Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tell chce rozszerzyć kanały sprzedaży

Tell chce rozszerzyć kanały sprzedaży

LuiN 14 Października 2014 19:16

1 3

Tell, sprzedający usługi polskich operatorów w 335 salonach, podpisał ze spółką OEX list intencyjny w sprawie przejęcia dwóch firm za ponad 23 mln zł: Cursor i Divante.

Przedmiotem listu jest podjęcie przez strony negocjacji celem zawarcia umowy nabycia 100% akcji spółki Cursor za łączną cenę 18,05 mln zł oraz 51,03% akcji spółki Divante za łączną cenę 5,06 mln zł. Finalizacja transakcji będzie zależeć od pozytywnego badania due diligence i pozyskania zgód rad nadzorczych obu stron.

Obie spółki zajmują się sprzedażą w tzw. kanałach nowoczesnych, czyli m.in. przez Internet i mobilne kanały sprzedaży. Cursor zarządza ponadto największymi w Polsce centrami logistycznymi dedykowanymi magazynowaniu i dystrybucji materiałów marketingowych oraz dysponuje siecią kilku tysięcy pracowników terenowych.
Grupa Tell liczy, że dzięki planowanym przejęciom będzie mogła zaoferować swoim klientom bardziej rozbudowaną ofertę sprzedaży usług i sprzętu. Działalność grupy koncentruje się obecnie na sprzedaży klientom usług telefonii komórkowej w 166 salonach sieci Orange, 86 salonach sieci Plus oraz 83 salonach sieci T-mobile.

Planowane przejęcie jest elementem długoterminowej strategii spółki.
Nasz obecny model biznesowy pokazał w ostatnich latach granice wzrostu. Ze względu na decyzje akcjonariuszy w zakresie polityki dywidendowej spółka do tej pory nie była w stanie zrealizować strategii w części dotyczącej dywersyfikacji. Dzisiaj mamy już taką możliwość i stawiamy pierwszy wyraźny krok, który przybliży nas do osiągnięcia tego celu. Transakcja zapewni także narzędzia do realizacji w przyszłości nowych projektów o dużym potencjale wzrostu - mówi Rafał Stempniewicz, prezes zarządu Tell.

Źródło tekstu: Tell, wł     

Dodaj do:

Tagi: cursor | divante | rafał stempniewicz | tell

w sumie: 1
  • 0

    1. ~piotr  2014-10-15 18:49:36  host: user-94-254-195-59.play-internet.pl

    Spółka która bez operatorów nie istnieje...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet