Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TELKO.in: [Aktualizacja] KIKE dokonało zmian w zarządzie

TELKO.in: [Aktualizacja] KIKE dokonało zmian w zarządzie

Ł.D. 28 Listopada 2013 18:47

3 2

Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej - organizacja małych operatorów telekomunikacyjnych - podczas wczorajszego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia członków zdecydowała o zmianach w zarządzie izby. Tym samym zakończyła i podsumowała kilkumiesięczny kryzys w organizacji.

Walne zdecydowało, że prezesem zarządu pozostanie Kamil Kurek (K3). W składzie zarządu pozostał również Konrad Baranowski (Koba). Do zarządu wszedł jeden z założycieli izby - Piotr Marciniak (TPnets), dotychczasowy przewodniczący Komisji Rewizyjnej oraz szef grupy roboczej ds. kontaktów z administracją - główny reprezentant izby w kontaktach zewnętrznych. Ponadto do zarządu wybrani zostali także Marek Budner (Feromedia) oraz Łukasz Biedroński (KSK.net). Po wyborze Piotra Marciniaka do zarządu na stanowisku przewodniczącego komisji rewizyjnej zastąpił do Józef Chwast (PikoNet).

Warto zauważyć, że walne KIKE najpierw przegłosowało odwołanie dotychczasowych władz izby, w efekcie którego z całego składu dotychczasowego zarządu pozostał jedynie Konrad Baranowski, a ze składu Komisji Rewizyjnej Józef Chwast. Pozostali przedstawiciele władz zostali odwołani, chociaż niektórzy z nich wrócili do organów izby w wyniku kolejnego głosowania (Kurek, Marciniak).

- Nowy Zarząd deklaruje kontynuację działań lobbingowych oraz rozwoju projektów na rzecz branży ISP. Izba nie zamierza prowadzić działalności gospodarczej lecz pozostać w dalszym ciągu platformą wspierającą działania operatorów na wszystkich możliwych płaszczyznach - pisze KIKE w oficjalnym komunikacie po walnym zgromadzeniu.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie miało m.in. rozładować spory i napięcia, jakie w tym roku narosły w izbie. Z jednej strony chodziło o dalsze kierunki działań izby w zmienionej rzeczywistości rynkowej, a z drugiej strony o konflikt w zarządzie, którego efektem było wykluczenie latem z tego organu innego założyciela izby - Arkadiusza Bindera. Ten próbował podjąć na walnym zgromadzeniu sprawę swego usunięcia, ale nie znalazł większego zainteresowania członków izby (walne nie przyjęło informacji na ten temat). Izba - mimo potencjalnej możliwości - nie podjęła decyzji o rezygnacji z kluczowych dzisiaj dla izby projektów: wspólnych zakupów usług teletransmisyjnych (Tanie Łącze) i treści telewizyjnych (ContentKIKE), projektu wzajemnego udostępniania sygnału TV ze stacji czołowych (rozproszone stacje czołowe), czy wymiany ruchu IP (KIX). Izba nadal będzie prowadzić część działań (głównie organizować konfrerencje) przez dedykowaną spółkę KIKE Events. Decyzje walnego - w zasadzie podtrzymujące status quo - oznaczają przynajmniej częściowe rozładowanie napięcia w organizacji. Na wiosnę przyszłego roku odbędzie się zwyczajne walne zgromadzenie członków, które może podjąć decyzje np. o zmianach w statucie izby lub wysokości składki członkowskiej (dziś: 200 zł miesięcznie od firmy).

KIKE grupuje dzisiaj ok. 250 w większości niewielkich operatorów. Łącznie obsługują oni kilkaset tysięcy abonentów w różnych częściach kraju. Ich sieci liczą od kilkuset do kilku tysięcy gniazdek.
TELKO.in to serwis z Grupy TELEPOLIS.PL, który zajmuje się biznesową i prawną stroną telekomunikacji. Jego start planowany jest na początek 2014 roku.

Źródło tekstu: KIKE     

Dodaj do:

Tagi: isp | kike

w sumie: 3
 • 2

  1. ~Templariusz  2013-11-28 10:00:47  host: staticline23090.toya.net.pl

  Myślicie, że bez znajomości można zostać Członkiem Zarządu? :D

 • 0

  2. ~Red  2013-11-28 10:33:07  host: staticline-31-182-78-110.toya.net.pl

  W wypowiedzi dla TVP Info jeden z v-ce prezesów stwierdził "jesteśmy dużą organizacją i trzeba się z nami liczyć". LOL :)))) Środowisko ISP jest tak poszatkowane i marzenia o wielkości są dla wielu tak priorytetowe że trochę zaczyna przypominać to politykę a nie biznes.

 • 0

  4. ~  2013-11-29 16:51:41  host: ip-93-154-158-147.free.aero2.net.pl

  Towarzystwo Wzajemnej Adoracji

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet