Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tell kupił Jadartela

Tell kupił Jadartela

WitekT 11 Października 2004 12:14

0 0

Na przełomie września i października poznański Tell przejął większość punktów sprzedaży firmy Jadartel, jednego z najstarszych dilerów Centertela. Miał on silną pozycję we wschodniej i centralnej Polsce, a jego punkty doskonale uzupełniły sieć sprzedaży wielkopolskiej firmy. Kosztów transakcji nie ujawniono, ale w branży mówi się, że Tell zapłacił słono.

Po tej akwizycji jego sieć obejmuje już 140 punktów oraz 60 konsultantów klientów biznesowych. Dzięki temu stał się największym graczem w sieci Idei. Tell kontroluje około 20 proc. całej sprzedaży sieci dilerskiej, ale ma ochotę na znacznie więcej. Szef dilera zarzeka się, że nie interesują go akwizycje całych sieci, a jedynie najlepszych punktów sprzedaży. Podstawowym wyznacznikiem jest rentowność każdego z nich. Wielkopolska firma nie ma planów dywersyfikacji działalności. Zamierza więc koncentrować się na dalszej współpracy z Centertelem oraz sprzedaży produktów grupy TP.
Dalszy rozwój sieci będzie wykorzystywał środki angażowane przez udziałowców (największy do fundusz BBI Capital) i kredyty długoterminowe. Spółka nie wyklucza jednak skorzystania w przyszłości z innych instrumentów finansowych. W przypadku zwiększonych potrzeb inwestycyjnych udziałowcy są gotowi zwrócić się w kierunku rynku kapitałowego.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ktos  2004-12-30 12:42:00  host: 212.182.117.196

    I bravo!!! Pracowalem w jadarciuchu 6 miesiecy i takiej niekompetentnosci oraz bałaganu nigdzie nie widziałem. Najwięcej oszczędzało się na pracownikach, zero jakichkolwiek funduszy socjalnych. Właścicieli cechował brak zainteresowania czymkolwiek... Była to rodzinna firma gdzie brat współpracował z bratem, dlatego też 0 profesjonalizmu i pojęcia o czymkolwiek. Po rozmowach z prezesami i dyrektorem d/s marketingu dochodzę do wniosków że aby mieć kasę wystarczy skończyć podstawówkę i mieć bogatą rodzinkę... Kupa osłów!!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-38-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet