Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Teraz UKE zajmie się komórkami

Teraz UKE zajmie się komórkami

WitekT 18 Lipca 2006 10:56

0 0

Na początku tego tygodnia UKE wyda decyzję uznającą operatorów telefonii komórkowej za podmioty o znaczącej pozycji na rynku połączeń z telefonów stacjonarnych na komórkowe i pomiędzy telefonami komórkowymi.

Uznanie Polkomtela, PTC i Centertela za podmioty dominujące otwiera UKE drogę do wymuszenia na nich obniżki cen. W tym konkretnym przypadku chodzi o obniżkę stawek międzyoperatorskich w połączeniach z telefonii stacjonarnej na komórki, co — w zamyśle regulatora — ma doprowadzić do obniżek cen detalicznych dla abonentów.
UKE twierdzi, że jest spore pole do obniżek cen. Zdaniem urzędu stawki wciąż są wyższe niż obowiązujące w Unii Europejskiej przed 2004 r.

Operatorzy telefonii komórkowej podczas konsultacji projektu decyzji nie zgadzali się z opinią prezesa UKE, że na tym rynku nie ma konkurencji. Ich zdaniem urząd nie wziął pod uwagę tego, że na rynek wchodzą operatorzy wirtualni czy P4. Operatorzy wyliczają też, że cały czas obniżają ceny, a regulator nie uwzględnił w wyliczeniach ostatnich dwóch lat. Dlatego zapewne odwołają się od decyzji UKE. Jeśli jednak zostanie utrzymana w mocy, otworzy to drogę operatorom stacjonarnym do renegocjacji stawek międzyoperatorskich. Dopiero, gdy któryś z operatorów poskarży się regulatorowi, że negocjacje nie przynoszą efektów, UKE będzie mógł narzucić stawki decyzją administracyjną.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2006-07-18 11:02:56

  tak politycznie powiem: "yes yes yes" :)

 • 0

  2.  2006-07-18 11:14:53

  bedzie sie dzialo

 • 0

  3.  2006-07-18 12:35:47

  Smieszni są. Operatorzy wirtualni wchodza od wielu lat i zadnych korzysci nie widze. To samo jakby powiedzieć, ze oprocz TPSA jest jeszcze Netia i Tele2 i kilku innych operatorów. Zeby miec Tele2 musze korzystac nadal z TPSA. Zeby miec Netie, Dialog czy cokolwiek innego musze sie przeprowadzić do wiekszego miasta. Moje ma tylko 100 tys. mieszkanców. Widocznie zbyt małe zeby inni operatorzy zagnieździli sie tutaj. Jednym slowem konkurencji nie ma albo jest fikcją literacką.

 • 0

  4. ~titq  2006-07-18 13:45:53  host: dfi28.neoplus.adsl.tpnet.pl

  a ja sie boje czego innego, spadek cen odbije sie na onbizeniu i tak bardzo niskich stawek prowizyjnych za sprzedaz a co za tym idzie albo spadna wynagrodzenia albo zacznie sie redukcja etatow w sklepach. tak czy inaczej obnizki dla klientow odbija sie negatywnie na handlowcach

 • 0

  5.  2006-07-19 18:43:11

  a kto i kiedy zmusi orange.pl do wprowadzenia choćby pakietów na dzwonienie do ery i plusa za np. 30 gr a nie 75 gr? Krwiopijcy wymusili na mnie abonament (Idea dawała darmowe rozmowy w mix-ie a Orange tylko w abo) no i musiałem zaakceptować bandycką stawkę 0,75 za minutę. Jestem gorzej traktowany przez orangutanów niż użytkownicy pop którzy mają chociaż pakiety po 30 groszy już za 6zł, ja aby dostać pakiet za 0,35 (a więc i tak gorszy) musiałbym zapłacić 100zł miesięcznie. Może UKE coś poradzi na ten bandytyzm...

 • 0

  6.  2006-07-19 18:46:42

  te istniejące pakiety, o których pisałem wyżej, dot. orange i stacjonarnych, a ja oczekiwałbym nie dużo. Pakietów 0,25 gr na wszystko albo w dwóch opcjach: 1) na erę i plus, 2) na orange i stacjonarne) i żeby pakiet kosztował 5zł i dawał 20 minut. Ciekawe czy się kiedykolwiek doczekam. Jeśli nie, to rozważam przejście do ery lub negocjującego z erą Tele2...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet