Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Teraz PTC zaczyna obniżać marże za doładowania

Teraz PTC zaczyna obniżać marże za doładowania

WitekT 7 Października 2009 21:02

0 0

PTC wypowiedziała umowę Ruchowi na dystrybucję doładowań. Powodem jest brak akceptacji przez Ruch obniżenia marży na usłudze - poinformował Ruch w komunikacie.

Umowa zostaje wypowiedziana z zachowaniem 6-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Finalne rozwiązanie umowy nastąpi z dniem 7. kwietnia 2010 roku.




Powyższe wypowiedzenie umowy związane jest z prowadzoną w ostatnich miesiącach przez wszystkich operatorów telefonii komórkowej polityką obniżania rabatów dla dystrybutorów w zakresie doładowań elektronicznych i kart prepaid - napisał Ruch w komunikacie.

Przypomnijmy, że niedawno poważne kłopoty miał Polkomtel, co skutkowało niedostępnością doładowań w ponad połowie punktów sprzedaży - także w wyniku renegocjacji umów z dystrybutorami. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Ruch, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~Rysio z Klanu  2009-10-07 22:13:16  host: chello087207118137.chello.pl

    Na miejscu PTC to ja bym tak bardzo nie fikał.Bo jak inżynieria taryfowa Tak Taka utrzyma się na obecnym poziomie,to doładowania w kioskach Ruchu będą dokonywać tylko dzieci Prezesa...

  • 0

    16. ~bambo  2009-10-07 22:16:12  host: 188.33.37.160

    APSpracownik: chyba sięsłabo czujesz kolego. Mało kto ma teraz abonament a będzie abonamentowców jeszcze mniej. Przecież to w ogóle się nie opłaca. No chyba że operatorowi, ale to już wasz, aps-owców problem a nie klientów :)

  • 0

    17.  2009-10-07 22:24:03

    ~bambo - po raz kolejny prosze nie uogólniaj, bo twierdzę, ze pieprzysz w tym momencie... Ja rezygnuyję z pre-paidów na rzecz abonamentów - mam taniej ;-) Jeśli Tobie się nie opłaca, to nie znaczyże wszystkim. Poza tym... Jak czytam komentarze, to jestem pewien, ze nie znacie ofert abonamentowych w ogóle - poza cennikami i promocjami.

  • 0

    18.  2009-10-07 22:28:28

    wlo - zdaje się, że od uogólniania rozpoczął kto inny. Czemu jemu najpierw nie zwróciłeś uwagi? A jeżeli Twoim zdaniem on nie uogólniał, to i "bambo" tego nie robi, a wyraża jedynie własną opinię.

  • 0

    19. ~  2009-10-07 22:45:33  host: v04-05.opera-mini.net

    Abo w dzisiejszych czasach?mixplus w domu-9doladowan..u mnie mini mix z 'abo'10pln jeszcze 2lata to jedyny cyrograf.numer mozna zmienic lub mnp.to juz norma.mirekb

  • 0

    20. ~fOrCe  2009-10-07 22:49:44  host: chello089077124223.chello.pl

    Czytamy: "poważne kłopoty miał polkomtel..." Z tego co kojarzę doskonale dali sobie rade przez te kilka dni :) To co stracili, zaoszczędzili na marzy sieci detalicznych... poszli w rynek i ich cena została zaakceptowana.

  • 0

    21. ~berdys  2009-10-07 23:33:36  host: ead137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Trzeba było dopuszczać takie firmy jak blue do doładowań ? Stworzyli by własną spółkę zależną , wszyscy 3 ( ówcześnie ) i zaczęli oferować sami technologie i doładowania i podpisywać umowy. A tak, opki obrosły firmami krzakami z doładowaniami plus oferujące tzw kontent i spamerów ( daleko by szukać- badziewny PulsarMobile z Radomia ) i teraz skrzeczą. No cóż, trzeba było myśleć wcześniej , jak zabezpieczyć swoje interesy i wyeliminować pośredników.

  • 0

    22. ~dj1910  2009-10-07 23:39:59  host: staticline54034.toya.net.pl

    Rynek doładowań on-line jest na tyle duży, iż Era/Heyah doszła do wniosku że Ruch musi grać wg ichnych zasad, albo po prostu nie bedą sprzedawać ich doładowań, a operator je sprzeda w inny sposób tak czy siak i zarobi na tym więcej niż na starych zasadach wspólpracy z ruchem. Zwykły szantaż i tyle. Cóz, wszak prezes nie może dostać obniżki pensji...

  • 0

    23.  2009-10-08 00:02:36

    ...więc problemu nie będzie miało PTC nie będą mieli użytkownicy bo doładowanie się sprzeda tak czy tak ktoś je może kupić w inny sposób, problem mają pośrednicy i zaakceptują warunki które op narzuci tak jak to zrobił PLUS. Polecam każdemu lekturę o bananach i pośrednikach, jak banan z każdym kilometrem atlantyku drożeje z 0,20 gr do nie raz 5 zł na naszym rynku...przez? pośredników.

  • 0

    24. ~Arek  2009-10-08 01:18:19  host: 195.117.234.133

    Ale gadacie głupoty. Własna dystrybucja kosztowałaby ich więcej niż te marne 10% co do tej pory płacili. I śmieszne jest obcinanie marży o 2% własnemu sprzedawcy, a klientowi dawania dodatkowych 20% (PLUS) do doładowania czy też nawet 100%(Heyah) tudzież 200/300% na konta promocyjne (Orange/TAKTAK). Śmiech na sali po prostu.

  • 0

    25. ~martinezowiec  2009-10-08 01:39:52  host: c78-142.icpnet.pl

    @5 Plus też nie wypowiedział umowy z dnia na dzień. Z informacji Telepolis wynikało, że wypowiedział umowy w lipcu i sierpniu a od września miała być podpisana nowa umowa, którą dystrybutorzy odrzucili zatem wypowiedzenie było 2 lub 1 miesięczne (w zależności zapewne od zapisów między PLUSEM a konkretnym operatorem). Era jak widać ma zadziwiająco długi termin wypowiedzenia w umowie z RUCHem...

  • 0

    26. ~jk.  2009-10-08 08:02:55  host: eht162.internetdsl.tpnet.pl

    Wlo Ty masz zawsze najtaniej! Jak krytykują prepaid piszesz że prepaid jest ok i że Ty masz najtaniej, jak krytykują post paid to Ty piszesz, że jest ok bo Ty masz najtaniej. Jak ktoś napisze że ma 1000 minut, to Ty zaraz piszesz że masz 2000. Jest coś co nie masz najlepszego na telepolis? Wogóle się dziwie ze jeszcze Tobie nie płacą za korzystanie z ich sieci, ale pewnie niedługo zaczną nie??

  • 0

    27. ~zax  2009-10-08 08:56:56  host: public-gprs4158.centertel.pl

    jak dla mnie to jednak inna sytuacja niż Plusa. przez 6 miesięcy zapewne się dogadają, zresztą to chyba Ruchowi bardziej będzie zależało

  • 0

    28. ~aaaassss  2009-10-08 10:14:12  host: dow157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ptc postąpiło taktycznie - 6 miesięcy to dobry czas na negocjacje obu stron. A obie strony są sobie potrzebne w sprzedaży.

  • 0

    29. ~  2009-10-08 11:17:21  host: v03-14.opera-mini.net

    11: to posiadanie telefonu na abo lub karte decyduje o tym czy ktos jest powazny czy nie? Pomysl 2 razy zanim napiszesz takie bzdury.

  • 0

    30. ~tmk  2009-10-08 14:15:17  host: dpj18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie ma przynajmniej takiego zamieszania jak było z plusem, kiedy nagle się okazało, że za parę dni będzie można kupić doładowania. Pół roku mają ruch na negocjacje, to wystarczy żeby obie strony były z umowy zadowolone.

  • 0

    31.  2009-10-08 16:30:26

    jojo - kto? bo nie zauważyłem?

  • 0

    32.  2009-10-08 16:36:56

    ~jk. - nie krytykuję pre-paida. Nigdy nie krytykowałem. Widać nie rozumiesz co inni mówią. Nie mamy wię o czym dyskutować ;-) Bzdury piszesz - nigdy nie napisałem tak debilnych porównań, jakie przytoczyłeś. Wiesz czemu? Chociażby dlatego, ze wystarcza mi ok. 8-10 godzin (do 600 minut) miesięcznie. ~tmk - za parę dni to gaety poday - nie wiemy (Witek wiesz?) kiedy pierwsze rozmowy były. Wydaje mi się, że jednak któryś miesiąc wcześniej. Tyle, że jak zwykle - w ostatnim dniu larum podnieśli że klienci nie będą mogli doładować - w ten sposób wywołując swego rodzaju burzę. Tylko co to za bnurza była? Chwilowe załamanie pogody, ale bez piorunów i bez oberwania chmury nawet ;-) Śmieszne.

  • 0

    33.  2009-10-08 19:12:39

    wlo (31) - pracownik APS.

  • 0

    34.  2009-10-12 11:33:59

    Hmmm.... to było oczywiste. Plus miał problemy, ale osiągnął swoje. Czy tak wiele osób kupuje doładowania w kioskach ruchu? Przecież teraz doładowań konto można wszędzie, w większości spożywczaków, w kasach marketów, nie tylko w kioskach. Ja doładowuje przez internet w sklepiku Ery i mam 10% bonusu.

Dodaj swoją opinię