Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TELKO.in: EBI pożyczy 110 mln euro na budowę sieci mobilnej

TELKO.in: EBI pożyczy 110 mln euro na budowę sieci mobilnej

Ł.D. 2 Grudnia 2013 15:51

1 1

Europejski Bank Inwestycyjny oraz portugalski operator telekomunikacyjny ZON Optimus poinformowały o zawarciu umowy kredytowej. ZON Optimus uzyskał w banku kredyt w wysokości 110 mln euro na modernizację i rozbudowę sieci UMTS i LTE. Strony porozumienia nie informują dokładnie, na czym ma polegać ta rozbudowa.

ZON jeszcze w ubiegłym roku uzyskał z EBI 100 mln euro kredytu na rozbudowę - z kolei - stacjonarnej infrastruktury swojej sieci.

EBI ma na koncie więcej projektów na rynku telekomunikacyjnym. Tylko w tym roku zawarł sześć porozumień z operatorami m.in. na budowę sieci NGA w Turcji (Turk Telekom), Włoszech (Fastweb) i w Niemczech (Deutsche Telekom), budowę mobilnej sieci transmisji danych w Hiszpanii (Orange) oraz w Turcji i Rumunii (Vodafone). Wartość finansowania jakiego udzielił na te projekty EBI przekroczyła 1,3 mld euro.
ZON Optimus, to w pełni zintegrowany operator telekomunikacyjny (i nadawca TV) powstały na bazie sieci kablowej i satelitarnej platformy DTH. Dzisiaj świadczy komplet usług telekomunikacyjnych. W tym roku połączył się z najmniejszą na portugalskim rynku siecią komórkową Optimus (2,5 mln klientów).

TELKO.in to serwis z Grupy TELEPOLIS.PL, który zajmuje się biznesową i prawną stroną telekomunikacji. Jego start planowany jest na początek 2014 roku.

Źródło tekstu: Komisja Europejska, wł     

Dodaj do:

Tagi: ebi | inwestycje | lte

w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2013-12-02 16:01:59  host: 77-254-167-239.adsl.inetia.pl

    Nasi nie pożyczają. Bo nie inwestują :), w sensie Oryndż i sieć stacjonarna, choć i Netia nie lepsza... Znaczy nie, gdzieś tam strzelą VDSLem i tyle ich widział.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet