Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Test akumulatorów i generatorów

Test akumulatorów i generatorów

WitekT 26 Czerwca 2006 14:43

0 0
Przez pół godziny centrale operatorów zlokalizowane w Warszawie nie miały zasilania, w stolicy stanęły także tramwaje.

Gdyby okres braku prądu przedłużył się o kolejne pół godziny, to operatorzy mimo akumulatorów i generatorów prądu mieliby poważne problemy z utrzymaniem pracy central.

Powód 30-minutowego zaniku prądu nie jest znany, jednak wszystko wróciło już do normy.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~  2006-06-26 14:54:27  host: 193.19.165.39.osk.enformatic.pl

    upały upały upały

  • 0

    2. ~  2006-06-26 15:02:46  host: dor184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to pewnie wszystko przez PO...

  • 0

    3. ~dziadman  2006-06-26 15:35:32  host: public-gprs9980.centertel.pl

    skąd ta informacja? o której godz sytuacja miała miejsce ? gdzie (w całej wwa)?? mój komp chodzi od rana bez problemu a nie mam UPSa ?? proszę o wiecej info bo nigdzie indziej w necie nie znalazłem takich rewelacji :)

  • 0

    4.  2006-06-26 15:38:14

    dziadman: informacja ze źrodeł własnych, bardzo wiarygodna. Niewiarygodnych, jak mam nadzieję zauważyłeś, nie publikujemy. :) Centrale zasilane są jednak trochę inaczej niż zwykłe domy. :) Być może (ale pewien nie jestem), miało to związek z tym: tinyurl.com/lpflv

  • 0

    5. ~muddy  2006-06-26 15:43:54  host: w3cache.tpnet.pl

    Okęcie też nie miało prądu...

  • 0

    6. ~Longman  2006-06-26 16:41:28  host: ewz194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wkleje cos z Wybiorczej: Z powodu awarii w elektrowni w Ostrołęce w Mazowieckiem, bez prądu jest prawie cała północno-wschodnia Polska. Prądu nie mają m.in. mieszkańcy Suwałk, Ełku, Augustowa i Giżycka.


    Nie wiadomo, jak długo potrwa usuwanie awarii i jak jest poważna. Podejmowane są próby przełączenia zasilania miast pozbawionych energii na zasilanie z innych źródeł z linii od Białegostoku.
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3442917.html

  • 0

    7. ~Kaczy  2006-06-26 16:47:45  host: 62.69.212.18

    No właśnie to wina elektowni w Ostrołęce. Nawet na wp.pl o tym piszą :)

  • 0

    8. ~viki  2006-06-26 17:14:06  host: bex81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do [2]: tak to wina PO, masonów i żydów - z całą pewnością :)))

  • 0

    9. ~acc  2006-06-26 18:47:40  host: bmi105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    szkoda, że trwało to tylko 30 min...

  • 0

    10. ~wlo  2006-06-26 20:24:55  host: ask249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i cyklistów...

  • 0

    11.  2006-06-26 22:53:32

    i bikiniarzy...

  • 0

    12.  2006-06-26 22:55:02

    Jestem ciekaw ktory z operatorow ma najlepsze zabezpieczenia na takie sytuacje ?

  • 0

    13.  2006-06-26 23:35:19

    No cuż chyba chodziło o ere. Przez jakiś czas głowny serwis www nie dawał znaku życia. itaktak też nie trybił i chyba dalej leży. A największe jaja działy się z numerem automatycznego zarządzania kontem taktaka 9797! Raz była przyjemna melodyjka, innym razem podawało że nie rozpoznało mojego numeru. A jeszcze później odezwał się miły pan z centrum obsługi i zapytał w czym może pomóc. Oczywiście wyjaśnił że system automatyczny padł z powodu braku zasilania i on mi "ręcznie pomoże" ;-) Aha były też problemy ze zdalnym zasileniem kont.

  • 0

    14. ~FiGi  2006-06-26 23:45:12  host: cpi117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rowniez padlo cos i TPSA, nie dzialaly numery 0800 0801

  • 0

    15. ~Natalia  2006-06-27 03:04:39  host: 82.160.20.5

    Na gazecie.pl jest opis, skoro polsat miał problemy to czemu i nie era :) oststnio chyba nawiązali współpracę...

  • 0

    16. ~Longman  2006-06-27 06:50:16  host: evp221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gwoli informacji dodam, ze do polnocy nie dzialal serwer grup dyskusyjnych (usenet) Wybiorczej. Nie wiem tylko czy to mialo jakis zwiazek z awaria sieci elektrycznej.

  • 0

    17. ~Daniel  2006-06-27 08:38:19  host: host-ip26-93.crowley.pl

    nie tylko w Polsce takie sytuacje mają miejsce. Mam hosting wykupiony w okolicy Los Angeles, w ubiegłym roku w sierpniu dwóch robotników odwrotnie podłączyło przewody wysokiego napięcia (było o tym w amerykańskich telewizjach), zadziałały zabezpieczenia - kolejne odcinki sieci elektrycznej zaczęły wyłączać się "jak kosti domina". Przez grubo ponad 6 godzin spora część Los Angeles i okolic nie miała prądu. Po 4-5 godzinach przestały działać również moje strony. Później na blogu firmy hostingowej była dokładna videorelacja z całej akcji u nich. Nieźle to wydlądało - wytrzymaliby cały okres padu prądu gdyby nie padł im jeden z trzech generatorów (a generatory mają ogromne - do zasilania całego budynku, później były zdjęcia jak przywozili nowy generator tirem)

  • 0

    18. ~FI  2006-06-27 14:09:02  host: nat6.gress.com.pl

    Nio a heyah?

  • 0

    19. ~DA  2006-06-27 16:55:25  host: dk58.internetdsl.tpnet.pl

    Dajcie se luz z 230 nie ma zartów.Wszystko pada nie zaleznie od sieci.Orange nie winna .Ha ha.

Dodaj swoją opinię