Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TELKO.in: Multimedia wrócą na giełdę?

TELKO.in: Multimedia wrócą na giełdę?

Ł.D. 27 Listopada 2013 21:53

3 1

Wycofana z publicznych notowań, trzecia co do wielkości sieć kablowa w kraju (825 tys. abonentów), może wrócić na parkiet - informuje Agencja Reutera.



Źródła agencji nie podają, kiedy powrót Multimediów Polska na rynek giełdowy miałby nastąpić. Większościowi akcjonariusze sieci kablowej zdecydowali się na tzw. przymusowy wykup akcjonariuszy mniejszościowych i wycofanie spółki z giełdowych notowań w 2011 r. Na wykup przeznaczyli ok. 100 mln zł (za niespełna 10 proc. akcji), tym samym wyceniając spółkę na około 1 mld zł.




Większościowi udziałowcy (są to dwie osoby fizyczne) poszukiwali potem strategicznego inwestora dla sieci kablowej, ale ta operacja się nie powiodła (według nieoficjalnych informacji: z powodu zbyt wysokiej ceny, zainteresowane miało być m.in. UPC Polska).

Powrót Multimediów na giełdę mógłby oznaczać możliwość ponownej sprzedaży części akcji przez większościowych akcjonariuszy, pozyskanie dodatkowych środków na rozwój spółki i upłynnienie jej walorów dla potencjalnych nabywców. Po zejściu Multimediów z parkietu nie ma dzisiaj na nim żadnej sieci kablowej, co powoduje, że nie istnieje stała, bieżąca rynkowa wycena podmiotów z tego rynku.

TELKO.in to serwis z Grupy TELEPOLIS.PL, który zajmuje się biznesową i prawną stroną telekomunikacji. Jego start planowany jest na początek 2014 roku.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:

Tagi: multimedia polska

w sumie: 15
  • 0

    1. ~  2013-11-27 22:16:30  host: 77-255-19-206.adsl.inetia.pl

    Tylko jest pytanie. Giełda to nie jest worek bez dna i z reguły żeby była nowa emisja, a szczególnie taki powrót, to musi być zaprezentowany cel - na co będą pozyskane fundusze przeznaczone. Ja tam w sumie tego w Multimedii nie widzę, poza oczywiście "inwestycjami", bo na przejęcia to już kandydatów raczej nie ma.

  • 0

    2.  2013-11-28 10:13:36

    Nie znam się na giełdzie, ale sądzę, że o przeznaczeniu funduszy na cokolwiek można by mówić gdyby spółka swoje walory upubliczniała, ale nie właściciele chyba? Jeśli sprzedaję samochód to nie po to, żeby w niego inwestować ale po to, żeby ew. nowy kupić ;-)

  • 0

    3.  2013-11-28 10:45:34

    @2 powiedziałeś jedną prawdę: nie znasz się na giełdzie, bo reszta to stek bzdur

  • 0

    4.  2013-11-28 11:02:57

    applefan_ - możesz, tak w dwóch zdaniach, wyjaśnić ten problem? No - w 5 nawet - poczytam z chęcią ;-)

  • 0

    5.  2013-11-28 11:27:38

    @4 nie będę wykładał Ci elementarza giełdowego, bo jako totalny laik zasięgnij info gdzie indziej, a tutaj masz info dlaczego firma wchodzi na giełdę i sam pomyśl czym różni się to od sprzedawania samochodu (ręce opadają, jesteś gospodarczym analfabetą) : http://zrozumfinanse.pl/poland/portal/wszystko_o/gielda_2144.htm

  • -1

    6. ~T.Hunter  2013-11-28 11:32:10  host: 212.160.172.70

    @5 Dziwne aż że za takie nieprzyjemne komentarze jeszcze posiadasz konto na tym portalu, rozumiem jeszcze promowanie swojej marki, ale z jakiej racji ubliżasz bezkarnie ludziom?

  • 0

    7.  2013-11-28 11:51:14

    @6 gdyby kryterium posiadania konta na tym portalu była uprzejmość wypowiedzi w stosunku do innych to już dawno wszyscy którzy mnie tu obrażali (często za samą nazwę nicka) powinni zostać stąd usunięci. Nie bądź za wrażliwy...

  • 0

    8. ~T.Hunter  2013-11-28 11:53:46  host: 212.160.172.70

    @7 Pamiętaj że jedynie dekalog i kultura osobista odróżnia nas od zwierząt, chociaż patrząc na to co się dzieje ostatnio na świecie...hm... przemilczę to.

  • 0

    9. ~trelemorele  2013-11-28 14:47:20  host: host-37-190-131-212.dynamic.mm.pl

    Mądralińscy , weźcie się lepiej za robotę ! nieroby .

  • 0

    10. ~Staszi  2013-11-28 16:51:19  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Dziewczyny, nie kłóćcie się.

  • 0

    11.  2013-11-28 20:37:57

    applefan_ - no rzeczywiście nie jestem milionerem, nie mam potężnej firmy... Ale jednak kilkanaście już lat sam na siebie i swoją rodzinę zarabiam, nie kosztem innych (żebyś nie miał argumentu o wyzysku) - nie zatrudniam ludzi, mam to co własnymi ręcyma zarobię ;-) Żyję, dzieci studiują, ja im płace za telefony, kupuje telefony, komputery i generalnie utrzymuję. Całkiem debilem gospodarczym więc chyba nie jestem? Co myślisz?

  • 0

    12.  2013-11-29 09:26:57

    @11 ja podważam tylko Twoją wiedzę o giełdzie, a co za tym idzie o gospodarce kapitalistycznej w jakiej żyjesz. Giełda -> firmy -> kapitał -> fundusze -> emerytury -> inwestycje -> praca -> zarobek -> i na końcu tego łańcucha pokarmowego TY. Warto za tym wiedzieć jak działa ten pierwotny mechanizm który tym wszystkim steruje.

  • 0

    13. ~T.Hunter  2013-11-29 11:11:05  host: 212.160.172.70

    @11 Szacunek dla Ciebie wlo że dajesz sobie rade, rozsądek, zaradność i samodzielność w dzisiejszych czasach to podstawa. :-) Jak widać dla niektórych ludzi nie ma to znaczenia, a szkoda nauczyło by to niejednego ile trzeba przejść żeby coś mieć "swojego".

  • 0

    14. ~blondynka  2013-11-29 11:23:13  host: dpk53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    applefan mam pewne zastrzeżenia do Twojego łańcucha gospodarki kapitalistycznej. zastanowiłabym się też, gdzie byłaby giełda gdyby nie "Kowalscy" i ich oszczędności, czy to odprowadzone składki. Także proponuję wyjaśniać, nie udowadniać swojej wyższości. Wlo: na giełdzie można sprzedać nowe akcje spółki (i wtedy masz na nią mniejszy wpływ, ale jest bogatsza, bo kaska od nowych inwestorów idzie do spółki) albo stare akcje (i wtedy masz mniejszy wpływ na firmę, ale w kieszeni gotówkę).

  • 0

    15. ~blondynka  2013-11-29 11:28:12  host: dpk53.neoplus.adsl.tpnet.pl