Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Test telefonu HTC Wildfire S

Test telefonu HTC Wildfire S

sirmark 22 Października 2011 14:02

0 0
htc wildfire sW dziale Artykuły ukazał się test telefonu HTC Wildfire S.

Artykuł można przeczytać w dziale Artykuły / Testy sprzętu, bądź klikając tutaj.




Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    14. ~tit  2011-10-22 22:13:41  host: z32-08.opera-mini.net

    szczególnie w plusie cellinfo to jest rewelacyjne. na przykład wyjedziesz poza kraków i na wyświetlaczu masz "województwo małopolskie"

  • 0

    15.  2011-10-22 22:20:07

    @12 Masz super wypasiony telefon z dokłądnym GPS-em, a pozycję chcesz sprawdzać wg nadajników?

  • 0

    16. ~mirek32  2011-10-22 23:00:00  host: dtf233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    15- za korzystanie z gps ponosisz opłaty, a cell info jest darmowe i non stop aktywne.

  • 0

    17. ~mirek32  2011-10-22 23:04:34  host: dtf233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    14- najdokładniejsze cell info jest w T-Mobile i Heyah, bo z każdego sektora są 2 nazwy, więc jeśli sektorów jest 6 to 12 dokładnych nazw można ujrzeć- np. miasto, dzielnica, ulica, park, most, jezioro, lasy itd. A Plus ma lenia, więc np. z niektórych nadajników podaje tylko ogólne nazwy np. ,,Mazowieckie,,. Orange i Play podają tylko nazwy miast.

  • 0

    18.  2011-10-22 23:14:02

    @15 Mówimy o Androidzie, którego jak wiadomo używanie bez pakietów danych, to strzał w kolano. Jeśli wspomożesz się AGPS-em, to pociągnie on znikome ilości transferu. A nawet i bez tego, to darmowo określi położenie ale będzie to dłużej trwało.

  • -1

    19.  2011-10-22 23:18:55

    600mhz to mało, Android nie chodzi na tym procku płynnie. Odnośnie Cell Info, to kupicie sobie Nokie 1100 sobie to oglądajcie w smarthphonach to zbędna usługa zwłaszcza jak się ma GPS.

  • 0

    20. ~mirek32  2011-10-22 23:26:55  host: dtf233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18- ale wymaga to uruchomienia tego a-gpsu i nie pokaże mi np. Lasy Suchedniowskie, Park Moczydło, Most Szarpera, Dolina Dolnej Narwii, Puszcza Biała, Wzniesienia Mławskie itp.

  • 0

    21. ~mirek32  2011-10-22 23:35:09  host: dtf233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kwistas- wydaje mi się, że nie wiesz co to jest cell info lub nie korzystałeś nigdy z Ery-T-Mobile, Heyah, Mobilkinga lub tuBiedronki. A druga sprawa to telefony zubożone do 20 znaków- np. nowe Nokie nie nadają się do wspomagania cell info, bo ucinają nazwy, więc nie pie.ol o Nokii 1100, bo tu raczej dzieciaków nie ma. Tobie może nie przydatna ta usługa, ale dla mnie smartfon nie obsługujący cell info z kanału 050 jest do kitu, więc poszukuję takiego, który to ogarnia jak klasyki bądź za pośrednictwem aplikacji online.

  • 0

    22.  2011-10-23 11:45:38

    21 dobrze wiem co to jest cell info, więc nie prowokuj, korzystałem z tego wcześniej niż ty, ale gdy Era swego czasu miała naprawdę wysokie ceny, musialem wybrać tańsza konkurencję i olać CI Ery. Korzystałem i korzystam z CI Tmobile, wiem że to dobra usługa, jak Ci zależy na multimedialnym telefonie to kup sobie dotykowa zabawkę na Symbianie tam CI pisze pod nazwą operatora. Odnośnie CI wiem że Nokia ucina nazwy, ale mój stary SE W610i(k550i w innej obudowie) wyświetla zawsze pełne Cell Info. Android to amerykański system, zapewne by dodali tą usługę w standardzie, np przy zablokowanym ekranie gdzie wyświetla się nazwa operatora, ale w US taka usługa nie jest używana.

  • 0

    24.  2011-10-23 12:37:13

    W Samsungach z Bada OS Cell Info działa - informacja wyświetlana jest jako druga linia w widżecie z nazwą sieci.

  • 0

    25.  2011-10-23 12:37:58

    W Androidzie 2.3.3 (Xperia arc) jestem przekonany, że udało mi się uruchomić Cell Info, jednak komunikaty z usługi były wyświetlane jako nadchodzące wiadomości (jak SMS).

  • 0

    26.  2011-10-23 14:16:32

    naprawdę chciałbym zrozumieć. Cell Info nie ma bodajże w smartphone, na których masz GPS do dokładniejszego sprawdzania, gdzie jesteś. fakt faktem, że nie jest to napisane od razu na ekranie, ale niektóre widgety - np pogoda w HTC - wyświetlają dzielnicę (widziałem tylko w Warszawie na WM7 i nie wiem, jak w reszcie kraju). Ale mniejsza o to. Masz GPS w telefonie, który musisz mieć z pakietem data, by miało sens korzystanie z telefonu. Pukasz palcem w ekran i masz dokładną pozycję, gdzie jesteś. I cell info jest naprawdę potrzebne? Czy to po prostu przyzwyczajenie do tego, że patrzysz na telefon i masz mniej lub bardziej dokładne potwierdzenie miejsca, w którym się znajdujesz? Bardzo dużo osób pyta o cell info w telefonach, nawet niektórzy decydują się na zakup starszego telefonu, byle by miał cell info - co mnie dziwi, dlatego pytam.

  • 0

    27.  2011-10-23 16:54:27

    Uruchamiasz Google Maps i już wiesz gdzie jesteś, nawet dużo dokładniej niż przez cell info.

  • 0

    28. ~R1  2011-10-23 18:14:05  host: dsy114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    rcicho- nie powiedziałbym, że dokładniej, bo ,,twoje położenie w promieniu 4 kilometrów,, śmieszy mnie w przypadku Google Maps. Owszem, w plenerach jest mniej dokładne cell info, ale napewno lepiej się sprawdza niż aplikacja Google Maps, której ładowanie trwa zbyt długo i bierze pod uwagę nadajnik z najsilniejszym sygnałem, niekoniecznie najbliższym.

  • 0

    29. ~R1  2011-10-23 18:19:14  host: dsy114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe czy cell info działa na Samsungu Duoz b7722, HTC Desire Z i Apple iPhone 4 ?

  • 0

    30.  2011-10-23 20:29:46

    @29, na Duozie b7722 działa CI. Wyświetlana jest informacja z SIM1.

  • 0

    31. ~  2011-10-24 10:25:52  host: 77-255-126-156.adsl.inetia.pl

    W Samsungu i9000 działa Cell Info, włączyć można w menu wiadomości. Informacje przychodzą jako smsy, jadąc w jakąś trasę można sobie potem prześledzić przez jakie okolice prowadzi droga, np. na trasie Kraków - Darłowo telefon odebrał ok 450 wiadomości Cell Info :)

  • 0

    32.  2011-10-24 11:54:56

    Pozwolę sobie kontynuować OT ponieważ myślę, że rozwieję wątpliwości nt. Androida i Cell Info. Otóż w brandowanych dla Ery jest widżet "Lokalizator" pokazuje CI z kanału 050! Widżet wyciągnięty ze Spicy z Androida 1.5, działał mi też na 2.1 z kartą Plusa tu do pobrania: http://tnij.org/cell_info

  • 0

    33. ~krzsos  2011-11-03 11:16:18  host: user-46-112-90-253.play-internet.pl

    Próbowałem napisać opinię na orange.pl , wydaje mi się że konstruktywną i nie da się ...ciekawe czemu ???

  • 0

    34. ~PiekarzNaUrlopie  2011-11-03 21:54:36  host: dsl169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    32- nie jestem w temacie, ale chodzi o to, że aplikacja dotycząca informacji ze stacji bazowych działa na Androidzie i nie zależy od tego czy jest to smartfon Samsunga, HTC, Sony Ericsson czy LG ? W takim razie systemy Android i Symbian są kompatybilne z tą usługą cell info, a już Apple tego nie obsługuje ?

Dodaj swoją opinię