Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Terminarz kłopotów Elektrimu

Terminarz kłopotów Elektrimu

WitekT 22 Lutego 2006 11:39

0 0

29. marca sąd zajmie się sprawą uznania wyroku wiedeńskiego arbitrażu Deutsche Telekom kontra Elektrim. Dwa miesiące dłużej biegli będą szacować majątek Elektrimu.

Pierwszy konflikt to sprawa uznania na terenie Polski wyroku trybunału arbitrażowego w Wiedniu. Taki wyrok zapadł już w pierwszej instancji, ale został zaskarżony przez Elektrim Telekomunikację, spółkę kontrolowaną przez Vivendi, która twierdzi, że jest właścicielem 51% udziałów PTC. Po kilku tygodniach oczekiwania sąd apelacyjny wyznaczył kolejny termin posiedzenia. Rozprawa odbędzie się 29. marca. Na początku stycznia sąd otworzył rozprawę, ale jedynie po to, aby dopuścić nowy dowód i ją zamknąć. Ten dowód to uzyskane przez ET i zaskarżone przez Elektrim orzeczenie sądu powszechnego w Wiedniu, w którym uchylono pierwszy punkt decyzji trybunału arbitrażowego, czyli zapis, że Elektrim był i jest właścicielem 48% udziałów PTC. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
Kolejny spór wokół Elektrimu dotyczy jego konfliktu z obligatariuszami. W związku z tym, że Elektrim nie oddał im ponad 450 mln euro długu, żądają jego upadłości. W drugiej połowie grudnia 2005 r. sąd nie zdecydował się na podjęcie decyzji w tej sprawie. Postanowił natomiast — na wniosek Elektrimu — o wyborze biegłego, który ma oszacować majątek spółki. Po dwóch miesiącach oczekiwania specjaliści zostali wyłonieni. Według informacji Pulsu Biznes, sąd wyznaczył wstępny termin zakończenia prac przez biegłych na 31. maja. Obecnie zapoznają się z dokumentami. W jaki sposób oszacują majątek, jeśli jej najistotniejsze aktywa są sporne? Wyników wycen będzie po prostu kilka.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2006-02-22 21:10:41  host: chello084010042155.chello.pl

    w Erze testowana jest obecnie usługa "Internet w Kieszeni". Oferta polega na wgrywaniu do telefonów Opery, która umożliwa szybsze otwieranie stron.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-160-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet