Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Telogic podpisał umowę z PTK Centertel

Telogic podpisał umowę z PTK Centertel

sirmark 15 Sierpnia 2008 11:58

0 0

Telogic, firma z branży MVNE (ang. Mobile Virtual Network Enabler), poinformowała o podpisaniu umowy z PTK Centertel.



Po wielu miesiącach wspólnych przygotowań, prac nad kompatybilnością infrastruktury i testów połączeń, Telogic jest gotowy do świadczenia usług swoim klientom w Polsce, przy wykorzystaniu sieci Orange.




To bardzo ważny krok w rozwoju naszego biznesu MVNE w Polsce, ponieważ już od jakiegoś czasu kilku klientów w Polsce oczekuje na uruchomienie swoich wirtualnych sieci mobilnych - powiedział Jens Fricke, CEO Telogic Poland i założyciel firmy Telogic - Współpraca z tak profesjonalnym partnerem, jakim jest Orange, pozwala nam na dostarczenie usług i technologii dosłownie każdemu, kto ma pomysł na sprzedaż usług mobilnych. Telogic, który zdobywał doświadczenie uruchamiając z sukcesem już ponad 20 operatorów wirtualnych w Europie, potrafi uruchomić nową sieć pod marką klienta w bardzo krótkim czasie i po niskich kosztach.

Jako MVNE, Telogic pozwala firmom na oferowanie usług telefonii komórkowej, przy użyciu infrastruktury istniejących operatorów (Mobile Network Operators - MNO). Telogic zapewnia swoim klientom wszystkie potrzebne do tego usługi i technologie, takie jak: umowy z operatorem, zarządzanie kartami SIM, biling, obsługę klienta, CRM czy przenoszenie numerów.

Telogic posiada swoją centralę w Kopenhadze i jest największą firmą typu MVNE w Europie, która uruchomiła już 15 operatorów MVNO w pięciu krajach. Telogic dostarcza usługi w zakresie telefonii komórkowej, stacjonarnej i szerokopasmowego dostępu do internetu i jest pośrednikiem między operatorami a firmami typu MVNO. Może się nim stać każda firma posiadająca swoją markę, dużą bazę swoich klientów, lub operator telefonii nie posiadający infrastruktury mobilnej. Telogic pozwala MVNO skupić się na sprzedaży i marketingu, bez konieczności zajmowania się sprawami telekomunikacyjnymi.

Źródło tekstu: Telogic, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~  2008-08-15 13:41:20  host: apn-77-114-213-90.gprs.plus.pl

    Jak na serwis newsowy z ambicjami bycia lyderem tempo macie zaje^%%$# ;-P A tlumaczenie sie urlopami mnie nie intersuje. Moze wywiescie na stronie glownej ogloszenie, ze "nieczynne, bo zamkniete z powodu urlopu" i wtedy bedzie OK ;-P

  • 0

    4.  2008-08-15 14:27:37

    Tak. Sa tacy uzytkownicy, ktorych nic nie interesuje. Sugeruje odejsc od komputera i zrobic sobie troche wolnego.

  • 0

    5. ~  2008-08-15 14:37:47  host: aaww29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobra, cicho. Jak to jest wogole ze najwieksza firma MVNE uruchomila _tylko_ ponad 20 wirtualnych opow. Strasznie rozdrobniony ten rynek uslug chyba jest?

  • 0

    6.  2008-08-15 14:52:35

    #5. ale w 5 krajach. Najpierw musi sie znalezc chetny, ktory chce stworzyc MVNO. jak widac po naszym rynku zdobywanie klientow nie idzie im tak prosto.

  • 0

    7. ~  2008-08-15 15:04:51  host: aaww29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    15 w 5 krajach, ponad 20 w jewropie - tak wynika z tekstu. zawsze mi sie wydawalo ze mvno jest dosc popularne w swiecie i 20 sztuk to tylko niewielki wycinek calosci... zaraz, a my tu mamy chyba mni jako przyklad takiej firmy, dobrze pamietam?

  • 0

    8. ~  2008-08-15 15:36:06  host: static-98-108-53-144.chi01.dsl-w.verizon.net

    skoro ktos juz tu powolal sie na 'super serwis' media2.pl - "nowoczesny magazyn o mediach jutra" to przeczytajcie to!! buahahaha http://media2.pl/felietony/39335-nauczmy-sie-odrozniac-media.htm l

  • 0

    9.  2008-08-15 18:11:46

    Sirmark - tak tylko się czepiam :D Sprawdzam, czy odpowiadacie pod każdym newsem. I właśnie to mi się tu podoba... :)

  • 0

    10. ~ukenamuniu  2008-08-15 18:12:53  host: 86-59-n1.aster.pl

    SirmarK: wystarczy rozebrana panienka z sikawką...

  • 0

    11. ~hansen  2008-08-15 19:10:30  host: ust39.p3.interarena.pl

    orange niech nie wpuszcza do swojej sieci mvno!!!! Juz teraz w niektórych miastach siec jest zapchana na maxa, u mnie w sezonie to co dzwonie to siec zajeta o gprsie to mozna na 2 miesiace zapomniec a mms 30 KB wysyła sie 20 minut! O zestawieniach połączeń w których nic nie slychac juz nie wspominam. Ale tak bywa jak się chce obsluzyc infrastruktura która normalnie obsługuje 20 tys miasteczko 50-70 tys ludzi w sezonie! W czasie wiekszych imprez w te wakacje po prostu wylogowywalo z sieci albo telefon pokazywał ful zasięg ale jak ktos dzwonił na ten telefon to włączala sie poczta. Jak wejdzie jeszcze jakis wirtualny to bedzie masakra!!!!

  • 0

    12. ~  2008-08-15 19:31:34  host: public51461.xdsl.centertel.pl

    #11 nie przesadzaj - mvno to ułamek rynku nawet 100 tys. na 13 milionów to mało

  • 0

    13. ~hansen  2008-08-15 20:46:06  host: ust39.p3.interarena.pl

    a jak wpusci z 3 tak po milonie :)

  • 0

    14. ~mirekb  2008-08-16 08:05:42  host: apn-77-114-239-168.gprs.plus.pl

    powodzenia.przy wspolpracy z takim partnerem jak prestizowy orange będzie potrzebne

  • 0

    15. ~kwistas  2008-08-16 18:42:14  host: w3cache.wignet.pl

    I bardzo dobrze więcej kasy dla Orange będzie. ~mirekb Ty chyba nie rozumiesz słowa "prestiżowy" mam nadzieje że jakiś słownik masz w domu.

  • 0

    16. ~  2008-08-17 14:41:15  host: f143-057.opera-mini.net

    Właśnie, że źle. Oby oręcz miało jak najmniej kasy, klientów i upadło! życzę wam tego oręczmaniacy :-)

  • 0

    17.  2008-08-17 16:45:48

    16: Nie podoba Ci się oferta Orange - nie korzystaj z niej. Życzę Tobie by Twoje marzenie się ziściło i pozostał na rynku tylko Twój ukochany operator i jako monopolista ustalał "atrakcyjne" ceny.

  • 0

    18.  2008-08-17 20:50:44

    To w koncu ilu oni uruchomili 15 czy 20 operatorow bo w tescie sa przeciwstawne dane

  • 0

    19. ~  2008-08-18 08:57:24  host: 88-199-31-230.tktelekom.pl

    biotyt - co ty temu trollowi z opera-mini.net odpisujesz ? przecież to jakiś niewydarzony gimnazjalista z ambicjami by zostać głosem narodu.

  • 0

    20. ~  2008-08-18 12:40:21  host: inet20909ng-3.eranet.pl

    A tu newskik o tym, kto jest wlascicielem Telogic ;-) http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/31472,internet_group_rozm awia_z_centernet_na_temat_mvno.html

  • 0

    21. ~Radek  2008-08-19 19:30:46  host: dom.korzeniewski.net

    Hmmmm. Testów połączeń powiadacie :)

  • 0

    22. ~Tyler  2008-08-26 18:41:31  host: adbr159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawy jestem rozwoju tych wszystkich MVNO.. a najbardziej to, ktory pierwszy padnie albo zostanie sprzedany. Jakos nie odczuwam boomu na operatorow alternatywnych, na dodatek zaden nie zaprezentowal jeszcze oferty, ktora by mnie zachecila..

Dodaj swoją opinię