Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Tell chce przejąć sieci Plusa

Tell chce przejąć sieci Plusa

sirmark 24 Czerwca 2008 09:49

0 0

Tell, dystrybutor usług telekomunikacyjnych, chce w swojej grupie do końca roku mieć 100 sklepów oferujących usługi i produkty sieci Plusa. Obecnie ma ich 10, co oznacza, że rozwinie sieć salonów z ofertą Polkomtela głównie dzięki przejęciom - pisze Parkiet.

Przedstawiciele spółki niechętnie mówią jednak o przebiegu rozmów w sprawie akwizycji. Mają nadzieję, że uda im się przejąć trzy sieci sprzedaży liczących po kilkadziesiąt sklepów. Zakładając, że średnia cena zakupu jednego sklepu wynosi od 150 tys. zł do 170 tys. zł, Tell przeznaczy na zakupy do końca roku od 13,5 mln zł do 15,3 mln zł.




Pod koniec maja ETI, spółka z grupy Tell przejęła 60 salonów Ery za 10,7 mln zł, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Obecnie sieć sprzedaży Tella stanowią głównie sklepy z ofertą Orange. Spółka ma ich 260 i chce, aby stanowiły 50% całej sieci. Oprócz nich Tell posiada także 80 sklepów Ery i 25 punktów sprzedaży Playa. W strategii dystrybutora założono, że do końca roku sieć sprzedaży będzie liczyła około 500 sklepów.

Źródło tekstu: Parkiet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2008-06-24 09:54:06

    udało mi się to napisać, nim zjawił się pan temp(y)lariusz :D PLUS NIE SUX :P PLUS THE BEST :P

  • 0

    2. ~Macho  2008-06-24 09:57:05  host: chello087206098039.chello.pl

    Moja siostra miała w sieci Plus i była bardzo niezadowolona. P.S. Czy ktoś ma Simplusa ? Czy jest dobry ?

  • 0

    3. ~Hose  2008-06-24 10:19:36  host: 194.39.141.10

    Macho: a z czego to była aż tak bardzo niezadowolona?

  • 0

    4.  2008-06-24 10:21:21

    #2 dołączam się do prośby, z czego była niezadowolona? Ja mam Sim+ i jestem bardzo zadowolony :)

  • 0

    5. ~Hose  2008-06-24 10:24:27  host: 194.39.141.10

    Wracając do tematu, tytuł jest taki jakiś mało klarowny moim zdaniem...

  • 0

    6. ~Macho  2008-06-24 11:14:56  host: chello087206098039.chello.pl

    Siostra miała na abonament i musiała sporo płacić. A teraz ma w Orange i jest bardzo zadowolona.

  • 0

    7. ~Hose  2008-06-24 11:26:30  host: 194.39.141.10

    Macho: czyli wychodzi na to że też muszę się przenieść do orange ;-) PS: nawet w Plusie można abonament zmienić na niższy ;-)

  • 0

    8.  2008-06-24 11:26:32

    no wiesz, za darmo nie płaciła, więc albo dużo pisała, albo dzwoniła, może z netem się łączyła, bo z nieba rachunku nie przysłali :D

  • 0

    9. ~J  2008-06-24 11:37:59  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    do macho: Też mam sim+ i jestem bardzo zadowolony, pomimo ostatnich złych ruchów Polkomtela odnośnie pakietów. Przerobiłem temat większości opów i dla moich potrzeb najlepszy jest s+. Jedynym mankamentem jest brak pakietów na stacjonarne. Dodam, że 80% numerów w książce mam do Plusa i tu rzeczywiscie wewnatrz sieci jest taniej niż u pozostałych 5-6 gr/min.

  • 0

    10. ~J  2008-06-24 11:41:30  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    Zapomniałem, że słuchawkę zawsze kupuję w promocjach w sklepach sieciowych-wychodzi taniej niż w necie, jeżeli oczywiście robisz to bez zapalenia płuc.

  • 0

    11. ~  2008-06-24 14:03:40  host: aaue241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "chce, aby stonowiły 50%"

  • 0

    12. ~  2008-06-24 15:16:40  host: f96-018.opera-mini.net

    Jak to dobrze byc w simplusie,miec tanie pakiety na net i operke mini w powszechnym uzyciu.

  • 0

    13. ~  2008-06-25 00:27:39  host: cjs5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Skoro tyle tu OT, to zapytam: czy ktoś na net od iPlusa i czy moze co nieco o tym napisac? Bo planuje wziac na probe modem i zobaczyc jak to bedize działało.

  • 0

    14. ~samson  2008-06-25 17:43:25  host: cjq4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wez modem to sam zobaczysz, co ci po tym ,ze ci ktos napisz,e jak nie bedziesz mial pewnosci, ze pisze prawde. po to plus wprowadzil te oferte, zeby kazdy mogl przetestowac net i sm zdecydowac czy mu pasuje czy nie!

Dodaj swoją opinię