Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Test telefonu Nokia N900

Test telefonu Nokia N900

sirmark 31 Grudnia 2009 19:10

0 0
nokia n900W dziale Artykuły ukazał się test telefonu Nokia N900.

Artykuł można przeczytać w dziale Artykuły / Testy sprzętu, bądź klikając tutaj.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~  2010-01-02 00:21:45  host: user-89-108-208-35.mobile.playmobile.pl

    Miałem już różne zaawansowane telefony z Symbianem, potem WM i teraz N900 i powiem jedno - błędem jest nazywanie tego urządzenia telefonem. Jest bardziej komputerem niż telefonem i o dziwo nawet sprzety z WM nie wydały mi sie tak zaawansowane. Ogolnie to genialne urzadzenie i tylko tyle powiem. Przerobilem ostatnio dwa kable i moge podlaczyc sobie do N900 pendrive'a! :D Naprawde niesamowite urzadzenie. Poza tym w tescie troche przesadzacie z dostepem do telefonu. Wystarczy wysunac klawiature, wpisac jeden znak - np. A i pozniej pojawia sie wybieranie numerow na litere A.

  • 0

    17.  2010-01-02 09:44:30

    16 - to wciąż jest praca obu rąk i ten nieszczęsny tryb poziomy. Używałem długo N800, miałem styczność z N810, także wiedziałem czego spodziewać się po N900 i bardzo serio planowałem jej zakup. Urządzenie jest na tyle duże i ciężkie, że tylko w roli (bardzo dobrego) tabletu internetowego nie do końca mnie przekonało. Chciałem żeby N900 była też szybkim telefonem, a nie jest. Maemo podobało mi się i dalej mi się podoba; gdy chodzi o wspomnianą pracę w trybie HOST-a USB, to jeszcze mam piękny zestaw przejściówek do USB kupiony za czasów N800;) Pozostaje czekać na prezentacje kolejnych modeli tej linii.

  • 0

    18. ~  2010-01-02 14:03:11  host: host-195-88-115-2.hypernet.biz.pl

    http://komorkomania.pl/2009/12/30/glosujemy-na-telefon-2009-roku / Szkoda , że lepszy i8910 jest za N900 ... Fanboye Nokii nie próżnują .

  • 0

    19.  2010-01-02 16:48:40

    KOLEJNY test telefonu dla kilkunastu osob!!! Nie mozna go kupic u operatorow, na wolnym rynku jest baaaaaaaaardzo drogi a mimo to redakcja ciagle nas "raczy" takimi testami 0_o W wyborze telefonu do testu redakcja kieruje sie tylko tym zeby byl DOTYKOWY i wart przynajmniej kilka tysiecy!!! Zacznijcie robic wreszcie testy telefonow dla normalnych ludzi a nie dla biznesmenow albo rozkapryszonych dzieci biznesmenow!!!

  • 0

    20.  2010-01-02 16:52:15

    oczywiscie autorem testu jest LuiN, wiedzialem to juz zanim przeczytalem autora, Ten Redaktor innych telefonow widać nie uzywa jak tylko dotykowe, sadze ze testy takich drogich telefonow robi nie przypadkowo. otoz zawsze mozna poudawać biznesmena jak sie 2 razy w tygodniu pokaze z nowym telefonem za kilka tysiecy

  • 0

    21.  2010-01-02 17:11:20

    gorliwy17: postaraj się bardziej, bo ziejesz samym jadem, a metytoryki w Twojej wypowiedzi mniej niż zero. Testujemy takie telefony, jakie uda nam się zdobyć od producentów lub agencji ich obsługujących. Jeżeli dostarczysz nam inne - będziemy testować inne. Jeżeli nie dostarczysz - nie komentuj.

  • 0

    22.  2010-01-02 17:20:24

    Bardzo bym cie prosil jesli juz piszesz do mnie to sie chociaz nie kompromituj, gdzie tu jest brak merytoryki??? ze testujecie same dotykowe? ze telefony z testow sa bardzo drogie? ze ten telefon(i te ktore testujecie) to telefon niszowy(ktory z racji ceny znajdzie waskie rono nabywcow)? przeciez to jest sama PRAWDA!!! LuiN obiecywal ze zacznie robic normalne testy ale widać to byl tekst tylko zeby mnie(i innych) zbyć. Co do "dostarczenia wam telefonow" tutaj widze kolejna kompromitacje... ja ZWYKŁY user mam dostarczać telefony REDAKCJI??? Drogie telefony umiecie sobie wypozyczyc a tych tanszych nie?

  • 0

    23.  2010-01-02 17:45:27

    gorliwy17: z pewnością tekst o biznesmenie jest bardzo merytoryczny. Masz też bardzo poważny problem ze zrozumieniem ironii - tej o dostarczaniu telefonów przez Ciebie. Tak, NIE WYPOŻYCZAJĄ tańszych i ich nie mają dla dziennikarzy. Pomyliła Ci się ciut także, po raz kolejny, Twoja rola - to nie Ty prowadzisz ten serwis, tylko my. Jeżeli coś Ci się nie podoba, to nikt Ci nie każe czytać - załóż swój serwis i testuj lowendy i middlendy, które sam zakupisz, bo od producenta ich nie wydębisz.

  • 0

    24. ~  2010-01-02 17:46:19  host: 94.254.203.151

    Mi osobiscie tryb poziomy nie przeszkadza, więc nie uznaje tego za wadę. "Chciałem żeby N900 była też szybkim telefonem, a nie jest." - tego jakos nie rozumiem. Przegladanie pulpitu, menu i caly system chodzi bez przestoju. Mialem Omnie HD, Iphone i nie zauwazylem, zeby N900 miala jakies powody do wstydu. Praktycznie wszystko(moze procz wchodzenia do emaili) wlacza sie zaraz po wlaczeniu. Przegladarka startuje doslownie natychmiast. "Pozostaje czekać na prezentacje kolejnych modeli tej linii." - Wedlug mnie w tescie za wczesnie wydales wyrok na N900 :) Sam z checia kupie nastepce gdy tylko sie pojawi na rynku, ale wiem ze napewno do tego czasu N900 stanie sie moim podstawowym telefonem. Doczepie sie tez do testu zdjec - co mi z suchych danych nt. ogniskowych itd, skoro N95 czy N96 robi gorsze foto? Szumy sa wieksze na N900 - faktycznie prawda, ale na zdjeciach jest o wiele wiecej szczegolow. Wiem, ze Pixonowi12 N900 moze tylko buty czyscic, ale te foty sa lepsze niz wszystkich poprzednich 5Mpixowcow Nokii. Sporo czasu mialem N82, a jeszcze wczsniej N95 wiec mam porownanie.

  • 0

    25. ~  2010-01-02 18:00:58  host: v09-12.opera-mini.net

    Gorliwy dobrze ze podkresliles iz jestes zwyklym userem z ulicy bo moglbym sobie pomyslec co innego :-) Moge tylko radzic abys sobie poszukal innego forum z testami telefonow przedziale cenowym ktory Cie interesuje a nie smedzil z uporem godnym czarnego PRowca. Redakcjo moglbyscie do kazdego testu dodawac kilka linkow do testow tanszych telefonow u konkurencji ze specjalna dedykacja dla Gorliwego albo nawet i same testy ktore w tych wypadkach nie powinny byc specjalnie skomplikowane wg schematu: ekran jest, sms/mms sa, t9 jest, bateria/Java chyba tez, plastikowa obudowa nie skrzypi i nie oblazi. Jeszcze tylko cena i chwacit.

  • 0

    26. ~  2010-01-02 18:28:27  host: v09-12.opera-mini.net

    Co do zdjec to rowniez sie delikatnie nie zgodze bo akurat wydaja sie mniej przeostrzone niz w starszych Nokiach. Kolory tez jakby naturalniejsze choc trudno mi ocenic ich adekwatnosc. No ale to taki maly rodzynek. Co do fizycznego qwerty to moze aby uzyskac polskie litery wystarczy szybko dwukrotnie kliknac? W koncu nic prostszego do wymyslenia.

  • 0

    27. ~  2010-01-02 22:47:03  host: v13-07.opera-mini.net

    Gorlwy - masz recke midenda: nokia 2700 classic - jesli widziales 6300, to teraz ja sobie wyobraz z plastikowa obudowa i obsluga kart pamieci 8gb. Koniec. Dorzuce jeszcze SE F305 - dookola minimalistycznego wyswietlacza umieszczono klawisze sugerujace ze telefon ma cos wspolnego z konsolami Playstation. Nie wiele ma. Posiada wymienne przednie panele i jest rozsuwany. Co do niskich telefonow - marke wyrabia sie wysokimi modelami, tymi o ktorych sie marzy. Dres marzy o m3 1.6, inni o 850. Przedstawiciele producentow maja wysokie modele do pokazywania, nie tanie modele bedace w zasiegu prawie wszystkich.

  • 0

    28.  2010-01-03 22:08:30

    gorliwy- a co ty chcesz testowac ? wyswietlacz i 12 przycisków jak w standardzie ma wieszkosc budzetowych aparatow ? Miej ze chlopie szersze horyzonty :)

  • 0

    29.  2010-01-03 22:59:41

    24: Jak dla mnie N900 ma również ogromne powody do wstydu (o czym pisałem wiele razy w komentarzach pod sam koniec listopada), ale już za późno. 3GS i HD2 zastąpiły jej miejsce.

  • 0

    30. ~z  2010-01-04 15:23:03  host: 87-204-69-138.ip.netia.com.pl

    A możecie zrobić wywiad wśród polskich operatorów, jak będzie z dostępnością n900 u nich?

  • 0

    31.  2010-01-04 20:27:16

    20, gorliwy17 - odpowiedzi udzieliłem w komentarzach pod samym artykułem. Pozdrawiam.

  • 0

    32. ~  2010-01-04 21:57:34  host: 94.254.185.155

    "Jak dla mnie N900 ma również ogromne powody do wstydu (o czym pisałem wiele razy w komentarzach pod sam koniec listopada), ale już za późno. 3GS i HD2 zastąpiły jej miejsce." - pozwole się tylko usmiechnac. Zaden z nich nie ma klawiatury :) Mialem do niedawna Omnie HD i sprzet jest swietny, ale nie nadaje sie do dotykowcow. Jak dla mnie to Maemo rulez i czekam z niecierpliwoscia na kolejne urzadzenia z tym systemem :)

  • 0

    33. ~chętny na n900 jeśli...  2010-01-04 22:15:08  host: chello084010173098.chello.pl

    @16 jeśli przerobiłeś coś że n900 pracuje jako host usb, to powinni cię ozłocić wszyscy. jeśli to prawda - napisz jak, a z miejsca kupię n900 bo właśnie tego szukam, a tośka mi się nie podoba (a ma host usb)

  • 0

    34. ~  2010-01-04 23:12:29  host: 188.33.229.234

    W N900 nic nie trzeba robic - masz gotowy programik, ktory przelacza w tryb hosta. Problemem jest tylko kabel - musiz go sobie niestety zrobic samemu :/ Kupujesz jeden z gniazdem zenskim, a drugi z MicroUSB i laczysz je - trzeba rozkroic koncowki, zeby wiedziec co gdzie ma isc! To wazne, bo kolory w roznych kablach sa zupelnie inne. W sklepach niestety nie dostaniesz takiego kabla.

  • 0

    35.  2010-01-05 08:38:09

    32: od QWERTY mam E90. Zdecydowałem, że HD2 > Touch Pro2 i nie zawiodłem się.

Dodaj swoją opinię