Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Teoria lansu, czyli piękno telefonów z przymrużeniem oka

Teoria lansu, czyli piękno telefonów z przymrużeniem oka

LuiN 7 Października 2007 16:43

0 0

W serwisie często piszemy o najlepszych telefonach, czasami skrytykujemy brak GPS-u, gorszej jakości wyświetlacz, czy też nienajlepszy aparat cyfrowy, ale niezależnie od funkcji, kupujemy przeważnie telefony nie tyle funkcjonalne, co po prostu ładne.

Producenci kuszą błyskotkami, hipnotyzują metalem, zachęcają megapikselami. Kupujemy. Chwilę później wychodzi na jaw, co było prawdą, a co tylko marketingiem. Piękno jest sprawą z założenia subiektywną, mam więc nadzieję, że nie urażę wyborem poniższych przykładów, czyjegoś poczucia dobrego smaku.

Lutowy komunikat o Samsungu SGH-F700, zamroził krew w żyłach osobom planującym zmianę telefonu, a jednocześnie lubującym się w telefonach z klawiaturą QWERTY. Gdy jednak nastąpiły roztopy i zdążyło przygrzać letnie słońce, okazało się, że zapowiadane 5Mpix stopniało do "marnych" 3Mpix.

lans sam f700 lans sam f700 lans sam f700

Lans masowy, zwany ostatnio też jabłkowym, dociera pomalutku do Europy. iPhone zaskoczył wszystkich, najbardziej jednak tych, którzy w funkcjach swojego skarbu nie odnaleźli MMS-ów.

lans iphone lans iphone lans iphone

"Piękniejsze oblicze komputera", tak Nokia promuje N76. Jak wielce zdziwić musieli się posiadacze pierwszych partii tego telefonu, gdy srebrne wykończenia zaczynały schodzić z ich "komputerów", niczym pazłotko z czekolady.

lans nok n76 lans nok n76 lans nok n76

Tonący... banana się chwyta. Motorola w świetle spadającego udziału w rynku, uknuła telefon o bananowym kształcie - RIZR Z8. By nie poślizgnąć się na własnym menu, jak na skórce od banana, w telefonie znajduje się system operacyjny Symbian, z interfejsem UIQ. Czyżby zazdrość względem Nokii i Sony Ericssonów, a może strach przed logiką menu własnej produkcji?




lans moto z8 lans moto z8 lans moto z8

SonyEricsson K850i, to podobno najlepszy telefon fotograficzny, jaki do tej pory powstał. Najlepiej świadczą o tym zdjęcia umieszczone na niemieckiej witrynie producenta... Może nie aż tak bardzo, odkąd zamieniono je wreszcie na te, pochodzące z K850i.

lans k850 lans k850 lans k850

LG Prada (KE850), ta nazwa poruszy każdą lansującą się kobietę. Jaki inny telefon może pasować do jej torebki wiadomego producenta? Tipsy za rysik, a halka... za szmatkę do polerowania. Telefon dzięki obudowie na wysoki błysk, jest niezastąpioną składnicą odcisków palców i brudu z torebki, który zgrabnie obkleja cały ten lans.

lans lg prada lans lg prada lans lg prada

Na zakończenie mała dygresja, telefon dla prawdziwych melomanów. Choć nie ma funkcji muzycznych, z melonem wspólnego ma wiele. W razie wykrycia problemów z lansem, urządzenie należy zjeść.

lans meloman

Gdzie ta teoria lansu zawarta w temacie, ktoś może zapytać? Niech pierwszy rzuci telefonem o ścianę ten, kto nie westchnął do piękna powyższych aparatów (no może z wyłączeniem telefonu "muzycznego"). Prawda jest taka, że nieważne co by o telefonach pisać, jeśli się komuś jakiś spodoba, to go sobie prędzej, czy później i tak kupi. W związku z powyższym nie bierzemy odpowiedzialności za przypadki nieudanego lansu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19. ~  2007-10-07 20:41:26  host: 87-205-84-135.adsl.inetia.pl

    jeszcze moto k1. Właśnie kupiłem taką ładna czarną i teraz żałuję, że zdjąłem tą folię z obudowy.

  • 0

    20. ~l3vy  2007-10-07 20:45:16  host: enr251.internetdsl.tpnet.pl

    SirmarK: "Nie wiem czy ktos z takich serwisow jak my, wiecej sie narazil operatorom i producentom. Zreszta o paru sprawach mozna bylo tu poczytac." podpisuje sie pod tym lewa i prawa reka. i za to Was m.in. czytam ;)

  • 0

    21. ~  2007-10-07 21:16:34  host: acwt149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Artykuł fajny, więcej takich :)

  • 0

    22.  2007-10-07 21:40:28

    fakt, czasem fajnie poczytac lzejszy tekst bez klotni, gdzie smsy sa tansze ;-) apropos lansu to ja bawie sie u700, pasuje do damskiej torebki, ale na kolana nie rzuca ;-)

  • 0

    23.  2007-10-07 21:43:16

    Artykuł bardzo dobry i zaglądając na inne serwisy (głównie chodzi mi o GsmOnLine) widzę, że Telepolis jest jest obiektywny w swoich artykułach, testach czy nawet komentarzach Witka.

  • 0

    24. ~golfiarz  2007-10-07 22:53:44  host: systemy22.toya.net.pl

    gm*** na golu to same pdfy dają także trudno porównywać :). Co do menu motoroli: mnie ono nawet odpowiada. Chyba, że miało się telefon brandowany pod t-mobile (szaroróżowe menu powala... brzydotą). W motkach najlepsza jest stabilność softu porównywalna chyba z windowsem me :).

  • 0

    25. ~Dina  2007-10-07 22:54:22  host: mail222.anonymouse.org

    Witku,dziękuję Ci za Telepolis. Ja bez Was spać nie idę-zawsze wieczorem wchodzę na stronkę i czytam newsy. Robicie kawał dobrej,bardzo potrzebnej roboty. Szkoda,że nie każdy potrafi to docenić...

  • 0

    26.  2007-10-08 00:55:00

    mx2: LuiN _zjada_ cie doswiadczeniem jesli chodzi o telefony z Symbianem - i nie tylko. Mowie to nawet bez wiedzy o twojej pracy, pasji etc. Jesli chodzi o stronniczosc, subiektywnosc i brak krytycyzmu w stosunku do produktow Nokii, to przeczytaj chocby test N95 - jesli wg ciebie to jest reklama, to nie czytasz ze zrozumieniem. Fakt opisywnia takich, a nie innych telefonow zostal wytlumaczony przez Witka - nie kazdy ma sklep z komorkami i robi swoje wlasne recenzje (np. skleppda - swietny przyklad dobrego sklepu i dobrych recenzji). Na jakim innym serwisie telekomunikacyjnym zauwazysz tak duze angazowanie sie redaktorow, taka szczerosc - czasami az do bolu, taka bliskosc z czytelnikami ? Jesli tak nie lubisz telepolis, to nie musisz sie tutaj udzielac, nie musisz nawet czytac - wolna wola, co kto lubi. Zapewne wolisz pdf-online, gdzie rzeczywiscie W OGOLE nie ma subiektywnosci. "N95 - najlepszy telefon na swiecie" i wszystko mowi samo za siebie ;) Nie ma rowniez cenzury, ABSOLUTNIE ;) Dla takich osob jak ty, autor tekstu zastrzegl "mam więc nadzieję, że nie urażę wyborem poniższych przykładów, czyjegoś poczucia dobrego smaku". To nie dotyczylo tylko i wylacznie designu komorek, tylko ogolnego doboru slow... ale nie kazdy umie czytac miedzy liniami. BTW: pokaz mi Nokie, ktora uruchamia sie 2 minuty - o ile to nie byla przenosnia. Tak sie sklada, ze nawet w czasach pierwszych komorek z Symbianem, Nokie te uruchumialy sie okolo 35 s. Sam tego doswiadczylem empirycznie chocby na 6600. Teraz jest nieznacznie lepiej - wiem, ile uruchamia sie np. E90 i zeszli z czasem uruchamiania sie ponizej polowy minuty - zwykle jest to 23-25 sekund.

  • 0

    27.  2007-10-08 01:05:11

    ***ganc2: chodzilo mi o to, ze tekst bardziej nadaje sie do do artykulow, niz do newsow, chocby ze wzgledu na jego charakter. Objetosciowo nie stanowi pelnego artykulu, bardziej jego poczatek. ***zibi: no ale sam zobacz, aktualnie w telekomunikacji w Polsce nie dzieja sie jakies fajerwerki. Chyba, ze ktos patrzy pod konkretnym, specyficznym katem - wtedy na pewno cos sie znajdzie. ***malik: nastepnym razem wysil sie nieco bardziej. Ambitne inaczej komentarze na jedna linijke to tutaj pisze trollariariusz (niektore osoby wiedza, o kogo mi chodzi :)

  • 0

    28. ~PWK  2007-10-08 03:45:58  host: 15-pr2-10.acn.waw.pl

    Bardzo fajny artykuł, gratulacje dla autora. Nie każdy tekst musi być superpoważny, a na niedzielę właśnie artykuł w tym stylu jest idealny. @ LuiN: w przyszły weekend czekamy na coś podobnego ;)

  • 0

    29. ~  2007-10-08 09:48:04  host: w3cache2.icm.edu.pl

    pAzłotko ?????

  • 0

    30. ~  2007-10-08 09:48:29  host: w3cache2.icm.edu.pl

    Może zabrakło spacji i miało być "pa złotko" ? :)

  • 0

    31. ~samarytanka  2007-10-08 11:05:44  host: dqr226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widząc moje znajome i znajomych odnajduję wiele analogii do tekstu (a może tekstu do życia?). Przyznam się, że też najpierw patrzyłam na wygląd, a dopiero potem na funkcje telefonu :) I tak mam LG Shine, ale na szczęście w tym wypadku elegancja idzie w parze z funkcjonalnością :]

  • 0

    32.  2007-10-08 12:18:37

    Dobry tekst, świetny news. I nie pieklijcie się tak. To miało Wam przysporzyć trochę śmiechu ale zacietrzewienie na Waszych twarzach wydaje się zdradzaź, że nie pojęliście zamiarów autora.

  • 0

    33. ~V  2007-10-08 17:08:35  host: hyp-net-74-242.lodz.msk.pl

    świetny tekst, szkoda LuiN że tak rzadko dajesz pokaz swoich możliwości w tej dziedzinie.

  • 0

    34. ~mx2  2007-10-09 19:23:16  host: nat-pr2.aster.pl

    Tekst sili się na śmieszność, ale jest naprawdę słabiutki. Skupię się na tym przytyku do Motorli. Otóż cóż autor tekściku może napisać o menu, którego nie zna? Dlaczego twierdzę, że nie zna (ewentualnie zna bardzo słabo)? Menu Motoroli przynajmniej od 3 lat nie ma co zarzucić. Można je wyświetlać w formie tekstu lub ikonek, dowolnie poustawiać kolejność, przypisać 6 najczęściej głównych funkcji na głównym ekranie... Jeśli chciałbym się czepiać, to czepiałbym się funkcjonalności telefonu, ale akurat menu uważam za przejrzyste i łatwe w obsłudze. Używam równocześnie telefonów SE i tam również nie ma większych problemów. Na pewno większym kłopotem byłaby dzisiaj przesiadka na Nokię, której menu dawno przestało być wzorem ergonomii a ludzie się tylko do niego przyzwyczaili. Teraz więc się pośmieję raz jeszcze z autora tekstu, który nie wie o czym pisze a usiłuje być zabawny.

  • 0

    35. ~mx2  2007-10-09 19:39:24  host: nat-pr2.aster.pl

    Teoria LuiNa czyli niewiedza bywa zgubna. W serwisie Telepolis często piszą różni autorzy, którzy czasem próbują krytykować, częściej się zachwycają pięknej błyszczących obudów. Onanizm sprzętowy dotyka prawie wszystkich, dziennikarze, lub osoby usiłujące nimi być, nie są więc żadnym wyjątkiem. Tym razem zabłysnął swoją wiedzą i poczuciem humoru niejaki LuiN. Kusząc tanimi chwytami słownymi, używając również języka nieznanego poprawnej polszczyźnie, pozwolił sobie pojechać po kilku modelach telefonów, o których coś słyszał, ale nie wszystkie widział. Chyba, że mówimy o obejrzeniu na obrazku. I tak dostało się Samsungowi, za to, że pierwotna specyfikacja telefonu miała więcej megapixeli niż finałowa, produkcyjna. Objaw choroby sprzętowej? Widocznie tak, bo ktokolwiek bardziej obeznany z tematem megapixeli, a ekspertem byłby tu fotograf, wyśmieje od razu ilość, skupiając się bardziej na innych daleko ważniejszych cechach, takich jak rozmiar matrycy czy optyka. Nawet plastikowa. Potem słów parę czytamy o iPhone, który nieustannie prowadzi kampanię wizerunkową, także przy pomocy Telepolis. I wielkie zdziwienie autora, bo brak MMSów. Oj, jakie to przykre. Wcześniej nie pisano o tym? Nokii, tak uwielbianej w telepolisowych testach też się dostało. Konkretnie modelowi N76 za odpadający lakier z obudowy. Dziwnym trafem o innych modelach z tą przypadłością nie ma ani słowa? Dłuższy akapit trafił się nielubianej chyba przez LuiNa Motoroli. Skrytykował menu, którego oczywistym jest, że nie zna i znać nie będzie, bo skoro czegoś się nie zna, to nie lubi. LuiN trafił niczym kulą w płot, ale nie przeszkadzało mu to brnąć dalej. Sony Ericsson K850i, który posiada wbudowany bardzo dobry aparat fotograficzny też zasłużył na krytykę, a to za fakt, iż jakiś półgłówek w Niemczech na stronie opisującej telefon, umieścił zdjęcia rzekomo tym aparatem zrobione. Nie umniejsza to jednak w niczym jakości zdjęć z SE K850i. Ach ten brak znajomość fotografii. Zgubne.

  • 0

    36. ~mx2  2007-10-09 19:39:47  host: nat-pr2.aster.pl

    Tytuł też jakoś nie pasuje do tekstu, bo LuiN pozwolił sobie na obszerne tłumaczenie czemu jest o "lansie". Tłumaczenie brzmi jednak naciąganie i nijak myślący człowiek nie skojarzy tytułu z resztą wypocin. Podpowiem redakcji, w której najwyraźniej zabrakło znanej z tradycyjnych mediów korekty. Lepszy tytuł to na przykład "LuiNa przemyślenia o marności żywotów komórkowych". Jeśli to zbyt ambitnie, zawsze można polecieć disco polo i spróbować tak "Majteczki w kropeczki czyli bajdurzenie o niczym". Postawa patriotyczna nie zaszkodzi "Kaczka dziennikarska czyli jak nie wiedziałem co napisać". Tylko za ten ostatni można iśc na przesłuchanie do ABW. Uważajcie. Mimo wpadek lubię Telepolis i nie chciałbym, żeby taki Witek czy LuiN siedzieli za tytuł o kaczkach.

  • 0

    37.  2007-10-09 19:46:04

    mx2: łojezu, że tyle Ci się chciało pisac o tekście utrzymanym w luźnej konwencji, do którego powinno się tak samo luźno podchodzić... Nie wszyscy mają takie same poczucie humoru, a patrząc na wydźwięk komentarzy - Twoje jest w wyjątkowej mniejszości...

  • 0

    38.  2007-10-10 00:31:22

    Tak się składa, że na telefonach się znam (też na Motorolach). To moja praca i nie mówię tu o pisaniu dla Telepolis, tylko o mojej obecnej/głównej pracy. Ale oczywiście mx2 masz prawo do swojego zdania. Sam układ tekstu założył po sztuce telefonu każdego producenta i przy okazji chodziło o ostatnie telefony. Przykro mi, że tak lekki tekst wziąłeś personalnie do siebie. Jeśli chcesz kontynuować dyskusję zapraszam na gg/maila - dane znajdziesz w moim profilu na forum - zapraszam.

Dodaj swoją opinię