem ;) jest to kwota odzwierciedlająca różnice między tymi telefonami, bo więcej kompletnie nie warto dopłacić za Advance. Najlepiej idź do jakiegoś stoiska samsunga i się pobaw obydwoma modelami.

  • 0

    7.  2012-10-06 18:05:05

    @5 Stavsky Dzięki za opinię :). Co dokładniej masz na myśli w zdaniu, że root rozwiązuje problem małej ilości pamięci? Przenoszenie aplikacji na SD? Teoretycznie opcja ta działa i bez odblokowywania telefonu, więc pewnie miałeś na myśli coś innego.

  • 0

    8.  2012-10-06 19:21:24

    @TormenT Chodzi o to że Ace2 ma dokładnie 1.2gb pamięci systemowej, 1.1gb pamięci USB i reszta to karta pamięci. Aplikacje da się instalować tylko na tych dwóch pierwszych pamięciach bo de facto pamięć USB jest traktowana przez telefon jako pamięć z karty (to tu przenoszą wszystkie aplikacje, programy typu app2sd), a karta microSD jest traktowana jako pamięć zewnętrzna(na nią da się dopiero instalować pliki jak się zrobi roota). To jest właśnie największa bolączka tego telefonu ale da się to jakoś obejść i to dosyć prosto :)

  • 0

    9. ~Reel  2012-10-06 19:51:49  host: c104-241.icpnet.pl

    Miałem w rękach S Advanced i Ace'a 2 i lekko zaszokowało mnie, że ekran ace'a jest lepszy. Na S Advanced widać wręcz ziarno (jak to określić inaczej?), obraz Ace'a 2 jest gładki i świetny. Nie przypuszczałem, że amoled może być taki brzydki.

  • 0

    10. ~  2012-10-06 19:53:01  host: chaos.tpnet.pl

    Przydałby się test chyba najciekawszej obecnie nowości, czyli Samsunga Galaxy S Duos S7562.

  • 0

    11.  2012-10-06 22:47:21

    @Reel - Może trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz, bo opinie, jakie słyszałem (a raczej czytałem) na temat tego amoleda były raczej pozytywne? @Stavsky - próbowałem w ten sposób usprawnić moją Spicę, niestety nie osiągnąłem sukcesu :(. W dodatku mam małą (i nie za szybką - tylko class4), więc ewentualny próby działania w tym kierunku i tak pociągną za sobą dodatkowe koszta (choć niewykluczone, że byłyby one i tak kiedyś poczynione po wybraniu S Advance). Bedę musiał poszukać jakichś dobrych poradników w stylu 'For Dummies' ;). Dziękuję za Wasze uwagi, z pewnością wezmę je pod uwagę :).

  • 0

    12. ~geryy  2012-10-06 23:01:51  host: 82.177.199.22

    czytałem na jednych z forów, że bateria advance ma ciut lepsza baterię, tzn pojemność ta sama ale z pewnych przyczyn, ace 2 jest jakby bardziej prądożerny. czy to prawda? jeśli parametry obu telefonów są podobne, dla mnie dość istotna jest dla mnie informacja jak często trzeba ładować telefon. Niestety producenci podają czasy czuwania i rozmów z kosmosu :/

  • 0

    13.  2012-10-07 16:56:01

    @12 Dłuższe działanie baterii na S Advance jest spowodowane ekranem SuperAmoled, który dzięki technologi Pentile pobiera mniej prądu niż ekran TFT zastosowany w Ace (dokładnie TFT PLS, taka samsungowa odmiana ekranu z IPS), raczej różnica w działaniu jednego jak i drugiego telefonu to co najwyżej pojedyncze godziny bo sam SGA2 ma niezłą baterię @9 ta ziarnistość w tym SAmoled jest spowodowana przez właśnie ten Pentile ;)

  • 0

    14. ~geryy  2012-10-07 18:58:48  host: 82.177.199.22

    dzięki @Stavsky za wyjaśnienie, sam nie wiem teraz czy brak Pentile w Ace 2 to wada czy zaleta? w sensie czy lepiej wybrać ace2 czy jednak nowszy advance...?

  • 0

    15.  2012-10-07 20:53:01

    Ja gdybym miał kasę to brałbym Advance sam z powodu że jej mniej miałem wziąłem ace 2 :P ,jestem zadowolony choć wolałbym advance ze względu na ekran choć pls nie jest zły :D,jak za jakiś czas wymienię to pewnie na sII/SIII może iphone 4s i tam będzie lepszy :P

  • 0

    16. ~geryy  2012-10-07 22:35:45  host: 82.177.199.22

    Czy na rynku można dostać ace 2 czystym nie brandowanym softem? mam na myśli taki, który nie był "optymalizowany" dla któregoś polskiego operatora?

  • 0

    17. ~urzas  2012-10-08 07:25:09  host: user-46-112-79-207.play-internet.pl

    Chyba w saturnie teraz sprzedają w dobrej cenie ten model

  • 0

    18. ~Piotr  2012-10-08 10:39:13  host: user-46-112-66-59.play-internet.pl

    plastikowy badziew na którym nie da sie nawet dobrej gry zainstalować

  • 0

    19. ~VinDee  2013-01-07 20:19:44  host: 78.9.117.195

    Panowie jest sposób nawet na 32GB pamięci wewnętrznej - warunek -root i karta pamięci 32GB + zmodyfikowany plik vold.fstab który zamieni nam kartę pamięci na pamięć wew. a pamięć wew. na kartę pamięci i po krzyku (naturalnym jest skopiowanie zawartości pamięci telefonu na kartę pamięci ażeby potem nie było reakcji-ooo nic nie mam)

  • 0

    20. ~VinDee  2013-01-07 20:22:06  host: 78.9.117.195

    Aha a screeny i film z Asphalt 7 HD na moim ACE 2 chętnie Ci podeślę tak samo jak z NFS Most Wanted i nie wmawiaj że sie nie da tylko napisz że nie potrafisz tego zrobić.Wie ktoś jak podkręcić procek do 1,2GHz ??

  • 0

    21. ~VinDee  2013-01-07 22:39:38  host: 78.9.117.195

    Stavsky a Ty widzę się tak znasz że szok....ROOT nadaje Androidowi uprawnienia administratora i tylko lub aż tyle.Nie rozwiązuje problemu pamięci bo dużych gier GAMELOFTU i EA dalej sobie nie zainstalujesz (zabezpieczone przed instalacja na sd )chyba że podmienisz na zmodyfikowany plik "vold.fstab" mieszczący się w system/etc a żeby to zrobić konieczny jest niestety ROOT! A co to daje-a daje to nam to że zamienia naszą kartę pamięci (np:32GB) na pamięć wbudowaną a pamięć wbudowaną na kartę pamięci.Innymi słowy dzięki temu mamy 32GB pamięci wewnętrznej (wystarczająco) a kartę pamięci 1,2GB na instalki i inne rzeczy ! Jakby kto chciał to służę! pisać a bezpiecznie przeprowadzę przez ROOTowanie i podmianę vold

  • 0

    22. ~VinDee  2013-01-07 22:45:49  host: 78.9.117.195

    aha oczywiście daję wszystkie potrzebne pliki i program do flashowania (sprawdzony na moim ACE2) A jak kto będzie chciał dam też gierki razem z plikami sd które na 100% działają na ten model bo sam w nie gram.Mam na myśli takie gry jak Asphalt 7 właśnie ,NFS MW ze wszystkimi efektami (potrzebny myk z powodu nisko taktowanego procka) Także niedowiarki gotowe poświęcić gwarancję walić do mnie jak w dym a zamienię wasze ASY w maszynkę do najnowszych gier !!!

  • 0

    23. ~VinDee  2013-02-23 11:54:50  host: 78.10.57.229

    Jest już testowa wersja JB (posiadam także ROOT do niego) do modelu ACE 2 (brak swipe i nakładki z S3 ale reszta gicior)-

Dodaj swoją opinię