Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Test telefonu Nokia E52

Test telefonu Nokia E52

sirmark 11 Grudnia 2009 02:11

0 0
nokia e52W dziale Artykuły ukazał się test telefonu Nokia E52.

Artykuł można przeczytać w dziale Artykuły / Testy sprzętu, bądź klikając tutaj.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 61
  • 0

    42.  2009-12-13 13:05:24

    Wojtaszek: no sorry, ale to raczej była zamierzona złośliwość nie mająca nic wspólnego z meritum, więc nie rozumiem Twojego zdziwienia, że na to zareagowałem. Co do testu, to już vinc, jako autor, wypowiadał się w komentarzach na ten temat. Ja mogę powiedzieć ogolnie o "linii" naszych testów - staramy się dokładnie i obiektywnie opisywać testowane przez nas telefony. Ale nikt nigdy nie będzie w pełni obiektywny, bo tak się po prostu nie da - test jest osobistym zdaniem autora na temat testowanego sprzetu, z którym nie każdy musi się zgadzać i nikomu tego prawa nie odbieramy. My wszystkich rozumów nie pozjadaliśmy, ale liczmy na KULTURALNĄ i MERYTORYCZNĄ rozmowę na ten temat. Resztę wyjaśni(ł) vinc.

  • 0

    43.  2009-12-13 17:30:12

    @38 tyle że ten soft nie zmienił niczego, po prostu nie. zgadzam się z wojtaszkiem, to jest bubel. konstrukcyjnie - nie programowo. głoścności nie poprawisz bo zmieni się jakość rozmó jak przesterujesz to softowo, przerywanie może naprawić się da ale tego nie zrobili a to sugeruje że nie jest to taki pikuś jak się wydaje. jakości wykonania nie zmienią nawet w wersji softu 1500.xx.xx. I jeszcze jedno: testy wykonujemy subiektywnie i dla ludzi a nie osobiście - rozśmieszyłeś mnie tym osobustym zadaniem autora... Subiektywnie więc nawet jak jesteś nokialover ale dostajesz sonyeryka którą to markę uważasz za wsiową (bo tak jest) i ten konkretny model bije na głowę twoją ukochaną nokię to tak piszesz, zaciskasz zęby i dajesz mu pięć plus bo na to zasługuje, tak samo jak badziewnej nokii dajesz pałę - najlepiej wprost w jej brudny anus! A nie piszesz że mimo wad w wykonaniu jest ok - ile wcześniej było sprzeczności w teście? nie mówię że każdy jest doskonały i zrobi wszystko najlepiej od razu, ale nie wmawiaj nam że tak jest. Proste... dla wszystkich ?

  • 0

    44.  2009-12-13 17:34:44

    @43 P.s. nie zrozum mnie źle. wtopiłem 8 stówek na tej słuchawce i miałem ją non stop w serwisie, do tej pory walczę z reklamacjami nokia poland która to jest niekompetentna i śmieszna do granic możliwości w tej materii. W zasadzie nokia poland a raczej jej dział reklamacji to banda błaznów bez znajomości swojego własnego regulaminu. Dlatego nie zamierzam czytacz bezczynnie bzdur o tym jak cudnym modelem jest E52, jak wspaniała jest nokia, bo każdy kto ma problem z tym telefonem wie że gwarancja nokia jest do d. wielkiej d. p.s.2 nie byłoby kłopotów z nokią e52 gdyby ktoś ją sprawdził i zbyt szybko wypchnął na rynek, tak jak nie byłoby wytkniętych tylu sprzeczności w teście gdyby ktoś go przeczytał zamiast za wszelką cenę umieszczać na portalu.

  • 0

    45.  2009-12-13 18:35:16

    37. Wojtaszek - według mnie zostały rozdmuchane i tyle. Nie zamierzam się kłócić na temat opinii wyczytanych na forach itp. Jeśli uważasz to za wyznacznik to Twoja sprawa... Uwierz widziałem narzekania na te modele (e52/e55). Natomiast opisałem swoje wnioski i w dalszym ciągu je podtrzymuje. Jeśli miarodajność testu jest wyznaczona przez coś co kiedyś było, to bardzo mi przykro, ale idąc tym tropem każdy test jest bezsensu. Idąc dalej, po co skupiać się na tym co jest, a opisywać co było kiedyś. Czy mamy się bawić w opisy historyczne?

  • 0

    46.  2009-12-13 18:49:23

    43. Krisu6230i - sprzeczności? Wybacz, ale ile? Zresztą nie były to sprzeczności, ale trochę nielogicznie stwierdzenia. Za co przepraszam. Jeśli ktoś uważa za sprzeczność słowa: "dobry" - "średni" to rzeczywiście przyznaje Ci rację. / Co do pisania testów. Nikt nie jest do końca obiektywny i nikt nie będzie. Jesteśmy ludźmi, a nie robotami. Podchodząc do testu człowiek stara się odciąć od jakichkolwiek stereotypów na temat danej marki i tyle. Komentarzem 44 udowodniłeś to, że po prostu trafił Ci się wadliwy model plus problemy z serwisem.

  • 0

    47.  2009-12-13 20:15:38

    @46 ok nielogiczne-niech będzie. takproblemy z serwisem ale też z reklamacjami. szkoda a może i dobrze że nie miałem więcej takich słuchawek, nawet nie są przygotowani do ich serwisowania, to tylko moja opinia, plus inne na forach, niestety nie mam dowodów na popracie tego więc... muszę zamilknąć. co do dowodów to mam tylko swój przypadek, parę maili no i wolę zdobycia moralnego zwycięstwa ;) i mam pytanie, kiedyś już zadane - dostałem smsy ankietowe z nokia na temat E52, pierwszy raz takie coś miałem, spotkał się z tym już ktoś? trochę to dziwne, tak jak cały ten cyrk z E52.sam teraz będę kupować dwie nowe słuchawki - nie będą to nokie, a do tego udało się mi (pokazując swój egzemplarz) odwieść całkiem pewnych kupców - nabywców tego modelu. to moralne zwycięstwo faza pierwsza, będzie więcej mam nadzieję ;)

  • 0

    48.  2009-12-13 20:41:28

    Mój tata ma od 2 dni właśnie e52 (wcześniej dłuuugo e51) i problemem miał być właśnie zasięg. Jak na razie spisuje się ok, ale to tylko 2 dni. Soft zaktualizowałem przez WiFi, telefon z plusa.

  • 0

    49. ~  2009-12-13 21:27:20  host: public28353.xdsl.centertel.pl

    co do serwisu i gwarancji nokie polska zgadzam sie w 100%,szczególnie drażni mnie zapis ze naprawa zostanie wykonana w możliwie najkrutszym czasie-śmiech na sali!!! Miałem e-51 pierwsza w plusie,kupiona jako nowa rewelacyjna,w lipcu kupiłem drugą w play i po miesiącu padła płyta główna,serwis przez 1,5 miesiąca sprowadzał częsci-żałosne-dopiero po mojej interwencji w nokia polska sprawa drgneła i dostałem nowy telefon.

  • 0

    50.  2009-12-13 22:35:06

    teraz nawet nowego tela nie dają.... zapis mówi jasno że naprawiać mogą ile chcą czyli rok maksymalnie zgodnie z naszym prawem.

  • 0

    51. ~  2009-12-13 23:19:42  host: v03-06.opera-mini.net

    nie wiem dlaczego macie takie problemy z serwisem nokii, jakies 3 miesiace temu oddawalem 5800 i wyrobili sie w 2 tyg.

  • 0

    52.  2009-12-14 04:31:20

    Wszystko zależy do kogo oddajesz:]/ W Bstoku Nokia Care (Havo) jest wg statystyk Nokia Poland drugim najlepszym serwisem w kraju , wiec jest spoko:]. Jak jesteś z Wawy i oddasz do Regenisis to modl sie zeby ci telefonu nie zakwalifikowali jako zalany i anulowali przy okazji gwarancje,.

  • 0

    53. ~  2009-12-14 07:48:08  host: 188.137.113.1

    Moim zdaniem autor albo testowal wadliwy egzemplarz pod wzgledem baterii albo same ogniowo było wadliwe. Jakim cudem telefon, ktory ma pojemnosc 1500mAh moze "trzymaC" mniej niz inne wynalazli z dotykowymi ekranami? 2 doby? 2 doby przy takim uzytkowaniu o jakim pisze auto testu to wszelkiej masci HTC wytrzymują (30m, sms, internet, wifi, poczta).

  • 0

    54.  2009-12-14 08:38:19

    @52 ja właśnie się z regenersis woziłem. Za to w Centrum GSM na Siennej robiłem ostatnio 2 razy E51. chłopaki wyrobili się poniżej 24h w obu przypadkach. Polecam! @53 ogniwo jest przereklamowane, i nie jest to nowość bo to samo siedzi w innych starszych np. E90. u mnie przy mniejszym użytkowaniu padała po 6 dniach. Smiechu warte!

  • 0

    55. ~  2009-12-29 21:44:00  host: dynamic-78-8-230-124.ssp.dialog.net.pl

    mam telefon 7 dni. W pierwszy dzień po naładowaniu baterii do pełna zrobiłem aktualizację softu. Telefon pochodził 3 dni. W tym czasie lekko się zawieszał. Dzisiaj przestał widzieć kartę pamięci (4gb), później zawiesił się tak, że jedynie wyciągnięcie baterii mogło go wyłączyć. Po ponownym uruchomieniu tryb "offline" na wyświetlaczu i już nawet karty sim nie widzi. Pięknie się załatwiłem kupując ten telefon. To nie narzędzie pracy tylko szrot! Telefon pochodzi z Plusa.

  • 0

    56. ~vcc2  2010-01-14 20:03:07  host: jyw82.internetdsl.tpnet.pl

    Hej. Mam ten fon od 27 grudnia.

  • 0

    57. ~pp  2010-04-30 09:54:33  host: 178.56.22.99

    uwaga, nie aktualizujcie oprogramowania wersja z lutego2010 jest jakas schrzaniona, zaczal sie zawieszac az za czesto, wersja 022,009 wydaje mi ise ze jet wystarczajaco stabilna, ja uwazam ze bateria jest wystarczajaca jak na ten model ponad 100sms dziennie i pare minutek = 5x24h czyli pełne 5dni i nie zgodze sei ze dotykowe tez tyle wytrzymuja bo mialem omnie i na drugi dizen padala przy takim uzytkowaniu, a na GPS juz sie nie mowi (omnia2h, e52 po 2h spadla kreseczka od poziomu baterii)zmienilem na model o starszym sofcie i osobiscie polecam nie zamierzam szukac ineego tel a miałem ich wiele, jakośc wykonania nie powala (e71 była fajna bo metalowa,ale to pisanie smsow podczas prowadzenia samochodu ;) ) jeszcze raz polecam, majac gwarancje nie ma co płakać bo to tylko urządzenie elektroniczne....

  • 0

    58. ~fan nokii  2010-05-11 20:50:32  host: 94-225-74-111.access.telenet.be

    Kulturalnie piszac. zalety : Ladna sylwetka telefonu i duzy wyswietlacz. wady : 1. Wolny. 2. Slaby zasieg. 3. Oprogramowanie "wiesza" sie. 4. Bateria przereklamowana (testowalem na wszelkie sposoby). Za ta cene mozna miec sprawniejszy aparat,a osobiscie zaczynam myslec o zmianie firmy,bo trace do niej zaufanie i cierpliwosc...

  • 0

    59. ~kamil11  2010-05-19 08:12:58  host: host-81-190-146-60.olsztyn.mm.pl

    Kupiłem zaraz po premierze modelu za 1300 zł. Telefon po 2 tygodniach wyłączał się samoczynnie aż wyłączył na amen. Był dwa razy w serwisie i podziałał 5 mieś. Teraz znowu się wyłączył i idzie 3 raz do serwisu. Badziewie.

  • 0

    60. ~nokiarz  2010-07-16 15:50:30  host: aws150.internetdsl.tpnet.pl

    Najgorszy telefon. Wyłącza się sam, odłacza ładowanie. Nie mozna go włączyć, dopiero po kombinacji czterech klawiszy. Wielokrotnie w ciagu dnia muszę w celu zresetowania, wyciagać baterię.

  • 0

    61. ~darek  2011-08-19 22:01:59  host: ip-89-174-10-12.ibd.gtsenergis.pl

    Nokia zaczęła od niedawna robić taki badziew, że po prostu nie da się tego używać. E52 potrafi np przestać wydawać dźwięk jak ktoś dzwoni, nie rozłącza rozmów albo nie można ich odebrać. Wiesza się. Software Nokii to ŻENADA i tyle. Nie polecam nikomu tego telefonu. A nie przepraszam, miłośnikom SM.

Dodaj swoją opinię