Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tell wypłaci ponad 5 mln złotych dywidendy

Tell wypłaci ponad 5 mln złotych dywidendy

orson_dzi 24 Października 2014 16:10

0 0

Tell S.A., spółka prowadząca sieci salonów sprzedaży dla operatorów telefonii komórkowej, przeznaczy na dywidendę dla akcjonariuszy 5,11 mln zł (52% zysku) z zysku netto za 2013 rok, czyli 1 zł na akcję. Pozostała część zysku zasili kapitał zapasowy. Odpowiednią uchwałę podjęło Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki 24 października.

Kontynuujemy politykę dzielenia się wypracowanymi zyskami z naszymi akcjonariuszami. Chcemy, aby inwestycja w nasze akcje zapewniała odpowiedni zwrot z kapitału. W przyszłości nadal zamierzamy wypłacać dywidendę, nie zapominając oczywiście o inwestycjach w nowe projekty, które także zwiększą wartość dla akcjonariuszy - mówi Rafał Stempniewicz, prezes zarządu Tell.

Wartość wypłaconych dywidend oraz umorzeń akcji dokonanych przez Tell w okresie od początku 2009 roku do dzisiaj (włączając dywidendę z zysku za 2013 roku) wyniosła 7,10 zł na jedną akcję, co w odniesieniu do średniego kursu akcji w tym okresie łącznie daje 67% zwrotu.
W najbliższym okresie Tell zamierza znacznie poszerzyć zakres swojej działalności. W tym celu 14 października podpisał list intencyjny ze spółką OEX S.A., którego przedmiotem jest podjęcie przez strony negocjacji celem zawarcia umowy nabycia przez Tell 100,00% akcji spółki Cursor oraz 51,03% udziałów w spółce Divante za łączną kwotę 23,1 mln zł. Cursor i Divante specjalizują się w outsourcingu sprzedaży w kanałach nowoczesnych.

Planowane przejęcie jest elementem naszej długoterminowej strategii. Jeśli dojdzie do skutku, nabędziemy szereg nowych kompetencji, które w połączeniu z obecną ofertą pozwolą nam stać się liderem na rynku outsourcingu sprzedaży. Będziemy mogli zaoferować szerszy zakres usług operatorom telefonii komórkowej, z którymi współpracujemy oraz klientom z dotychczasowego portfolio przejmowanych spółek - dodaje Rafał Stempniewicz.

Zobacz: Tell chce rozszerzyć kanały sprzedaży

Źródło tekstu: Tell     

Dodaj do:

Tagi: tell

w sumie: 2
 • 0

  1. ~Staszi  2014-10-25 10:45:01  host: ptcnat.t-mobile.pl

  Zero komentarzy, żadnego hejtowania, co jest z Wami?

  ;)

 • 0

  2. ~ola  2014-10-25 11:38:37  host: user-109-243-240-49.play-internet.pl

  @2 w tym temacie nie ma agencji PR ani dotowania... hihi

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet